Korsan Windows 7 kullananlar dikkat

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Barış tarafından paylaşıldı.

1. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Korsan Windows 7 kullananlar dikkat

Korsan Windows 7 kullananlara felaket haberi: Microsoft'un yeni planı çok yakında sizi de avlayacak.

Microsoft, Windows 7'nin orijinal olup olmadığını kontrol etme metodunu elden geçirdi.

Korsan kullananları tespit ederek işletim sistemlerini aktive edilmemiş hale getirecek olan bu kontrol önümüzdeki günlerde gerçekleşecek.

Windows Update aracılığıyla yüklenecek korsan kontrol, aktive edilmiş sistemleri derinlemesine ve farklı metodları bir arada kullanarak kontrol edecek.

Windows Genuine Advantage Program yöneticisi Joe Williams, bu yöntemin önceden OEM olarak aktive edilmiş gibi gösteren, ya da toplu key oluşturucuları kullanarak kendini orijinal gibi gösteren işletim sistemlerini tespit edebileceğini belirtti. Korsanların geliştirdiği yeni yöntemlere karşı, Microsoft'un da boş durmadığını aktardı.

Yeni uygulama ile birlikte, korsan olarak aktive edilen Windows 7'ler deaktive edilecek. Ancak kullanıcılar bu işlemin ardından Windows 7 dışına itilmeyecek. Onun yerine Windows 7, "korsan kullanım" ile ilgili uyarılar göstererek kullanıcıyı orijinal sürüme geçmesi için uyaracak.

Bir diğer tahmin ise, daha önceki uygulamalarda da olduğu gibi, bu güncellemenin otomatik güncelleme üzerinden geleceği yönünde.

Windows 7 Starter Edition ve Basic sürümlerinde korsanlık nadir olduğu için bu sürümler kontrolün dışında tutulacak.

oguz.aktan, Eren Göksel ve Özgür bunu beğendi.
  2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    bende orjin xp var ve xp yi terk etmeyi düşünmüyorum.

Eren Göksel bunu beğendi.
  3. mehmet MORCU

mehmet MORCU Kıdemli Üye

Motosiklet:
    BMW
    barış kardeşim zaten windows 7 bence beş para etmez onun yüzün den 2 tane pc değiştirdim tavsiyem o durki kimse yakasına bulaştırmasın ..

4. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ben şuan deneme sürümünü yükledim. Bir haftaya kadar kilitlenecek. Bu program vista gibi ancak biraz daha hızlı. Ama bilgisayar sürücülerinin nerdeyse hepsini buluyor. O yönüyle çok iyi. Ancak para verip de bu işletim sistemini almam açıkcası. Ben de orijinal xp me geri dönmeyi düşünüyorum :D

5. Mesut Korkmaz

Mesut Korkmaz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Yeni çıkan işletim sistemlerinin rayına oturması bir kaç yılı buluyor. Hiç bir zaman yeni çıkmış işletim sistemi yüklemedim yüklemem de. XP'ye bile yıllar sonra, 98 işimi engellemeye başladı diye geçmiştim. Şöyle bir 3-5 yıl geçsin belki düşünürüm :)

6. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    o zaman yaşasın İKSPEEEE:)