Korumalı kıyafetleri hayatını kurtardı

Konu, 'Motosiklet Kaza Haberleri' kısmında Barış tarafından paylaşıldı.

1. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Korumalı kıyafetleri hayatını kurtardı

Bakırköy’de Perihan Çiçek Estetik Merkezi’nin müdürü Saadet Kahraman (25), dün saat 23.00 sıralarında, Maltepe’deki evine gitmek üzere motosikletiyle yola çıktı.

Cevizlibağ’a geldiğinde sağ şeritte ilerleyen Kahraman’ın motosikletine, görgü tanıklarının iddiasına göre, aşırı hızla giden Kemal Dinç otomobiliyle arkadan çarptı. Motosikletten düşen Kahraman, 20 metre sürüklendi. Yardıma koşanlarca otomobilin altından kurtarılan Kahraman, gelen sağlık ekiplerince hemen hastaneye kaldırıldı.

Yapılan tetkiklerde, kask ve korumalı kıyafetleri sayesinde ölümden dönen Kahraman’ın köprücük kemiğinin kırıldığı anlaşıldı. Gözaltına alınan otomobil sürücüsü Dinç, Kahraman’ın motosikletini fark etmediğini söyledi.

hürriyet.

ANIL, Cuneyt.Yener ve Cengizhan Kara bunu beğendi.
  2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

Gözlerin nereye bakıyordu .

Bu açık yüreklilikle delikanlı gibi çıkıp motosikleti adam yerine araç yerine koymadım o yüzden vurup geçtim diyemezki.Dese tutklanacak.Demediği için yaslara göre az bir para cezası ile yırtacak..
    Bakınız Rahmetli Arkadaşım Dostum Sarpı ezen taksiciye.Ve o taksiciyi haklı gören emekli trafik polisin verdiği bilirkişi raporuna.Motosiklet sağ şeritten gitmesi gerekirken soldan gittiği için asli kusurludur bu yüzden haksızdır.Taksici haklıdır diye rapor tutup o salınmasına karar verilmiştir.
    Bunun gibi sizelere binlerce örnek yazarım.

3. Cengizhan Kara

Cengizhan Kara Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    ne diyelim arkadaşlar :confused: cok geçmiş olsun arkadasımıza en kısa zamanda sağlığına kavuşur ihşallaah Bizleri tırafikte farketmek istemiyorlar motosikleti taşıt olarak görmeyen insanlar bunlar.bu olay ilk degil .son olur ihşallah

goksel ozdogru bunu beğendi.
  4. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    öncelikle kazada yaralanan arkadaşıma geçmiş olsun diyorum. bu tur haberleri duydukça üzülüyor ve ümitle ne zaman bitecek diye bekliyorum. çünki büyümekte olan oğlumunda bir motosiklet kullanıcısı olmasını istiyorum . ve inşallah o bir kullanıcı olana kadar da bu tur hadiseler mümkün olduğunca azalsın.
    ama bir konuyu da es geçmemek lazım. ben hem motosiklet hemde araba kullanıcısıyım. bazen arabada nereden geldiğini anlamadığım bir arkadaş motoru ile çıkıveriyor. özelliklede kurye arkadaşlar, gücenmesinler ama öyle. benim de akrabalarımdan kurye olarak çalışanlar var . 30 yıldır motor kullanıp da her sene en az 2 ayını hastanede geçirende var , hiç kazası olmayanda. ama artık bu zamanlarda daha bilinçli motosiklet kullanıcılarını görmekle de ümitleniyorum. gelecekde daha iyi olacağını düşünüyorum.
    ne olur motosiklet kullanıcıları olarak gerçekten yol bilen , kural tanıyan , daima dikkatli ve tetikde , her zamanda GÜLER YÜZLÜ olalım.
    Tekrar arkadaşıma geçmiş olsun

Cengizhan Kara bunu beğendi.
  5. Cuneyt.Yener

Cuneyt.Yener Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Geçmiş olsunn...

6. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Acil şifalar diliyorum. Korumaların ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıkıyor işte.

7. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    çok geçmiş olsun motosikleti göremeyen şöförü allah görsün!!! arkadaşlar korumalarımızı tam takalım trafikte bunlardan!!! çok var

8. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    clavicula (kılavikula) yani köprücük kemiği kırığı genel de bisiklet,motosiklet
    ve motor sporlarında çok görülen bir kırık. bir ay önce bisiklete binen bir arkadaşta
    aynı yerden kırdı. bu kırığın bir kötülüğü bazen ucu ucuna kaynamıyor ve bazen
    o bölge bariz belli oluyor. inşallah bu bayanın başına böyle birşey gelmez.

9. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Bence adam slalom yaparak gidiyordu, sağ taraftan geçivereyim dedi. Motorsikleti görmemiş olması büyük olasılık o şekilde. İstediğin kadar kendini belli edici kıyafetler giy, en sol şeritten en sağa 120 ile geçen aracın altında kalırsın !

Tümümüzün bu şekilde tehlikeli araç kullananları 155'e ihbar sorumluluğu var.

Vitrinlerde kullanılan yanar döner lambalardan arkama yaptıracağım. Görmeyen kördür !

o.somuncu bunu beğendi.
  10. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    valla hocam yanar döner falan nafile. geçen yaz gündüz gözüyle
    bir taksici alt geçide son anda girmekten vazgeçip soldan bana
    çarptı, 70 ile falan gidiyordum, ne olduğunu anlamadım, motoru nasıl kurtardım hatırlamıyorum allahtan düşmedim, durdum. taksici geldi ve bana
    niye en sağ şeritten gitmediğimi sordu!!!??!! şaka gibi, bu adamlar
    hala bizi bisiklet sanıyorlar.

bu arada o olayda taksicinin sağ tarafı boydan boya gitti(benim ayakçalar soldan yarmış), adam
    utanmadan napıcaz falan bunu deyince etraftakiler herifi elimden zor aldılar.
    arkada oturan kadın yolcu şoktan çıkıp taksicinin yolu kestirmek için
    alt geçide girmediğini söyleyince ben iyice sinirlendim.....................

o.somuncu bunu beğendi.
  11. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Öncelikle kaza geçiren bayan arkadaşımıza acil şifalar dilerim.Şenol abinin ilk yaptığı yoruma katılıyorum.Şuan değiştirmiş...!Abicim ülkemizdeki yasalar yasa değilki nesini tartışıcaz bu işlerin.Ölen öldüğü ile kalıyor.Sakat olanda sakatlandığı ile :(

Barış abi güzelce ağzını burnunu kıraydın.Hak etmiş.Nasıl bir mantık bu ya...Be adam özür dileyeceğine birde pişkin pişki yaptığına bak.Kanunlarla bu hak elde edilmedikçe bize bu hakkı vermeye bizim insanımızın niyeti yok..!Dediğin gibi motosikleti trafikde adam yerine koyan yok çünkü.

Çok ama çok ağır cezalar verilmesi lazım. Bir cıpçıktının dikkatsiz otomobil kullanması yüzünden benim haytım ziyan olamaz..!

12. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Motosiklet efendi işidir. Şiddet bize yakışmaz.

Bülent.Ö bunu beğendi.
  13. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Haklısın Erol Bey ama Barış gibi gücüm kuvvetim olursa benim elimden de zor alırlardı!..:)

14. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Erol abi bunu ben kasafını gözünü kırmalısın dediğim için söyledin herade..! :)

Abicim hayatımda hiç bir zaman şiddetden yana olmadım.İnsan olan konuşa konuşa anlaşır tabiki.Ama işlerin tamamen sözün bittiği yere dayanması söz konusu olur bazen.Karşındaki hem suçlu hem güçlü olur.Böyle insanların şerrinden Allah herkezi korusun.Böyleleri adamı katil bile yapar..!Eminim sende hayatında mutlaka kavga etmişsindir.

Bu yüzden sonuna kadar Barış abinin ve lafımın arkasındayım.Bu dünya dediğimiz yerde öyle çiğ süt emmiş insanlar varki dayak bile az kalır.Keşke herkez iyi niyetli ve anlayışlı olsaydı dünya'da problem kalmazdı.Ama sende biliyorsun ki abi bu imkansız.

15. SERVET

SERVET Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Arkadaslarımıza cok gecmıs olsun tabıkı korumalar hayat kurtarır ama koruma var dıyede işin suyunu cıkarmamak lazım dedıklerı gıbı motosıklet efendı işidir

16. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    "nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir" ;)

17. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    O yanardoner lambaları bazıların gözüne de soksam görmesi mümkün değildir.İmkansızdır.Beynine soksan bile bunu anlayamazlar.Onlar başka bir canlı türüdür.

18. ibrahim KARAGÖZ

ibrahim KARAGÖZ Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    geçmiş olsun...hepimizin başına gelebilir.trafikte bu hayvanlardan çok var

19. Hakan Yandımata

Hakan Yandımata Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Geçmiş olsun.
    Trafik Emniyet Müdürlüğü ile Motorsiklet Federasyonu bir araya gelip hiç değilse yılda bir kere bile olsa Motorsiklet üzerine duyurular, reklamlar vs. vs. ne gerekiyorsa insanları bilinçlendirmeye amaçlayan faaliyet düzenliyemezlermi.Türkiye' de insanları motorsiklet kullanmaya teşvik ederek trafik yoğunluğundan, zamandan ve benzinden kar etme gibi özendirme yapılazmı?

20. Hakan Yandımata

Hakan Yandımata Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Ne zaman trafik sorunu hal olur derseniz.Kanunları koyanlar kendileririni içinde kanunların geçerliği olduğu bilincine vardıklarında sorun hal olur.