Kötü kaza videoları

Konu, 'Motosiklet Videoları' kısmında Fatih GÜLTEPE tarafından paylaşıldı.

1. Fatih GÜLTEPE

Fatih GÜLTEPE Kıdemli Üye

Onur Filiz ve İlhan.Aydınlıoğlu bunu beğendi.
  2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    [youtube]6WkqvYfnZSQ[/youtube]

[youtube]Oxb4JhXesiI[/youtube]

Onur Filiz bunu beğendi.
  3. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    ben motor tutkumu kaybedıyorum sanırım :( koruyucu kıyafet felan yalan yaa baksanıza yaa yazık değil mi biz motor sürücülerine...

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu kazalar eğitimle bilinçle azalacak.Eğitimsiz olunca başınıza bir olumsuzluk gelince ne yapacağınızı bilemiyorsunuz.
    Evet bunlar kaza ve hayatın gerçekleri.Kaza nedir.İstemimiz dışında gelişen bir olaylar zinciri.Bir yerde hata yaptık mı zincirleme reaksiyon olarak devam ediyor.Önemli olan kazadan önceki yalnışların ne olduğu.Bir leyi yanlış yaptık ki bunlar oldu.Bunu irdelemek lazım.Neyi yapmamız neleri yapmamamız gerekiyor bunları eğitimle aşabiliriz.

Çoğumuz motosiklet kullanıyorum ve ne yazık ki çoğumuz çok ciddi bir rakkam Toplam motosiklet sürücülerinin %90 ı eğitimsiz.Keza aynı şekilde TR'deki toplam araç sürücüleri nüfusunun çok çok ciddi bir rakkamı %98 i eğitimsiza.
    Düşünün bir keere.Oto ve diğer çok tekelekli araç kullananlar nasıl öğrendiler bu işi.Baba dayı amca oğlundan öğrendikleriyle.Yada kursa adı altında faaliyet gösteren TİCARETHANELERDEN aldıkları çok yetersiz bilgilerle.
    Mesela çok soğuk havalarda özellikle geceleri haberlerde güldüğümüz karler oluşmakta.Gizli buzda neler yapılması gerekitğini kaçımız biliyoruz.Aynı şekilde motosiklette de bu böyle.Havalar soğumaya başladı.Sık sık gizli buzlanma ile karşılacağız.İşte eğitim tamda burda lazım oluyor.Ne yapmam gerekiyor.Çoğumuz maalesef iç güdülerimizle hareket ediyoruz.Çok azımız da ne yapılması gerektiğini biliyor.

Bu gibi forumlarda amacımız bunları azaltmak teorik olarak bilgilendirmek.

Amam eğitim sayfalarının reytingleri bu konuya verdiğimiz değeri gösteriyor.

Eğitim topikleri haricindekiler tavan yapmış durumda.Amam eğitim topikleri yerlerde sürünüyor.

Bir yerde hata var ama nerde bunu sizlerin takdirine bırakıyorum.

Eğitim denilince çoğıumuz kaçıyoruz.Acı gerçeğimiz bu.
    Eğitime vereceğim para ile bir kaç depo fazla benizn alır daha çok gezerim ve tecrübelerimle bu işi öğrenirim mantığı devam ediyor.Sadece bu forum için geçerli değil bu.Tüm forumlarda tüm Motosiklet kullanıcıları için geçerli bir sistem bu.

Bilmediğin sistemi nasl olurda tecxrübelerinle öğrenirsin ki.

Neyse bu iş uzun.Ve bu uzun mesajlarda bir çok arkadaşı sıkımakta.Rahatsızlık yaratmakta.

Bu kadar basit.

Bu dediklerimi ancak eğitim almış kişiler anlayabilir ayırt edebilir.
    Diğer arkadaşlarım maalesef iç güdüleriyle yorumlayabilir.

Her kese iyi sürüşler

İlhan.Aydınlıoğlu ve Onur Filiz bunu beğendi.
  5. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Onur Bey bunda tutkuyu zayıflatacak bir yön göremiyorum ben..İlk ve son iki videodaki kazalar tamamen motosiklet sürücülerinin hatası nedeniyle meydana geliyor...http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=5385
    Burada belirtildiği gibi:''Burada nasıl bir kazaya karışabilirim?'' sorusunu kendisine soramıyan sürücüler işte bu kazaları yapar..Kendilerine yazık ama zarar verdiği kişilere daha çok yazık!..

Onur Filiz ve Şenol SEL bunu beğendi.
  6. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Eğitim şart arkadaşlar. Ben kendi adıma konuşayım nerde bir eğitim varsa oraya koşarak gidiyorum. Ve her gittiğim eğitimden biraz daha bilinçlenerek dönüyorum.

Onur Filiz ve Şenol SEL bunu beğendi.
  7. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    haklısınız aslında size katılıyorum ama sanırım kı burada olan olaylar karşısında biraz üzüntüden olsa gerek çok yakın ıkı tane arkadaşımı abimi motor kazasında kaybettım ( çerkezköy yünsa kavşağında,pınarhisar benzinlik yanında). tutku bu kolay kolay kaybedilmez sadece biraz daha bilgi tecrübe ve en önemlısı eğitim..

8. Mesut Korkmaz

Mesut Korkmaz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Süpermenmiş gibi davranmaya gerek yok bence. Metin hocamın imzasında yazdığı gibi "Motosiklet efendi işidir" mantığını kaybetmezsek sorun yaşamayacağız gibi geliyor bana. İlk başladığım gün ile bugün arasında 4 ayrı eğitim aldım. Her birinin ayrı ayrı değeri var. Her biri bana biraz daha dikkatli olmam gerektiğini hisettirdi gerçekten.