KTM DUKE Rüzgarı

Konu, 'Güncel Haber ve Duyurular' kısmında Ersan Karagozlu tarafından paylaşıldı.

1. Ersan Karagozlu

Ersan Karagozlu Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki

KTM Duke modelinde ürün yelpazesini genişletiyor. Şehir içi kullanımlarda çeviklik ve agresifliğiyle bilinen Duke; KTM 390 Duke ve KTM 1290 Super Duke R isimli 2 yeni modeliyle görücüye çıktı. KTM 690 Duke R modeli ise yenilendi.

KTM 390 Duke

Yeterli güç, yeterli tork, ve son derece düşük ağırlıkla beraber, düşük maliyetler: Yeni KTM 390 Duke da büyük cc'lerdeki her şey var. Mükemmel manevra ve çeviklik için geliyor. Kısacası: 390 Duke daha az maliyetle daha fazla sürüş eğlencesi sunuyor 375 cc 44 hp ve 150 kilogram ağırlığında. Pahalı maxi scooterlar için sportif bir alternatif olarak düşünülmüş.

KTM 690 Duke R

KTM 690 Duke daha sert amortisör,daha iyi hidrolik kontrol, aratan yükseklik,sportif süspansiyon ile ve geliştirilmiş şasi ile yenilendi.

KTM frenlerde, bu kategoride yeni standartlar belirledi: Brembo frenler, yeni radyal kaliperi M50 % 6 daha hafif ve daha sert. Üst kısmında radyal pompa ile birlikte, mükemmel bir modülasyon ve durma gücü sağlamakta. Yenilikçi Bosch 9M + ABS dongle cihazıyla "Supermoto" adında yeni bir sürme modu eklendi. Kullanımda ABS nin ön ve arka tekerlekte etkinliği değiştirilebilir olarak sunulmuş. Yeni tamamen ayarlanabilir ters çatal, yeni WP amortisör yüksek ve düşük hız sıkıştırma damping gibi ayarlarda etkileyicilik sunuyor.

KTM 1290 Super Duke R

Kesinlikle hiçbir tanıtıma ihtiyacı olmadığı söylenen ve KTM motosiklet felsefesini gösteren, ikiz kusursuz sesi ile 1290 Super Duke R, yeni bir çıplak motosiklet prototipi. Klasik hafif çelik kafes, çerçeve jantlar, diskler, lastikler ve WP süspansiyonu ve tek taraflı arka maşa, yarış bileşenleri ile kullanıcıları cezbediyor.

Kaynak: EICMA 2012 , http://www.ktm.com/

Omer bunu beğendi.
  2. Ersan Karagozlu

Ersan Karagozlu Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    KTM 1290 Super Duke R Videosu da ;

Omer bunu beğendi.
  3. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    İnsan işi değil. Aman Allahım... :)

4. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Ktm türkiyede birazdaha ucuz olsa çok fecı tutacakta fıatlar yuksek işte yedek parçada pek bulunmuyor
    Şahane motor yapmıslar çift jant rengide çok guzel olmuş çok beyendım motoru

5. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    KTM 390 Duke Almanya sitesindeki fiyat 5000 Euro civarı. Vergiler dahil mi bilmiyorum Almanyadaki fiyata ancak TR de bu fiyatdan satılırsa müthiş olur.

6. Bilgin Turan

Bilgin Turan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    bence artik devletin motorsiklet fiyat politikasini ele almasi lazim ozellikle istanbul gibi yerlerde trafik sorununu cozmek icin. destek yapmalari bile lazim bence ama aksine bindikce biniyor bindikce biniyor vergiler

A.Ulaş ve Omer bunu beğendi.
  7. emiryil

emiryil Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    çok zor türkiyede 5000 euro olacağını hiç sanmıyorum tahminim 17 milyar civarı olur ki o parayada alınacak çok motor var :)

8. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Duke 200 5000 Euro olduğuna göre 390 Duke gelirse eğer 7000-7500 Euro olur diye tahmin ediyorum bende. Ayrıca 250cc ye kadar %8 ötv illeti 390 için %38 olacağından muhtemelen fiyat tavan yapacaktır. Gerçi ben getireceklerini bile zannetmiyorum. Spormoto'nun sitesinde hiç bir haber olmadığına göre... Falan.falan işte.... :)

A.Ulaş bunu beğendi.
  9. emiryil

emiryil Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Haklisin. Ktm i cok severim ama o kadar param olsa (17 milyar ) 2.el suzuki gsr yada kawasaki er6n felan alirdim sanirim

10. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sende haklısın. Aslında tamamiyle tercih ve zevk meselesi... Yılla içinde insanların tercih ve zevkleride değişiyor.Bunun en büyük etkeni ekonomik bence. Kim istemeki siyah bir R 6 yada gsxr 600 ...

Ama ben şuan ki ekonomik şartlarda ve bulunduğum çevre şartlarına göre 15 bin tl param olsa bunu wr 250 r / x yada ktm 390 duke de kullanırdım... Malum benzin 5 ye dayandı. 650 cc üzeri yıllık vergide 400 tl civarı ... hayaın gerçekleri işte....

11. Davut

Davut Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Çok etkileyici motor yapmak bugün her firma için mümkün ve kolay. İş bu motorların devamlılığını ve parça stoklarını oluşturmakta. Birde fiyat politikası var tabi ki. Videolar da ve hayaller de olmasını istemiyoruz ama öteye de geçemiyorlar üzücü...:(

12. emiryil

emiryil Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    bende şuanda yurt dışında çalışmaktayım ve motor almak için para biriktiriyorum sırf motor almak için çöllerde bütün sosyal imkanlardan uzakta hayatımın 1 senesini heba ediyorum. bu yüzden iyi bir seçim yapmam gerekecek. parçası bulunabilir ve çok pahalı olmamalı yaktığı yakıt ucuz olmalı gibi kriterlerim var ve aklımda ktm duke 200 veya honda 250r var hondayı alırsam sıfır alıcam ktm i 2. el almayı düşünüyorum aklım ktm den yana ama honda da performansıyla aklımı çeliyor birde egzoz takanını görmüştüm gerçekten seside fena değil yazın geldiğimde bakıcam işte birşeyler..

Burçin Arıcı bunu beğendi.
  13. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
  14. Bilgin Turan

Motosiklet:
    Suzuki
    inazuma gelmis sanirim alanlar varmis. gayette memnun gorunuyorlar. ama bir haftada belli olmaz tabi. marka ve kalite olarak ben iyi olacagini dusunuyorum fiyat olarakta rakiplerine gore avantajli gibi

15. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    ön sipariş olayından ve ön siparişe para yatıranlardan haberim oldu ama suzuki geciktirince işi insanların mağdur olduğunu da duydum. Muhtemelen geldi bir parti ama sadece ön sipariş verenlerin sesini kesmek adına herhalde ? Kesin bilgim yok, yanlış bilgi vermek istemiyorum :)
    Motor Suzuki, sanmıyorum kötü olsun. Parça kalitesi videolardan gördüğüm kadarıyla KTM ayarında; alana keşke duke alsaydım derdirtmez gibi duruyor. Uzun vadede ve kullanımı tabiiki gene bilemiyorum.

16. Bilgin Turan

Motosiklet:
    Suzuki
  17. Mehmet CINBIL

Mehmet CINBIL Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Duke benim olucak binicem üstüne vurucam kırbacı vurucam kırbacı :D