Kuba Çita 170 Fx

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında Hüseyin Gülle tarafından paylaşıldı.

1. Hüseyin Gülle

Hüseyin Gülle Yeni Üye

Merhabalar Ne zamandır motor araştırıyorum cg tipi genellikle hepsi çin malları zaten bütçede ona yetiyor öyle şimdilik idare etmelik kuba çita 170 serileri çok etrafta gezinmeye başladı alan 1 arkadaşım var 170 f ama onunki memnunmuş baya 180 ibre var 150 gördüm diyo titreme sorunu diğer cg modellerine göre çok çok daha az diyolar falan bende tecrübeli kişilerden faydalanmak istedim nasıl motor 170 FX GOLD alınırmı şimdiden teşekkür ederim iyi forumlar...

Resimler:

10151604_830301086984950_964928299_n.jpg 10154706_830301083651617_1722926140_n.jpg

2. Serhat KOÇAK

Serhat KOÇAK Yeni Üye

Bu motorlardan alıp cafe racer yapmak isterim çeşit çeşit renk renk farklı tarzlarda çok tutulur sanırım

3. Hüseyin Gülle

Hüseyin Gülle Yeni Üye

Yapılabilir aslında ama bendede Orjinal hastalığı var herşeyin orjinalini seviyorum bu hafta alıcam inşallah kimse kuba çita 170 fx i kötülemiyor :)

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Motosiklet tecrübeniz nedir.Birde fren kapasiteleri gereği 70 km hızda sınırlı olan motosikletle 150 yapmak nasıl bir salaklıktır.Bunun açıklaması varmıdır.Motosikletten önce gidin "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri alın.Full korumalı kıyafetle güvenle ve keyfle sürüş yapın.Güvenlik olmadan akıcı ve sistemli sürüş olmadan hız olursa ailenizi üzersiniz.Aklın yolu bir.Amerikayı yeniden keşfetmeyin.Keşfedilmiş siz tadını çıkarın.Ha illeden ölmek isterseniz o zaman motosikleti araç olarak kullanmayın.Onun için başka araçlar var onları kullanın

Montrello bunu beğendi.
  5. Mehmet Akif

Mehmet Akif Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha, BMW
    Hocam konu ne diye merak edip konuya ait yorumları okuyordum da fren kapasitesinin 70 km olduğunu nerden anladınız. Arka frenin kaliper olması yada disk büyüklüklerinden felan mı ?

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Önce kaliper değil kampana.O araçta veya bu tür motosikletlerin fiyatı belli.Sizce bu araçlara 150 km hızda giderken durdurabilecek kapasitede işlevsel fren mekanizmaları koymaları mümkün mü.En basit mantık bu.Daha ilerisi de var da gerek yok.Sizce bmw deki fren sistemi bu motosikletlerde olabilir mi.Bmw ile bir çok değişik hızlarda bu duruş sağlanabilir tabii fren yapmayı becerebiliyorsa sürücü ama bilmiyorsa önde iki kaliperli disk fren arkada tek kampana frenle 150 km/h da nasıl duracak sürücü.Birde o frenlere güvenip nasılsa dururum diye gaz açmışsa.
    Mesela haddini ve limitini bilmektir.Bu tür motosikletlerin fren kapasitesi belli.Bunu değiştirebilirsiniz ama asla 150 km/h da sizi durduracak sistemi koyamazsınız.

Montrello ve Mehmet Akif bunu beğendi.
  7. Hüseyin Gülle

Hüseyin Gülle Yeni Üye

Öncelikle şurda bir düzeltme yapmak istiyorum benim niyetim böyle çin malı motorlarda hız yapmak değil hız yapmak istesem 1000 RR alırım benim niyetim mahalle aralarında 3-5 gideceğim yere gitmek onun dışında bi beklentim yok dediklerinize katılıyorum bu motorla okadar hız yaptıktan sonra ölüm ile yaşam arasında küçük bi çizgide gidiyosun demektir benim beklentim hız değil beni izmir içi ufak tefek yerlere götürcek çin malının kaliteli olanı lazım okadar verdikten sonra dandik bi çin malı almanın bi alemi yok o yüzden sizin gibi işi bilen kisilere danışmak istedim iyi geceler

İsmail ve Şenol SEL bunu beğendi.
  8. Mehmet Akif

Mehmet Akif Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha, BMW
    Teşekkürler. Kampana ile kaliperi bir anlık karıştırmışım kusura bakmayın :)