Kuba Superlıght 200 (2013 Model-2000km)-regal Raptor 250(2006 Model-25000km)hangisi?

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında Korayu tarafından paylaşıldı.

1. Korayu

Korayu Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Arkadaşlar bu iki motordan birisini alcam siz olsanız hangisini alırsınız?

2. B.Hurkan.Çoban

B.Hurkan.Çoban Üye

Motosiklet:
    Honda

Bu motorlara vereceğiniz meblaya honda veya yamaha ybr 125 veya cbf 150 veya cb125 alabilirsin ki bu daha sağlam bir yatırım olur.Almayı dusundugunuz motorlar superlight zaten kilometresini doldurmuş bu saatten sonra vidalar ı gunu birlik kontrol edip haftalık sıkman gerek gevşiyor, regal nispeten daha iyi ama oda kilometresini doldurmuş masraf zamanı gelmiş başıonı surekli ağrıtacak ve titreşimdenden tangur tungur vites geçişlerinden usanacaksın.. Al bi comuter yamaha veya honda gule gule kullan enazından yollda kalırmıyım derdin korkun olmadan kullanırsın guvenle.. Sonra da satmasıda kolay ikinci el piyasasıda var.. Parça sorunuda yaşamazsın,tipine bakarak motosiklet almak pek bana doğru gelmiyor.. Hele de hiç deneyiminiz yoksa bu motorlar yerine önce scooter alın ona binin sonra değiştirirsiniz..

3. Korayu

Korayu Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Hocam belki doğru söylüyosunda ben chopper seviyorum onuda geçtim 1 sene idare ediyim desem kilo problemim var üstünde rahat oturamıyorum.Şunuda anlamıyorum millet mondiale biniyo 1000tl lik motorlara biniyo benim söylediğim motorlar çinin en iyileri milletin hiç mi aklı yok

Şunuda söyleyim birçok kişi yok görünüş yüzünden chopper seçiyosunuz diyo ne alaka yani insan chopper ı sevemezmi o zaman ben çıkıp burda 1000 cc motor alanlara hava peşindesiniz desem doğru olur mu?

4. B.Hurkan.Çoban

B.Hurkan.Çoban Üye

Motosiklet:
    Honda
    Bu söylemlerinizden çıkarttığım sonuç şu,daha çok yenisiniz , ZAMAN' la anlıyacaksınız beni.. (bu arada havayla alakası yok görselinden önce guven ve kaliteyi ön plana alın anlamında)

Bilgin Turan ve İsmail bunu beğendi.
  5. muhammedknc

muhammedknc Üye

Eger soz konusu iki secenekse ben regal derim. bence iş km de degil motorun temizligindedir diye dusunuyorum.eger bakimli ve temiz bi motorsa neden olmasin.

6. Korayu

Korayu Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    hocam bu regal raptorların 2011 yılı öncesi olanlar 25000-30000 km de bir şanzuman dişli setini değiştirmek gerekiyomuş komple böyle bi sorun varmış alacağım motorda 26000km de o beni düşündürüyo.Bazılarına sordum 700-800tl dediler internette bakıyom 200tl anlamadım gitti.yoksa bende regale daha sıcak bakıyomda.

7. muhammedknc

muhammedknc Üye

İnanin o konu hakkinda bi bilgim yok ama zannetmiyorum oyle bsey oldugunu.

8. Korayu

Korayu Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Arkadaşlar saolun ben honda cbf150 alamaya karar verdim.Keyifli formlar...

Bilgin Turan bunu beğendi.
  9. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    en güzel seçim olmuş, güle güle kullan.