Küçük Plaka

Konu, 'Chopper - Cruiser Kullanıcıları' kısmında Sedat.Gurler tarafından paylaşıldı.

1. Sedat.Gurler

Sedat.Gurler Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Herkese Kocaeli den selam;Arkadaşlar Cumartesi günü ben de Motor Fuarındaydım. TT Custom Chopper orada yine showunu yaptı ve çok güzeldi.Merak ettiğim Yaptıkları motorsikletlere taktıkları plakalar hepsi çok şık küçük ve özeldi bu plakaların nerede yapıldığını bilen varsa ve paylaşırsa sevinirim.Herkesin gözü ve yolu açık olsun.Saygılarımla.:cool:

2. serhat saraç

serhat saraç Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Hocam küçük plaka dediğin şu reklamcıların yaptığı plaka ise eğer bilgisayarda yazılanlar normalde trafikte yasak ama motosikletıne isteyen takıyor.Trafik ve emniyetın soğuk mühürü ve onayı yok bildiğim kadarıyla,yani polis falan yakalarsa Motosikleti bağlıyabilir.

3. Sedat.Gurler

Sedat.Gurler Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Serhat teşekürler ama ben onu kastetmemiştim sen benim ne sordugumu anlamadın galiba hocam Harley ve tt Custom kullandığı plakaları soruyorum.Çünkü onlar trafiğin tescil ettiği plakaların küçüğü ve chopper da çok şık duruyo.Bu plakaları bir yerlerde bastırıyorlar ama nerede ? Selamlar

4. ANIL

ANIL Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Tıpkı Motorları yaptıkları gibi plakalarıda yapıyorlar i think :) TT custom chop. yapıyor yani sanırım.

5. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bir arkadaşım XT 600 'ü için izmit'de yaptırmıştı sanırım bu ufak plakadan.Yanlış hatırlamıyorsam eğer.En kısa sürede o arkadaşımdan öğrenip yazmaya çalışıcam...

6. ferhat_sevinc

ferhat_sevinc Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    benim önceki motosikletimde küçük plaka vardı!!(tr'siz idi) bana bu plakayı emniyet vermişti'2005'de ben hala emniyetin bu plakadan verdiğini (motosiklet'lere)düşünüyorum isteyenlere!!tabi illere göre değişebilir bu..

Sedat.Gurler bunu beğendi.
  7. Sedat.Gurler

Sedat.Gurler Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Anıl çok teşekkürler en kısa zaman da soracağım.

8. Sedat.Gurler

Sedat.Gurler Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Ömer ilgin için çok teşekkürler , İzmit olsa haberim olur çünkü trafik müşavirliği yapan çok arkadaşım var bilirdim.

9. serhat saraç

serhat saraç Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Vermiyorlar hocam emniyetten küçük plaka onayı yok.Eğer plakacı arkadaşın falan varsa bi şekilde belki ayarlıyabilir.;)

10. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Küçük plakalar artık kalktı.Yok.
    Kullananlarda yasaya aykırı trafik mührü olmayanları kullanıyor.Trafik veya emniyet uygulamalarında bu tesbit edilirse başın iki türli belaya giriyor.Bir resmi evrakta sahtecilik ve resmi evrakta tahrifat.2 yasal olmayan tescil plakasıyla yani sahte plakayla araç kullanmaktan araç trafikten men edilir ve yasa gereği mahkemeye verilirsin.Hakkında yasal işlemler yapılır ve çok uğraşırsın.
    Karar yinede senin.

11. Sedat.Gurler

Sedat.Gurler Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Şenol bey çok teşekkürler bilgiler için bunların hepsini biliyorum ,Ben üçyıldır mühürsüz plaka ile dolaşıyorum daha bana kimse bu ne diye sormadı sorsa bile tarafiğin verdiği orjinal plaka mühürlü ve onaylı motorumun havadanlığın da duruyor sordukların da onu çıkarıp gösteriyorum şimdiye kadar ne ceza yedim ne de motorumu bagladılar.Benim asıl sormak istediğim harleyciler tt Custom kullananların motorsikletlerin deki küçük plakaların nerede basıldığını bilen varmı diye sormuştum.Saygılarımla

12. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Abicim bugün arkadaşıma uğrayıp sordum. Tam olarak hatırlamadığını ama İstanbul yada Düzce'de yaptırdığını söyledi...

*Özellikle Trafiğin mühürünün olup olmadığını sordum üzerinde.**Olduğunu çok iyi hatırladığını söyledi.Baya bir uraştığını ve araştırdığını söyledi bu plaka için...!

Arkadaşı çok yormak istemdim.Çünkü... ;

Bu bahsettiğim XT 600 ile yaklaşık 4-5 ay önce ufak bir kaza yapmıştı ama beyin kanaması geçirdiği son anda farkedilip ölümden dönmüştü.Ve bir operasyon geçirmişti.Bazen bazı şeyleri hatırlamakda güçlük çekebiliyor...

Ve o motordan soğuyup sattı.Sattığı çoçukdan bir CBF 150 almıştı.Onunla da 2 gün önce kaydırıp yine kaza yapmış.Bunuda senin için oraya uradığımda gördüm.Suratının sağ tarafı tamamen çizilmiş.Kask takmamış ne yazıkki yine..! :(

13. Sedat.Gurler

Sedat.Gurler Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Ömer çok üzüldüm çok geçmiş olsun arkadaşına; Emeğine sağlık yordum seni çok önemli değil arkadaşının bir an önce iyileşmesi dileği ile acil şifalar.

Omer bunu beğendi.
  14. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    Hocam amacınız küçük plaka bastırmaksa bunu sanayide plaka basan atölyelerde yaptırabilirsiniz. Ancak plakaların bir standardı vardır bunuda tam anlamıyla yerine getiren tek atölye tşof undur. Tşof un bastığı plakalarda yeni serilerde iki ekstra özellik vardır. birincisi gece fener tuttuğunuz zaman beyaz kısımlarda tr yazıları belirir ikincisi ise alt tarafında dalgalı şerit vardır. sanayide basılanlarda bunlar pek olmuyor...

Bu plakları dediğim yerlerde yaptırabilirsiniz ancak bende açıkçası pek tavsiye etmem... Kanuni açıdan yasak bir uygulama

Sedat.Gurler bunu beğendi.