Kusadası'ndan selamlar

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında kaanyuce tarafından paylaşıldı.

1. kaanyuce

kaanyuce Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Merhaba ben Kaan Forumunuz gercek ten guzel ve ilgileniyorsunuz.

96 dogumluyum. Motor Hastasıyım :) 11 yasından 15 yasına kadar pgo star II 50 cc surdum. sonra 15 yasındayken abimin cbr125 i sabahları ızınlı gecelerı hep kacırdım :) 1 hafta kullandıktan sonra sattı.sonra bodrumda yatan 150 cc scooter ı yaptırdık onu kullandım kayıs koptu yatıyo. sonra babamın çinli jinlun 250 cc 21 hp chopper a bındım. ılk bınısımde hıc zorluk cekmedım. abımın motorunu surdugumden. ılk bınısımde ucuyorum zannettım. hemen hızlanıyordu. sonra yavas gelmeye basladı :) 600 kıralamak ıstıyordum. ama ehlıyet yok abıme yalvardım yakardım kiralamadı. bu yaz kıralatıcam ama kesin. sımdı motor yok bostayım :) bisiklete motor takıcam.

2. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Hoş geldınız Abiniz motor kiralamamakla en iyisini yapmış bence helekı 600 cc lık bır motor ıyı bır eğiyim ve bellı bır deneyımden sonra surulmesı gereken bır motor Keyıflı forumlar

3. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Ailenizin de motosikletle ilgilenmesi güzel. Umuyorum bu forumu onlar da okuyordur ve bizim uyarılarımızı onlar görürler. Tehlikeli işler ile uğraşıyorsun. Biraz daha sabret ve ehliyetini alıp iyi bir kursta eğitimini al. Gazetelerde "Kuşadasında Motosiklet 16 yaşında genci Ölüme Götürdü" haberleri görmek istemiyoruz daha fazla.

Şenol SEL bunu beğendi.
  4. A.HAMDİ

A.HAMDİ Organizatör

Motosiklet:
    Kawasaki
    kaan hoş geldin,
    sen en son dediğini yap bisiklete motor tak içimiz rahat olsun

5. ahmet geyin

ahmet geyin Organizatör

Motosiklet:
    Hyosung
    kaan hoşgeldin..aman ha abini dinle hem ehliyet yok hemde 600 lük kiralamak sakın haa..önce ehliyet daha sonrada adım adım yol almanı tavsiiye ederim

6. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.kalıcı ve katılımcı olmanız dileklerimizle.

7. kaanyuce

kaanyuce Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    bence 600 lüğe surus eğitimi gerekmez zaten küçük scooterdan baslayıp yukseldım viteslide kullandım. yani 1 hafta sursem alırsırım. abim de suan cbr125 2011 var tatillerde gel ıstanbula diyo bi gidemedim artık 15 tatılde. araba alıcakmıs annemde bıraz ekleyecek. biraz paranı ayır dedım. yaza basında ortak hyosung gtr250 alıcaz gibi :)

8. kaanyuce

kaanyuce Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    70 cc 3,5 beygir motor siparısını verdım. bugun gelecek. tırpan motoruna benzer bişey. ne marka yag kullanıyım? castrol 2t ye iyi diyorlar. bide bana arka tekerlek ıcın dişli lazım bulamadım. sanayide ucuza bulur muyum? son olarak adam sesi mobilet gibi testere gibi sesi cok cıkmıyor dedi gelınce görücem.cok ses cıkartıyorsa ne yapabılırım? italyan pgo star 2 bodrumda yatıyo onun egsozunu soksem nasıl olur? performan duser mı? sıfır mı egsoz alayım?

9. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    bız nedesek sız bıldıgınızı okuyacaksınız anlasılan
    bu işe yıllarını vermıs ınsanlar sureklı eğitim alıyorlar sız daha yolun başındasınız eğitim almaya gerek yok dıosunuz :eek:

10. Hakan.Ulukavak

Hakan.Ulukavak Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    şu ana kadar sürdüğün en güçlü motor 20 beygirlik çinli çapır. 600 lük race makinayla arasında dağlar kadar fark var. Ehliyetin de yok, biri gelip sana çarpsa yine kusurlu sen olacaksın, ehliyetsiz bindiğin için. Toplam kaç kilometre yol yaptın mesela? Acemilik öyle kolay çıkmaz.

Kısacası durum biraz sakat şu anda kaan, sabredip 17 yaşında A2 ehliyeti alıp öyle çıkman gerekiyo trafiğe. Bişey olmaz deme, millet çatır çatır kaza yapıyo hergün motorla yollarda.

11. kaanyuce

kaanyuce Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    çin chopper ın km teli kopmustu ama 2 ay a yakın kullandım. gunde 5 km yaptım. hafta sonu cumartesi 10 km pazar 10 km oyle gezdım :) 150 cc plakasız scooterla kusadasından selcuga yani 30 km yol yaptım. + sehir ici gezdim onlada 2 ay gezdim. çinli chopper ı saat aksam 9 gıbı cıktım. biraz geziyim derken polis yanastı eksigi var mı dedı yok dedım. plaka sorgulattı 2 hacizli cıktı. motoru aldılar. ama ehlıyetsızlıkten ceza yazmadı velin gelsın dedi :) 2 hafta aradan sonra babam geri aldı motoru şimdi töbe ediyorum bidaha babamın motorlarına bınmıcem ya kendı ımkanlarımla yada abimle ortak

12. kaanyuce

kaanyuce Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    çinli chopper hidrolik akıtıyordu. babamda da hidrolik varmıs. bilmiyodum.tumsegı gormedım hızlıca gectım arka fren ayaklık kırılmıstı. fren teli tutuyordu :D . 1 hafta on fren tutmadan ve arka fren tutmadan gezmıstım. sadece vites kuculterek yavaslıyordum. bunun yokus asagısıda var :D ama zorda olsa vites kuculterek ve ayagımı surturerek yine de duruyordum :D

13. Hakan.Ulukavak

Hakan.Ulukavak Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Kabaca bi 500 km kadar yol yapmışsın.
    Gözümün önünde bi arkadaş kaza yaptı (100 metre önümden gidiyodu). motora yamaha tenere ile başlamıştı (600lük enduro) ve toplamda 1500 km tecrübesi vardı. (Biz buna tecrübesiz diyoruz bu arada.) Virajı alamadı ve trafik işaretine girdi, bunların hepsini film izler gibi izledim.

Sonuç: motora çok sağlam masraf açtı (ön maşayı kırdı) ve kürek kemiğini kırarak işten sıyırdı. Eğer tam koruması olmasaydı kafayı patlatabilirdi, çünkü yere nasıl çarptığını gördüm: ZBAM! diye yapıştı resmen. Orjinal yamaha tulum da bayağı bi kurtardı, sadece kürek kemiği kırıldı.

Tabii %90 ihtimalle motora ya kendi tövbe etmiştir şu anda , yada ailesi yasaklamıştır, bide o var.

Sonuç: tecrübesizsin arkadaşım. Abin motor alır seni bindirir kaza yaparsan o suçlu olur, çünkü sen reşit değilsin. Ehliyet yok, vs.. Yani ehliyeti alana kadar binmemeni şiddetle tavsiye ediyorum.