kuzeyden güneye, trabzondan urfaya...

Konu, 'Doğu Anadolu Bölgesi Gezi ve Turları' kısmında Ali Emre Sakarya tarafından paylaşıldı.

 1. Ali Emre Sakarya

  Ali Emre Sakarya Kıdemli Üye

  Kayıt:
  18 Şubat 2011
  Mesajlar:
  521
  Beğeniler:
  233
  Motosiklet:
  Honda
  arkadaşlar, abiler; bir aksilik olmazsa ya da fikir değiştirmezsem nisan ayı sonlarına doğru trabzondan yola çıkarak doğu anadoluyu düz bir şekilde inip urfaya ulaştığım bir yolculuk planlıyorum. ön hazırlık olarak kendime bir güzergah çıkardım ve sizin de görüşlerinizi almak istedim. zaman darlığı nedeniyle kısa kapsamlı bir gezi olacak ne yazık ki. ilk düşüncem böyle bir gezi yapmak değildi aslında. ancak trabzonda olan motosikletimin bir şekilde urfaya gelmesi gerekiyor. ben de bunu fırsat bilip hem motosikletime kavuşmuş olurum hem de gezmiş olurum diyorum. şu şekilde bir rota çıkardım:

  http://tinyurl.com/66qkuf5

  yolun trabzon, gümüşhane hatta kelkite kadar olan kısmı memleketim olduğu; diyarbakır, mardin ve urfa kısmı da yaşadığım, gezdiğim (hatta askerliği yaptığım) yerler olduğu için yabancı değil. ancak diğer kısımlar tamamen yabancı olduğum yerler. gerekli ihtiyaçlarımı karşılayıp, uygun hava koşullarını yakalayabilirsem, geziyi gerçekleştirdikten sonra çektiğim resimleri mayıs başında buradan sizinle paylaşırım (o zamana kadar bir fotoğraf makinesi alacağımı varsayarak söylüyorum!:D).

  sizden ricam, tecrübelerinize dayanarak (özellikle bölgede gezi düzenlemiş abilerim, arkadaşlarımdan) ihtiyacım olabileceklere, dikkat etmem gerekenlere ve aklınıza ne geliyorsa onlara dair fikirlerinizi paylaşmanız.

  çok uzattım, son detayları yazıp bitiriyorum: geziyi en fazla dört gün içerisinde başlayıp bitecek şekilde planlamam gerekiyor (ne yazık ki daha fazla zamanım yok). yanıma ne almam gerektiği konusunda bir liste yapıyorum ve uygun zamanda sizinle paylaşıp fikirlerinizi rica etmeyi düşünüyorum.

  yardımlarınız ve düşünceleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim...
   
 2. öner coskuner

  öner coskuner Site Müdavimi

  Kayıt:
  17 Ocak 2008
  Mesajlar:
  1.018
  Beğeniler:
  562
  Şehir:
  Cuxhaven,Germany
  Motosiklet:
  Suzuki
  niyet yolun yarisi:)
   
 3. Ali Emre Sakarya

  Ali Emre Sakarya Kıdemli Üye

  Kayıt:
  18 Şubat 2011
  Mesajlar:
  521
  Beğeniler:
  233
  Motosiklet:
  Honda
  yaptım oldu valla! :) gidiş geliş yaptım gerçi bu sefer, gayet keyifliydi. haziran ayında bir daha gidiyorum bir aksilik olmazsa...
   
 4. Hakan.Ulukavak

  Hakan.Ulukavak Moderator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  4 Ocak 2011
  Mesajlar:
  1.216
  Beğeniler:
  503
  Şehir:
  ankara/polatlı
  Motosiklet:
  Honda
  Vay be yol baya dolaşıyor demekki, normalde kuş uçuşu 600 km. falan ancadır, 800 küsür görünüyo mesafe.
  Foto, vidyo, yeminli noter tasdik belgeleri?? :D
   
 5. Ali Emre Sakarya

  Ali Emre Sakarya Kıdemli Üye

  Kayıt:
  18 Şubat 2011
  Mesajlar:
  521
  Beğeniler:
  233
  Motosiklet:
  Honda
  gidişi haritada görünün gibi yaptım, viranşehirdeki evimin önünden trabzondaki evin önüne kadar 825 km civarı bir şeydi. tabii bunlara şehir içlerinde gezmeler de dahil. dönüşde gidişten farklı olarak, erzurum, bingöl, diyarbakır hattını kullandım. 100 km kadar artıyor mesafe bu hatta. tabii söylemeyi unuttum, bu yolculuğu eylül 2011 de gerçekleştirdim! :)

  ya hakan hocam, ne gariptir ki fotoğraf ve kayıt konusunda inanılmaz kısır bir gezi oldu bu. memlekete gidiyorum diye mi nedir anlamadım. var bi kaç fotoğraf ama rapor yazacak kadar malzeme toplayamamışım. hazirandaki gezide uğramaya niyetlendiğim bir kaç yer var o zaman daha düzgün bir şey yaparım inşallah...