Kymco Periyodik Bakim Onarim Servis ücretleri

Konu, 'KYMCO' kısmında Halit Batmaz tarafından paylaşıldı.

1. Halit Batmaz

Halit Batmaz Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kymco
    Arkadaşlar bu forma sıfır yada ikinci el aldıgınız motorlar için yapılan tamir bakım ücretlerini parça fiatlarını vede gittiginiz servis veya ustalardan memnun kalıp kalmadıgınızı işcilik ücretlerinin durumu hakkında bilgi yazarsanız memnunolurum saygılar

2. Halit Batmaz

Halit Batmaz Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kymco
    bu gün benim kymco movie scooterime bir çift miclen lastik satın aldım üstbostancıdaki buz motordan balans ayarı söküp takma dahil 140 ytl ödedim çok memnun kaldım zira işinin erbabı kişiler ayrıca müşteriye yaklaşım saygıları çok güzel herkese tavsiye ederim ayrıca agılıty ile movie lastik ebatları aynı

3. Halit Batmaz

Halit Batmaz Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kymco
    dün benim kymco movie 125 motoruma istanbul motordan bazı parçalar siparişettim parça parasını peşin alıp sipariş veriyorlar kilometre dişlisi kompile satılıyormuş 32 ytl ayrca1 adet gaz 1adet fren teli olarakta 26 ytl ödedim gaz telini fren telini yedek bulundurmak amaçlı aldım gereksinim varsa degişicem yoksa üstündekilerle iadare edicem

4. Halit Batmaz

Halit Batmaz Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kymco
    ayrıca kymco movie için arka kapana balatası aldım 26.00ytl verdim dahasonra alkan motorda balataları,gaz telini taktırdım benden 40 ytl bakım ücreti aldı gerçi gaz telim sertleşmişti onun için degiştirdim ama söküp çıkarınca bak tım yep yeni tel demekki yagsızlıktan takılıyormuş aslında degişime gerek yokmuş ama nasıl olsa sökülecek diye parça aldım zira eskiyi yedek olarak kaldırdım

5. Halit Batmaz

Halit Batmaz Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kymco
    bugünde alkan motorda depo şamandırasını degiştirdim parça çin malı motorlsarın şamandırası uydu parça parası 20ytl işçilik10 ytl toplam 30 ytl verdim. alkan motor fikirtepede sahibi servet alkan telefon nosu:0216 5662854

6. Halit Batmaz

Halit Batmaz Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kymco
    eksozumu paslı gördüm boya almakiçin bostancı sanayi sitesine gittim 600 derece ısıya dayanıklı boyaya benden 30 ytl istediler bende bahause gittim ordan 800 dereceye dayanıklı boyayı 21 ytl ye aldım iki adette 150 lik su zımparası aldım zımparayada 1.50 ytl verdim servet ustada eksozu söküp boyamak için 10 ytl işçilik istedi nasip olursa cuma günü bir ara gidip boyattıracagım

7. Halit Batmaz

Halit Batmaz Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kymco
    evet bugün alkan motorda servet ustaya eksozu boyattım yepyeni oldu daha önce yazdığım gibi boya benden söküp takma ve boyama işçilik ücreti 10 ytl ödedim gerçekten çok becerikli deneyimli vede müşteriye çok saygısı olan iyi niyetli bir insan dostlara tavsiye ederim her motorda uzmanlaşmış bilgisi olan pratik zekalı eli çabuk becerikli bir usta

8. Halit Batmaz

Halit Batmaz Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kymco
    arkadaşlar bugün de motorun vites dişli yagını degiştim alkan motorda sağolsun servet usta para almadı motor dişli yagı yani bana göre(şanzıman yağı) her 5000 km de değişmek lazımmış zira bakım kitabında yazıyor keza buji hava filitreside öyle

9. Halit Batmaz

Halit Batmaz Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kymco
    evet arkadaşlar bugünde artan eksoz boyası ile motorun ayak sehbalarını bir güzel boyadım yepyeni oldu eksoz boyasıda epeyce bereketliymiş halada arttı

10. Halit Batmaz

Halit Batmaz Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kymco
    ayrıca daha önceden 12 volt 7 amper akü almıştım 2 sene garantili aldıgımyer erenköy ethem efendi sok motostation dan aldım çin malı ama birinci kalitede imiş kuru akü 60ytl ödemiştim bilgilerinize sunulur

11. Halit Batmaz

Halit Batmaz Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kymco
    daha önce taktırdığım çin şamandırası arza yaptı kymco istanbul motordan yeni şamandıra getirttim parça fiatı 31.00ytl ödedim alkan motorda taktırdım

12. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Valla fiyatlar süpermiş :) Kazasız belasız sürüşler ;)

Halit Batmaz bunu beğendi.
  13. Halit Batmaz

Halit Batmaz Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kymco
    alkan motordan dünde bir çift dizlik aldım 50 ytl ödedim ayrıca korna değiştirdim tofaş kornası 10 ytl verdim

14. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Abi helal olsun döktürmüşün de hep sen yazmışın oldu mu şimdi! Gençlere de fırsat vermek lazım. Bilgiler için teşekkürler.

15. Halit Batmaz

Halit Batmaz Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kymco
    ben bu forumu herkes yazsın diye yani halka açık tuttuk millet yazma tembeli ise ben ne yapayım herkes kendi sorunununu kendi yazacak

16. MotorLife

MotorLife Yeni Üye

Öncelikle herkese merhaba,

Suda batmayan abi o ne öyle elin hiç cebinden, motor ise tamirciden çıkmamış maşallah.

Valla sen suda batmasanda bu motor seni batıracak gibi.

Açıkçası ben bu markayı beğenirim hatta xciting250 veya 500 almak için çabalarım vardı, ancak senin yazını okuyunca karamsarlığa kapıldım. Bu kadar çok mu sorun çıkartıyor yoksa kendin mi sorun yaratıyorsun?

Birde KYMCO' nun türkiyedeki yetkililerine bir sözüm olacak.

2008 yılını yarıladığımız şu günlerde bayilerde 2008 model scooter yok!

(Maxi Modelleri kastediyorum diğerlerini araştırmadım.) 2006 modeller var bu konuda neden tutuk davranıyorlar bu stokları mı eritmeye çalışıyorlar.

Yeterince kontrol sağlıyamıyorlar ki bayilerde broşür yok bilgi bile veremiyorlar.

Hatta birkaç markanın bayiliğini yapanlar diğer pahalı markaları satmaya çalışıyorlar. Yetkililer diğer markalarda olduğu gibi sanırım bu işe sıkı asılmıyorlar. dolayısiyle ilgisizlikten bu marka çin malı ürünler gibi muamele görüyor hatta çoğu kişi çin malı sanıyor. Alan ise ithalatçının tutumundan olsa gerek kalıcı değil geçici bir süre kullanıp diğer markalara geçiş basamağı olarak kullanıyor.

Kendi adıma KYMCO alacağımı bilen çoğu kişi Burgman, Honda, Yamaha dururken neden böyle bir şey yapmak istediğimi sorguluyor. Hala bayilerde 2006 modeller satılmaya çalışılırken en önemlisi olan servis ve yedek parçayıda aklımdan çıkaramıyorum tabii.

Herkese kazasız ve sağlıklı bir yaşam dileklerimle....

Turgay, Ferhat Taskın ve Metin bunu beğendi.
  17. Halit Batmaz

Halit Batmaz Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kymco
    ben motorumu 2.ci el aldım tabiki sıfır olsa masraf çıkarmazdı biraz da ben motordan ufak tıkırtı gelse huy kapan cinsindenim gereken ne lazımsa yaptırırım örneğin lastiklerim yeni idi ama ben illede güvenilir kaliteli marka olan miclen aldım belki size göre fuzili masraf ama ben kendi emniyetimi düşünürüm örnegin gaz telini degiştim içinden çıkan daha sıfır gibi ama 2.ci el olunca her şey huylandırıyor beni onun için yapılması gerekeni yaptırıyorum aldıgımda kilometre dişli ve teli arzalıydı ayrıca benzin şamandırasıda aslında ben aldıgımda beş kuruş masraf yapmassam motorum gene yürür vaziyette olacaktı ama ben can güvenligimi mal güvenliginden üstün tuttugum için harcama yapıyorum ufak ihmaller bazen insanın hayatını kaydırır hata canından eder onun için ufak aksaklıkları kulak ardı etmemenizi emniyetiniz için hemen yaptırmalısınız
    ayrıca kymco türkiyede satış yapması çok önemli degil zira AB.ÜLKELERİNDE ÇOK TUTULMUŞ peynir ekmek gibi satılıyor kymco nun scooter satışı dünyadaki diyer scooter satışlarının çok çok üstünde şu an dünyada scooter konusunda lider durumda her gün kymco katlanarak dahada büyüyor en az bakımı olan scooter kymco başka yok kymco da ne ararsan emin ol fazlasını bulursun

18. SeRHaTeKiNci

SeRHaTeKiNci Yeni Üye

Motosiklet:
    Kymco
    Kardeşim merhaba.
    Burada yeniyim.
    Hakketen baya uğraşmışsın.
    Bende de Kymco CK125 Pulsar var..

Halit Batmaz ve THE-SWAMP bunu beğendi.
  19. Halit Batmaz

Halit Batmaz Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kymco
    kymco yu tercih ettigin için senide tebrik etmek lazım zira kymco culuk ayrıcalıktır

20. Halit Batmaz

Halit Batmaz Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kymco
    kymco su olan arkadaşlara önemle duyrulur motorlarınızın bakımını lütfen kendi servislerinde yaptırmanız her zaman kendi menfaatinizdir gerçi benimki ikinci el di değişik yerlerde bir kaç işlem yaptırdım pek memnun kalmadım daima dogru adres emin olun kendi servisidir zira kendi servisi hep aynı motorlarla haşır nesir oluyorlar tecrübe kazanıyorlar zira arza nerde hemen bulurlar diyerleri acaba burdan mı şurdanmı diye sizi hem yanıltırlar hemde fuzuli size iş açıp emin olun daha fazla para alırlar ayrıca saglam parçalarınızıda bozmassa o da şansına tabi siz siz olun servisinden başkasına motorunuzu yaptırmayın derim benden söylemesi ayrıca silkar kymco parça garantisini kendi servisinde taktırırsan veriyor herkese selam

Ferhat Taskın bunu beğendi.