Lastik Alacağim?

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında Berk Berber tarafından paylaşıldı.

1. Berk Berber

Berk Berber Üye

Motosiklet:
    Mondial
    2010 model mondial 100 mfh motorsiklet var arkadaslar.Arka lastigin düz yola giderken kaydigini hissedebiliyorum cok rahat ve virajlari yemiyor direk atiyor lastigi altindan.acaba hangi marka ve model lastik almaliyim.simdilik sadece arkayi degiştirecegim max verebilcegim lastik basina fiyat 80 ile 100 arasidir.

Simdiden tesekkurler :)

2. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Motosikletin zaten yepyeni senin. Motosikletin arka lastik yüzünden kaymıyor, viraja doğru girmediğin için kayıyor. Balıkesirdesin Şenol Hoca'ya bi özelden mesaj at istersen Bursa da güvenli sürüş eğitimi veren sertifikalı hocalar var. Güvenli sürüş eğitiminde kontrol eğitimleri, virajlara giriş gibi öğretiler olacak. Onları öğrendiğinde nasıl kaydırmadan veya patinaj yaptırmadan viraj dönmen gerektiğini anlayabilirsin. Lastiğe dokunma boşuna.

3. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    lastik değiştirme fikrin gerçekten güzel berk :) yardım alacağına eminim..
    gökhan hocam DİKKAT bahsedilen motorsiklet çin malıdır !!! üzerinde lastik yok ki !!! plastik bir teker var en kısa zamanda değiştimeni şiddetle öneririm berk.. başından geçen talihsiz olayları bildiğim için değiştirmen sağlığın açısından iyi olacaktır ;)

Eren Göksel bunu beğendi.
  4. Berk Berber

Berk Berber Üye

Motosiklet:
    Mondial
    gokhan hocam Gercekten lastik yok gibi üstünde hissediyorum en kısa zamanda almam lazim bencede :)

sagolasin onur hocam :)

Onur Filiz bunu beğendi.
  5. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    <script src='http://img841.imageshack.us/shareable/?i=005tx.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>[​IMG]</noscript>

İşte bu lastikten alabilirsen al..Benim motorun ebadına göre biraz pahalı ama senin ebatlarına daha ucuz olabilir.
    Bu:Metzeler lasertec

6. huseyin.sait.61

huseyin.sait.61 Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    evet mondialin lastikleri resmen naylan nemarka alıcaksın bilemiyorum ama kauçuk aranı iyi olanbir lastik almalısınbiline meşhur markaların motorsiklet lastikleri yok olanlarda büyük cclreriçin

7. Berk Berber

Berk Berber Üye

Motosiklet:
    Mondial
    metzeler cok pahali hocam 160 milyon diyor bir sitede beni asar.
    acaba bildiginiz lastiklerin linkleriyle koyarsaniz sevinirim

8. M.Alp Özkök

M.Alp Özkök Yeni Üye

Berk kardeşim, ben de 100'lük Cup düşünüyorum ve bu lastik konusunu çok kişiden duydum.Özellikle kaymak asfaltta virajlarda ve ıslak zeminde tehlike yarattığı söyleniyor çin malı motorlarla gelen lastiklerin..
    Bu değişimle,hem ön-arka tubeless' e geçmek hem de kaliteli bir marka ile daha güvenli sürüş mantıklı gözüküyor..
    Fiyatlarını merak edip bir araştırmıştım..Buralardan ön-arka fiyat konusunda fikir sahibi olabilirsin:

http://www.motorlastik.com/pinfo.asp?pid=162
    http://www.motorlastik.com/pinfo.asp?pid=163
    http://www.motoliz.com/index.php?p=show&pid=13394&k_id=175&kn=Lastik
    http://www.motoliz.com/index.php?p=show&pid=13395&k_id=175&kn=Lastik

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Unilli takım 125 TL
    Metzeller takım 160 TL ise kaçırma.
    Ama;
    İmal tarihlerine bakmayı sakın unutma.Şu anda alabileceğin en eski tarih xx09 olabilir.Daha eskilerine bazı uyanıklar sorun değil onlar ticari tezgahtır derler sen inanma onlara.Asıl tezgahı sana onu diyenler kuruyordur.
    Kimse bana vıdı vıdı yapmasın.
    Lastik motosiklette seni yola ve hayata tutan en önemli elemanların en başında gelir.Bunda ekonomi yapman hayatından sağlığından ekonomi yapman anlamına gelir.Bunu sakın unutma.
    Hayatının sağlığın değeri ne kadar sa o kadar paralık lastik al.

10. esensefa

esensefa Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Merhabalar forumda kafamdaki soru işaretiyle ilgili tek konu bunu bulabildim ama 6 yıl olmuş. Kısaca ifade edeyim. Yaklaşık 8-10 aydır motosiklet kullanıyorum. Ve yine yaklaşık 4.000 km yol yaptım. Motorum mondial 100 uag ve lastikleri bana güven vermiyor. Değiştirmek istiyorum ama marka model ve boylarla ilgili bi fikrim yok sadece üstündeki lastiklerin 2.50-18 (ön) 3.00-18 (arka) boyutunda olduğunu websitesinde okudum. Bu konuda bilgi verebilecek birileri varsa çok güzel olur. Teşekkür ederim.

Ayrıca bi sorum daha olacak.. Bu ölçülere baktım da hiç iyi kalite lastk bulamadım daha çok irc falan var güvenilir marka lastik bulamadım bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim..

11. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    michelin ve metzeller de bu ölçülerde var mı bilmiyorum ama bir aratın google de.İsterseniz 0224 2494847 den Can Ceylan ile temasa geçin.Selamlarımı iletin size yardımcı olacaktır.