Lowering kit_shock_ohlins????

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında F.Sokmen tarafından paylaşıldı.

1. F.Sokmen

F.Sokmen Üye

Motosiklet:
    BMW
    Merhaba arkadaşlar,

Başlık size tuhaf gelebilir. Lowering kit ile ilgili yabancı sitelerde ve forumlarda da araştırmalar yaptım. Her kafadan farklı bir ses çıkıyor. Ama kimse net bir şey söylemiyor.Ya karşısındakinin bazı şeyleri bildiğini zannettiğinden yada bilmediğinden diye düşünüyorum..
    Bizim forum da da aradım ama aşağıdaki sorularıma net cevaplar bulamadım.

Ben F650gs (2007 model)kullanıyorum.
    1- "lowering kit" denilen " kouba link " adı altında arka amortiörün oraya takılan bir bağlantı aparatı var. Mevcut aparat sökülüyor ve oraya bu takılıyor dakar versiyonu için ayrı GS versiyonu için ayrı GS te 1" önerilir diyor dakar da ise 2" de öneriliyor. şimdi bunu taktığımızda arka süspansiyonu da değiştimemiz gerekiyor mu?

2- orta sehpayı ve yan ayağıda değiştirmek bu işlemden sonra gerekli midir?

3- Borusan resmi onaylı olmayan uygulamalara ilişkin yorum yapmama hakkını kullanırken kendilerinin "Lowering- alçaltma" işlemi için yapacağı (2007 model 650GS için) sadece arka amortisörün değiştirelebileceği şekilnde açıklıyor. 2008 F800 lerde ve F650GS lerde ön amortisörlerde 2-3cm kısaltma yaptıklarını ama bu model için bunun mümkün olmadığını söylüyor.

4- yukarıdaki işlem için amaortisör (ve işçilik dahil mi bilemiyorum) değişim işlemi o da 800AVRO diyorlar!! bu işlemi daha ucuza ama kaliteli yapabilmeli imkanı var mıdır?

5- http://www.rad.eu/nl/c/p/10579-tour...f-650-gs-low-sports-seat-bmw-f-650-gs-low.htm

bu linkte gösterilen seleyi bizim döşemecilerimizn yapma ihtimalleri yokmudur.

6- alçaltma işleminde selesinin altını traşlayarak 1-2 cm kazanmış arkadaşımız var mıdır?

7- Shock absorbers Öhlins BMW F 650 GS
    2000 and newer

01-040-0422-0

799.00AVRO

Length 316 mm
    Stroke 50 mm
    • Emulsion-type shock absorber with rebound adjuster.
    • Fits bikes where there is no room for an external reservoir.
    • Hose mounted adjuster knob, easy to fit where it is easy to reach.
    • 12 mm adjustment range to compensate for extra luggage and/or a passenger.

bu alçaltma işleminde kullanılan bizim motorların sağında yer alan standart-spring vs çevirmeli aparatla mı ilgilidir?ve orjinalinden ne kadar efektiftir?

8- Fork springs denilen çatal yayları, öndeki süspansiyon borularının içine mi girmektedir? boyları standart mıdır? eğer değil ise kısa olanı takıldığında alçaltma işlemine katkısı olur mu?

9- gidon yükseltme aparatı ( yaklaşık 3cm yükseltiyor ) ile yükseltme işlemi yapıldığında gidon ortasındaki ABS ve Dörtlü Flaşör kutusu için veya diğer gidondaki kablolar için uzatma veya ek kablo kullanmak gerekir mi?

son sorum da aşağıdaki linkte görebileceğiniz o güzelim sis farlarını daha ucuza alabileceğimiz bir yer bilen var mı?

http://www.touratech.com/shops/001/popup_image.php?pID=879&osCsid=353f67674fcb23a775d9c28244eb7301

( lütfen buna gülmeyin ne lüzumu var diye.. bunların takılı olduğu bir F650gs i arabanızın dikiz aynasında görmemeniz mümkün olmadığı gibi, arkadan ne geldiğini anlayamadığım için yol veren birisi olarak ben bu farları çok beğendim..)

Okurken gösterdiğiniz sabıra teşekkür ediyorum..:eek: Bilgilerini benimle paylaşacak arkadaşalarada şimdiden teşekkürler..

:eek::eek::eek:

mahmut ve Turgay bunu beğendi.
  2. tayga berat kılıç

tayga berat kılıç Aktif Üye

bilemem ama bellki olabilir

3. F.Sokmen

F.Sokmen Üye

Motosiklet:
    BMW
    Anlayamadım ne olabilir??

4. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    bende dakar kullanıcısıyım touratec in yan ürünü zenon kılıklı farlara bende hasta oldum
    en kısa zamanda almayı düşünüyorum ama shiping vermeden giden birine sipariş vererek.
    bunları sadece touratecten ve usa dan ucuza alabilirsin avrupa fiyatları uçuyor.
    sele konusunda pek bilgim yok çünkü bu bile bana kısa geliyor.