LS2 Delta Çeneden Açılır Kask

Konu, 'Motosiklet Kaskı' kısmında Engin tarafından paylaşıldı.

1. Engin

Engin Yeni Üye

Motosiklet:
    Aprilia
    2 ay once ilk motorumu aldıktan sonra (Aprilia Pegaso 650 IE), sıra kaska geldi, uzun incelemelerden sonra bu kaska karar verdim ve siparis ettim. Kriterlerim şunlardı:

1) Uygun fiyat
    2) Çeneden açılır olması
    3) Şık bir dizayn
    4) Yeterli koruma

Kaskı gormeden, sadece okuduklarım ve resimlere bakarak siparis ettim. Kaskı elime aldıgımda yanlıs bir karar vermedigimi anladım. Oncelikle kask cok şık duruyor, kim gorse begendi simdiye kadar. Ben motoruma da uygun olması icin mat siyahını aldım. Metalik siyahı da oldukca guzel ve racercı arkadaslar icin uygun olabilir.

Kaskı elinize aldıgınızda ve kafanıza taktıgınızda gercekten guvende hissediyorsunuz. Iç pedleri ve genel olarak tum malzemeler kaliteli gorunuyor. Çene bağlantı noktasını (kırılmasını da göze alarak) bizzat sağlam bir şekilde zorlayarak test ettim, :) yerinden oynamadı. Uzun zaman motor kullanan arkadaslarım da, bana baştan "markadan şaşma" demiş olsalar da, kaskı gorunce onların da fikirleri degisti.

Kaskın acılır kapanır olması benim gibi sıcak yerlerde (kıbrıs) yasayanlar icin oldukca onemli. Dusuk hızlardayken kaskı açmak insanı rahatlatıyor. Ayrıca agız ve tepe kısmındaki havalandırma delikleri de oldukça başarılı.

Bir diger iyi özelligi de kaska entegre bir güneşliginin bulunması. Boylece gözlük takmak zorunda kalmıyorsunuz. (gerçi onun da havası ayrıdır ya :)

Gelelim kötu yönlerine,

Kask nedense gozume diger kasklardan daha buyuk geliyor. Estetiğe cok onem veren arkadaslar dikkat etsin. (Koca kafalar gibi de degil ama :)))

Vizör dişlileri biraz allahlık sanki, kısa surede bozulacak gibi bir his veriyor. Ama simdiye kadar bi problem çıkarmadı.

Bu arada kaskı 175 ytl ye aldım.

Kaskla ilgili tecrubemi paylaşayım dedim. Belki kask alacak arkadaslara yardımcı olur.

Hakan Karael ve Tolga Demir bunu beğendi.
  2. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Motorun ve kaskın hayırlı olsun arkadaşım, Kazasız belasız kullan.

3. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Hayırlı olsun güle güle,kazasız belasız kullanmak nasip olsun inşallah...

4. ümit ecevit

ümit ecevit Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Kanuni
    kask alırken bende Ls2 de karar kılmıştım almaya gittiğimde large bedeni küçük gelince :( xlargede bulunamayınca acele edip venom kask aldım şimdilik bir sorun yok .ama aklım Ls2 de kalmadı desem yalan olur

5. Erhan.HÜRYAŞAR

Erhan.HÜRYAŞAR Üye

bu kaskı yaklaşık 7 aydır kullanıyorum yağmurlu ve ruzgarlı hava dahil kullandım...buff ve kulak tıkacı takınca cok rahatsızlık vermiyor...bir nolan veya schubert kullanmadığım için karşılaştırma yapamam lakin 90 km/s ortalama hızla keyifli gezilerde beni hiç yormadı...gecen arkadasım arai marka bi kask aldı arada bariz bi ağırlık farkı var ls2 biraz daha ağır ama ben cok memnunum...

Tolga Demir bunu beğendi.
  6. Mehmet Ali

Mehmet Ali Yeni Üye

Merhaba..

Bende 125cc lik bir scotter kullanıcısıyım.. Yanlız her an xmax250'ye geçme ihtimalimde var.

Alanya gibi sıcak bir yerde yaşadıgım için.. Çenden açılır bir kask almayı düşünüyorum..

Engin arkadaşıma ve diğer tecrübesi olan arkadaşlara birkaç sorum olacak.

Her bilinçli kullanıcı gibi aslolan elbette koruma güvenirliği..

diğer açıdan kaskın ön camı siyah beni cezbeden diğer bir etkende bu..

Gündüz sürüşlerinde bir problem yaratmayacağı gibi.. Gece sürüşlerinde kaskın görme durumunu öğrenmek istiyorum.. parlama yapıp gözü yoruyormu ?

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    kaskın camı /Vizor) siyah olması ciddi sorunlar doğurabiliyor.Mesela yere mazot dokulmuş ve sen göremedin anlayamadın sen su sandım ama yağlı yada mazot muş Gitti gülüm keten helva.Sonra yolu yada motoru suçlu bulursunuz

8. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    LS2 Delta kullanıyorum bende. KAskın ön camı siyah değil. O bir opsiyon fakat gerek yok çünkü içten vizörü var zaten. Bu arada başlık eski olduğundan gözümden kaçmış. Ne kadar sıcak yerde de olsak kaskın çenesini yukarı kaldırıp kullanmak çok tehlikelidir. Hiç bir şekilde bunu denemeyin. Benim çeneden açılır tercih etmemin en büyük sebebi devamlı şehir içi kullanımı yapıp yold benzin alırken veya birine adres sorarken vs. durup kaskı çıkarma takma zahmetine girişmemekti. Herhangi bir kazaya karışmadım ve bu güne kadar hiç 90 km/h in üzerinde motosiklet sürmedim ama bu şartlardaki konforu açısından oldukça tatmin edici olduğunu söyleyebilirim.

İçindeki pad'lerin çıtçıtlardan sökülüp yıkanabilmesi, bulutlu bir havada birden bire güneş açtığında ve döndüğünüz virazdan sonra güneşle göz göze kaldığınızda tek hareketle vizörü indirebilmeniz büyük avantaj.

Çeneden açılırın bir avantajı da motosikletimi evimin önünde parkettiğim yerden geri geri çıkarırken kasktan arkamdaki yeri görmemi engellemiyor. Motora binip çalıştırıyorum, ısınmasını bekliyorum eldivenlerimi giyiyorum ve geri geri motoru yere bakarak çıkarıyorum bu sırada çene hep yukarıda. Sonra tek hareketle kapatıp yola çıkıyorum.

Uzun süreli ışık beklemelerinde (şu yanda 65 sn den geri sayan moral bozucu ışıklar) tek hamle ile açıp ferahlayıp son 5 saniye kapatıp devam edebilirsiniz. Bu bile oldukça rahatlatacaktır sizi. bir kez artçı için aldığım kaskla yolculuk yaptım. (kapalı LS2 upside) inanın eziyet gibi geldi bu rahatlıktan sonra.

Bu başlık vesilesiyle tekrar kask seçecek arkadaşlara "konfor" olarak önerdiğimi söyleyeyim.

9. Tolga Demir

Tolga Demir Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Bende ls2 delta almayı düşünüyordum. Yazdıklarınız baya içimi rahatlattı. Yorum yapan herkeze teşekkürler

10. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    LS2 delta için bi dezavantaj, can kurtaran bakışı atarken vizör açısı geniş olmadığından kör noktaları tespitte yetersiz kalıyor. Sırf bu yüzden Nolan n90 a geçiş yaptım.

Tolga Demir ve Erdal Özgüner bunu beğendi.
  11. TUĞBA ŞENSÖZ

TUĞBA ŞENSÖZ Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    bu kask LS2 FF369 Delta ise, sharp güvenlik testinden 3 yıldız almış, referans olarak alıyor musunuz bilemem ama paylaşayım istedim.

12. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    Apriliacı olarak aramızda olmandan dolayı sevindik Apriliacı olarak formumuzda hayırlı olsun