Mac Bağımlısı Olmak İçin 10 Neden

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Erdal Birinci tarafından paylaşıldı.

1. Erdal Birinci

Erdal Birinci Yeni Üye

1. Üç kullanımdan sonra çizilmiş, yamulmuş ve hatta kırılmış PC ve laptop’lardan gına geldiği için! Mac öyle mi ya? Her daim yeni gibi, ışıl ışıl, genç görünmeye bayılır.
    2. PC çirkin komedi aktörlerine benzerken, Mac Hollywood’un en karizma aktörlerine taş çıkartır.
    3. PC horlayan bir yaşlıya benzerken, Mac bebek gibi mışıl mışıl uykusuyla mükemmel enerji tasarrufu sağlar.
    4. Bill Gates 5000 metrekarelik eviyle konuşulurken Steve Jobs siyah gömlekleri ve teknoloji aşkıyla gündemdedir.
    5. Grip virüsüne karşı korunmak bile mümkünken PC, virüsle baş edemez. Mac’e virüs işlemez.
    6. PC’de bir programda sorun çıkınca tüm bilgisayar kitlenir, adamı hasta eder. Oysa Mac’ta kitlenen program diğer programları etkilemez. Force Quit dersiniz olur, biter.
    7. Mac özel insanlar içindir. Kendine özel iPhoto, iDVD, iMovie gibi yüzlerce uygulaması vardır.
    8. Apple’ın kullandığı tüm donanım ve yazılımlar birbiriyle uyumludur. PC sistemleri başınızı ağrıtırken Mac demek, huzur demektir.
    9. En basitinden iPhone, iTunes, iPod, iPad bile alemde Apple’ı tek kılıyor.
    10. Artık yaşam standardınızı ve kalitenizi arabanızın modeli, yaşadığınız semt veya kol saatinizin markası değil; Mac’inizin olup olmadığı gösteriyor!

Daha fazlası için:
    http://on.fb.me/macaddicts

2. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    I ıh katılmıyorum :) Apple sadece ve sadece kazıklanmak icin alınan bir urundur. Linux vs Microsoft deseydin anlardım ama bu değil. Iphone dunyanın en dandik aleti. Ipad oküz gibi gorunumunun yanında usb destegi veremeyen sacma sapan bir sey. Apple laptoplara verecegin fiyatla 3 x performanslı bir laptop alabilirsin. Yani sadece ucu ısırılmış elmaya verilen paralar yazık gunah

Şenol SEL bunu beğendi.
  3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    neden benim PC ye virüs bulaşmıyor.Ki bulaşsa bile bende reset atarım aha bitti herşey sıfır.
    PC nin 4 katı fiyatına mac almaya değmez.PC nin her alan su bile dökemez.

4. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Bende pek katılmıyorum. Virüs bulaşmamasının sırlarından biri yaygın kullanımda olmadığından onlar için virüs yazmaya niyetlenen hacker pek yok. Fiyatı yüksek, her program uyum sağlamaz vs. İ phone - İ pad ve İ pod a gelince, İ phone iyi tasarım / kötü telefon (çinlilerin taklit ürünlerindeki özelliklerin yarsı ile donatılmış), I pad henüz kullanma fırsatım olmadı ama mantık itibariyle heran elinde kırılabilecek bir oyuncak gibi, İ pod da herhangi bir bilgisayara bağlayıp doğru dürüst sürükle bırakla mp3 atamadığım bir mp3 çalar :) Vel hasılı ben pek alışamadım bu ısırılmış elma işine.

5. oktay.selvi

oktay.selvi Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    klasik internet fenomenlerinden biri :D

6. ozgur.erdogan

ozgur.erdogan Üye

mac sadece bir pazarlama harikası....

o kadar ki,bu forumda bile dolaylı olarak pazarlanıyor :)

7. oguz.aktan

oguz.aktan Üye

Motosiklet:
    Ramzey
    Bir zamanlar Mac dışındaki bilgisayarlarla sayfa tasarımı ve görüntü işleme gibi şeyler yapılamadığı için bilgisayar kullanımına Mac ile başlamış ve yıllarca kullandıktan sonra hepsini çöpe atıp Intel-Windows tabanlı bilgisayarlara geçmiş birisi olarak şunu söyleyebilirim ki; özellikle sistem 8.6'dan ve PowerPC tabanlı işlemcilere geçtikten sonra Macintosh'un işi bitti. Maalesef. Windows büyük saçmalık ama artık Mac'lerin de bir üstünlüğü kalmadı. Yıllarca; format atmak gerekmeden, şişmeden, kilitlenmeden çalışan o Mac'lar yok artık. Kalitesizlik (o paraya) diz boyu... Evet, yıllarca çok severek kullandım ama o devirler geride kaldı. Güvenlik isteyen de Mac'e o paraları verip parasıyla rezil olacağına Intel/AMD tabanlı bilgisayar alıp işletim sistemi olarak Linux kullansın... Türkiye için konuşuyorum. Hâlâ mı bir internet sayfasında ya da metin dosyasında Türkçe karakter sorunuyla uğraşılır? Hâlâ mı bilgisayarın yanında üstüne kağıt yapıştırılmış kopya sistem CD'si gelir?... Hâlâ mı programda Türkçe gördüğün karakter yazıcıda/filmde acayip karakterler olarak çıkar ya da programda bozuk görünürken yazıcıdan düzgün çıkar?.. Zaten Apple da işin farkında ki bilgisayarı boşverdi, iPod, iPhone gibi ürünlerle piyasada yer ediniyor...