Maestia online

Konu, 'Motosiklet Dışındaki Oyunlar' kısmında Emrah.Mandaci tarafından paylaşıldı.

1. Emrah.Mandaci

Emrah.Mandaci Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    Online strateji ve savaş oyunu seven arkadaşlar için Türkçe dil seçeneği mevcut güzel bir online oyun.

Oyuna üyeliğimizi aldıktan sonra superion muhafızları veya tapınak şovalyeleri olmak üzere 2 farklı fraksiyon karşımıza çıkıyor.Bu fraksiyonlardan birini seçtikten sonra benzer oyunlardaki gibi klasik 4 farklı class olan savaşçı(warior),rahip(priest),büyücü(mage) ve korucu(asasian) seçenekleri karşımıza çıkıyor.
    Her karakterin erkek ve kadın seçenekleri var.

Karakter her lvl aldığında 5 stat puanı alır.Statlar dayanıklılık,güç,atiklik,zeka ve bilgeliktir.

Kısaca karakterlerin stat dağılımlarından bahsetmek gerekirse
    1-Savaşçı:Bu karakterler yüksek hp ve defansları ile grup savaşlarında tank diye tabir ettiğimiz karakterlerdir.İşini düzgün yapan bir rahip tarafından korunan bir savaşçıyı devirmek imkansıza yakındır :cool:1 dayanıklılık,1 atiklik ve 3 güç verir.
    2-Rahip:Rahipler düşük hp ve defansa sahiptirler.Ancak kendilerine attıkları buf ve defanslar ile bu açıklarını giderebilirler.Savaşlarda takımını korurlar ve hp doldururlar,rakibin bufflarını silerler.Atak isteyen arkadaşlar 3 zeka 2 bilgelik verirler.Defansa yönelik arkadaşlar ise 1 dayanıklılık,2 bilgelik ve 2 zeka verir.
    3-Büyücü:Bu karakterler oyundaki en az defans ve hpye sahip karakterlerdir.Ancak alan skillerinin bolluğu ve çok yüksek vuruş güçleri ile toplu savaşlarda geride durarak atak yaptıklarında karşısındakilerin kurtulma şansları çok azdır.Oyundaki en yüksek damageyi büyücüler atar.1dayanıklık 3 zeka.1 bilgelik veya 1 dayanıklık,4 zekada verebilirler(forumda büyücü kullanıcılarından çok daha net bilgiler edinebilirsiniz)
    4-Korucu:Korucular uzaktan yay kullanarak veya yakından saldırı hızı yüksek hançerler ile rakibe hasar verirler.Kritik oranları yüksektir.Savaşlarda görünmezlik basıp en zayıf rakibi seçerler ve kalabalığın içinden alıp hızlıca ordan uzaklaşabilirler :D.Yay kullananların hpye ihtiyaçları olmadığı için 3 güç 2 atiklik verebilirler.Hançer kullanacaklar ise 1 dayanıklılık,2 güç 2 atiklik verebilirler

Ben savaşçı(86 lvl ve kasılıyor) açtım ve tapınak şovalyerindenim.Ayrıca bir rahip(84 lvl) ve karşı fraksiyondanda bir savaşçım(100 lvl) var.(oyunda max lvl 100dür).Burda the türks adında bir loncaya katıldım ve yabancılara oyunu dar ediyoz :D.Bu tarz oyunlara meraklı olan arkadaşlar buradan bana pm atarlarsa oyun içerisinde kendilerine yardımcı olurum.

Oyun içi görüntüleri eve gittiğimde sizlerle paylaşırım.

2. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Knıght ın turkçesını yapmışlar resmen lonca lar var (knıght ta clanlar )
    dıer herşey aynı şekılde işliyor zaten karakterler bıle aynı şekılde duzenlenmıs Bi ara oyuna gırıp bakarım beyenırsem lwl kasmama yardımcı olursunuz umarım :D

3. Emrah.Mandaci

Emrah.Mandaci Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    Bu tarz oyunların hepsinde zaten lonca sistemi(guilde olur,clan olur,aile olur,team olur ) mevcuttur.Eğer bu sistem olmazsa o oyunda diyalog az olacağı için pek oyuncu çekeceğini sanmıyorum.

Pwp olayı güzel ancak oyun silah ve zırhlardan çok maestone denilen taşlarla oynanıyor.Eğer hangi taşları kullanacağınızı bilirseniz karşınızdakini rahatlıkla kesebilirsiniz

Son mesajı yazdıktan sonra foruma evde girmedğim için resimleri koymayı unutmuşum.İnşallah bidaha unutmazsam koyarım :D

Oyuna başladığınızda bana ulaşırsanız yardımcı olurum tabiki.IIG4DD4RII

4. Emrah.Mandaci

Emrah.Mandaci Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    Biraz geç oldu ama bunlarda oyundan birkaç ekran görüntüsü...