Maksimum 250 Lira Kask Önerisi Yardım

Konu, 'Motosiklet Kaskı' kısmında symbiotic tarafından paylaşıldı.

1. symbiotic

symbiotic Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Merhaba ben yamaha yzf r125 alıcam bunun için çok mükemmel bir kask almasam yeterli olur diye düşünüyorum aslında ls2 ff351 bu linkteki http://www.motosikletaksesuarlari.com/FF-351-EVIL-TWIN-KIRMIZI_11797.html kaskı beğenmiştim ama bunun pek koruyucu olmadığını öğrendim. Bu yüzden hem koruyacak hemde bütçemi zorlamayacak bir kask arıyorum yardımcı olabilir misiniz

2. mataha138

mataha138 Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    ls 2 ler uyğun

LS2 LER VAR UYGUN YOLLU

3. symbiotic

symbiotic Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    hangi modelleri iyi ama. Benim baktım 351 ler iyi değilmiş mesela

4. Kerem yildizak

Kerem yildizak Yeni Üye

Motosiklet:
    BMW
    MT revenge fiyat performans orani en yuksek kask. Sharp testinden de 5 yildiz almis.

5. symbiotic

symbiotic Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Bütçeyi biraz aşıyor ama :(

6. Kerem yildizak

Kerem yildizak Yeni Üye

Motosiklet:
    BMW
    Yzf 125 ile cbf 1000 yada fjr1300 arasında 80-100 km hızlardaki bir kaza anında fark yok. Aksine duruş mesafesi daha uzun, abs vs yok.
    MT revenge 275 civariydı. Bütcen ile arasında 25 tl fark var. Bende nolan da olduğu halde MT daha rahat geliyor. Kişisel tercihim tabi.

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Motosiklet markasına modeline göre kask veya kıyafet koruma olmaz.Kafanın değerine göre kask olur beden sağlığın için kıyafet ekipman olur.Ne olur azıcık mantığınızı çalıştırın artık.

aks ve Kerem yildizak bunu beğendi.
  8. symbiotic

symbiotic Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Ben hızlı gitme açısından söylemiştim gidipte 200km hız yapamıycağım için zaten şehir içi kullanıcam 50-60 gidiceğim hız. O anlamda söylemiştim ama yanlış anlaşıldım sanırım. Bende gidip arai kask almak eksiksiz tüm ekipmanları ve en iyisini almak isterim ama yeni başlıyacağım ve bütçem kısıtlı olduğu için mantıklı seçim yapmaya çalışıyorum. Bu üslupla yazmak yerine keşke daha yardımcı olacak bişey yazsaydınız..

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Siz forumda ve camiada yenisiniz.Burada yazarken duygularımızı mimiklerimizi göremediğiniz duygularımızı anlatamadığımız için yazdıklarımız size sert gelebilir.Normal.Vi siz sadece kask aradığınızı yazmışsınız.Sizce sadece kask yeter mi.Ya korumalı kıyafet ekipman ve sizi hayatta tutacak "Güvenli Sürüş teknikleri" eğitimleri.Parayı verip kaskı alıp trafiğe mi çıkacaksınız.Biraz forumu inceleyiniz.Mesajlarımı takip edin inceleyin sonra yazın.Daha önce değil.

10. Oktay Karateke

Oktay Karateke Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Motosıklet kask testlerı bir çok modelde 50 km da ki hızlara göre yapılır. Bunuda göz önünde bulundur

11. burakofly

burakofly Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    mt revenge ama kesinlikle bir beden büyük alın 255 tl aldım ben 1 ay önce..

12. Doğukan Günel

Doğukan Günel Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Merhaba ;
    Site üzerinde henüz yeniyim , açıkçası motosiklet önerisi almak için foruma üye oldum ancak Şenol Ağabeyin yazılarından anladığım kadarıyla daha birçok önceliğimin olması gerektiğinin farkına vardım . Kendisine bu konuda teşekkür ediyorum . Henüz konu açmama izin verilmediği için kendimi tanıtamadım . Size danışmak istediğim konu ; Şehir içi sürüşlerde fiyat olarak uygun fakat güvenlik olarak iyi derecede full aksesuarlar için ortalama fiyat ne kadar olur , ve önerileriniz nelerdir ? Yardımınız için şimdiden teşekkürler .

13. Gökhan_Aygün

Gökhan_Aygün Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Sanırım fiyat - performans olarak en çok tercih edilen kask Ls2 FF352 ( Sharp derecesi 4 yıldız )

Ls2 Ff352 Sıyah Kask Fiyatı, Taksit Seçenekleri ile Satın Al

14. TalipBoz

TalipBoz Yeni Üye

Motosiklet:
    BMW
    Motosiklet kıyafetlerinde (kask dahil) her zaman en iyisini alın derim, eğer hangisi en iyi bilemiyorsanız ve paranız da az ise, o zaman mağazadaki en pahalı olanlara bakın. Paranız çok ise ve kendinizi önemsemiyorsanız , o zaman ucuzlara bakabilirsiniz..

Ben ilk motosikletimi aldığımda tüm yeni başlayanlar gibi hareket edip, pahalı olmayanları aldım, sonra çok geçmeden tüm aldıklarımı atıp yeniden almak durumunda kaldım (ilk harcamalarım çöpe gitti).. Bu defa paraya kıyıp daha iyilerini almıştım. Ama o da yetmedi, daha sonra çok daha fazlasını ödeyip, daha özelleştirilmiş kıyafetler (yazlık/kışlık vs) almak durumunda kaldım.. Bunları tüketim manyağı olduğumdan veya harcayacak çok param olduğundan değil, ihtiyaçlar beni zorladığı için yaptım.. İşin fiyat serüveni yanı sıra, sadece koruma görevi için değil, aynı zamanda konfor açısından da ihtiyaçlar sizi yönlendirecek, o nedenle ne desek boş, deneyimle yola gelinecek. (Konfor derken, soğukta üşümemek, sıcakta terlememek gibi).. Örneğin 3 ya da 4 mevsim kıyafetler almayın, yazlık ve kışlık ayrı ayrı alın. Kışlık olan su geçirmez, hava alan (goretex), yazlık olan ısı geçirmez/yanmaz ama bol hava alan korumalı gibi..

Kaskta da aynı prensipler geçerli, koruma sağlamayan kaskı, salt ceza yemeyeyim diye alacaksanız, nazi kask alın bitsin. Yok bir kazada beni daimi sakatlıktan veya ölümden korusun ve ayrıca konfor sağlasın (yazın terden boğmasın, kulağında bando çalmasın) dersen, o zaman paraya kıymak lazım..

Bunlar deneyime dayanan gerçek durumlara dayalı görüşlerimdir. Ben her gün işten eve ortalama 50-6o km hızla 10 km mesafeyi gidip gelen biriyim..

Şenol SEL bunu beğendi.
  15. gokmer MT03

gokmer MT03 Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
  16. arkroid

arkroid Yeni Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Lazer Vertigo kullanmıştım. Sanırım bu fiyat aralığındaydı.
    125 CC üzerinde kullandığımdan yüksek hızlardaki gürültü seviyesi nedir biliyorum :) ama 90'la falan giderken rahatsız ettiğini hatırlamıyorum.
    Sharp'tan 4 yıldızı vardı ama ben çok inanmıyorum onların derecelendirmesine.
    Kask işi biraz risk işi. Örneğin ben Lazer Vertigo ile kaza yapmadığımdan size önermem de mantıklı değil.
    O yüzden kask için ayıracağınız bütçe ne kadar fazla. O kadar iyi.

17. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bizim aldığımız "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerinde söylenen bir sözü yazayım siz istediğiniz gibi anlayın kullanın.
    Kaç paralık beyniniz varsa o kadarlık kask ve kaç paralık bedeniniz varsa o kadarlık kıyafet ekipman alın.