MALAGUTİ olsun çamurdan olsun

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında Hasan.Sencer.Sarı tarafından paylaşıldı.

1. Hasan.Sencer.Sarı

Hasan.Sencer.Sarı Üye

Motosiklet:
    Malaguti
    Arkadaşlar fikirleriniz benim için önemlidir. Aşağırda linkini verdiğim motoru sizin kadar fotoğraftan tanıyorum.

Fakat Malagutinin efsanesini iyi bilirim.
    malaguti phantom italyada satışları vespayla neredeyse kafa kafayaymış
    ne varki bu efsana türkiyede tutunamadı. Hatta eski scootercılar herkez vespaya birner ama malagutiye bilen adam biner gibi değişlerde duydum :)

işin duygusal ve onun bunun söylediği sözler biyana 4.000tl gibi bir bütcem var.
    Giysi ve korumalarım mevcut fakat kaskım ve eldivenleri yenilemem gerekecek yani 4000le kalmıyacak gibi...

aşağıda yazdığım iki link net'den bulabilidiğim 2 ilan konu hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim teşekkürler.

http://www.sahibinden.com/italyan_devi_scooter_21_5ps!!!!!!!!!-24WQQaXQQ10030586WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/orjinal_m...QQaXQQ15825582WQQpXQQdisplayitem?tab=megafoto

http://www.sahibinden.com/pesin_fiy...372804WQQpXQQdisplayitem?tab=megafoto&photo=2

2. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Aramıza hoşgeldiniz motosiklet keyif ve bütçe işidir bütçe sınırlıysa adımları ona göre atmak gerek ve türkiye şartlarına göre bir motor almak lazım bende bir maxi scooter kullanıcısı olarak bu bütçeyle sana bu motoru önermem neden dersen 2006 model 4 yaşında gün gelecek arıza yapacak parça temini varmı varsa fiyatı nekadar bir kayışı kaçpara varyatörü tahrik seti marş motoru işin en kötü kısmı ne biliyormusun motosiklet sezonunda parça beklemek ve malesef italyan motorlarında bu problem bir türlü çözülemedi he dersenki kardeşim sen italyan düşmanımısın ne kötülüyorsun dersen bende sana derimki kalitesine karşı hiçbirşey söylemem ama italyanların parça fiyatları bana yüksek geliyor ayna takımına 200 euro istenen modeller var madem motora binicez zevk yapıcaz bu parçalarada bukadar parçalanmasak ne dersin sencede böyle değil mi olaylara bu şekilde bakınca japon biraz daha mantıklı geliyor yada alternatif seçenekler var istersen bu kısımda yardımcı olabilirim...

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bende Erola katılıyorum.Türkiye'de tutmayan yedek parçası sorun olan veya olmaya aday bir sukuter alıp durduk yere neden zevkten mahrum olasın.Al bir japon bak keyfine.

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
  5. Tayfun Seyrekbasan

Tayfun Seyrekbasan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    bence 4000-4500 tl bütce ile çok daha iyi maxı scooter alınabilir.örnek sym gts 250,kymıco xtıng 250 gibi

6. Hasan.Sencer.Sarı

Hasan.Sencer.Sarı Üye

Motosiklet:
    Malaguti
  7. Tayfun Seyrekbasan

Tayfun Seyrekbasan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    yukarıda verdiğin linklerden kanuni deer 152 servis bakımından ve parca bakımından biraz sıkıntılı bi motor.diğer linklerdeki burgman fiyatları makul ancak sen satarken sıkıntı yasayabilirsin çünki modelleri biraz düşük,diğer gılera modelleri fiyatları bence çok iyi ama italyan oldukları için parcaları cok pahalı bana sorarsan en uygunu senin için joyrıde 200 derim ama sölediğin fiyatlara sym nin gts 250 de alabilirsin.aslına bakarsan belirlemiş olduğun fiyata cok fazla maxi scooter var ancak alıcağın scootera bakarken düşünmen gereken en önemli unsur yedek parca fiyatları ve servis olanakları ve yedek parca sıkıntısı olmayan scooterları tercih etmendir.bende scooter kullanıcısı olarak x9 ve burgman hayranıyım ancak yedek parca ve servis sıkıntısından(pahalı olusundan) pek düşünmüyorum.