Marka Menşeleri

Konu, 'Motosiklet Marka ve Modelleri' kısmında uguripek tarafından paylaşıldı.

1. uguripek

uguripek Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Arkadaşlar Türkiye’de yüze yakın motosiklet markası türedi çoğu da uzak doğulu isimlerine sahip olduğu için motorların menşeleri anlaşılmıyor. Her önüne gelenin temsilcilikler alması ve düzgün servis / yedek parça ağına sahip olmaması da araçları ilk arızada hurdaya çıkartıyor. Ayrıca birçok markanın fiyatları gerçekten alımı zorlamayacak niteliklerde çok düşük fiyatlara bile güzel görünümlü motorlara sahip olabiliyorsunuz. Ama bu kadar ucuz ve çok çeşitlilik yüzünden servis, yedek parça, sürüş emniyeti ve konfor gibi konuların göz ardı edilerek fiyatı ucuz motorlara doğru olan yöneliş Türkiye’yi motosiklet çöplüne dönmek üzere.

Bu aralar piyasada çok duymaya başladığım Hyosung, Jinlun, Keeway, Ramsey, Regal Raptor, Skygo markalarının menşeleri nerelerdir sürüş güvenliği, konfor, berkitme yol güvenliği ve servis, yedek parça temini konuları nasıldır? Bu konuda fikirlerinizi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız benim gibi kullanmamış ve yeni başlayacak olan arkadaşlara bir yol haritası çizmiş oluruz.

Sevgiler :cool:

2. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    kanımca yaklaşmayın gibi cevaplar gelecektir.
    yamaha veya honda derim :)

3. uguripek

uguripek Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Elbetteki yeni kullanım için benim de tercihim Yamaha Virago olacaktır ama alternatifler bu kadar ucuzken bir çok insan tercihlerini bu yana kaydırabiliyor mesela Keeway macar menşeymiş ve Efsane motor temsilciliğini almış bu nedenle dikkate değer gibi geldi bana ama tabi kullanıcıların fikrini almak lazım. :)

4. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

ugur kısa ve öz bir cevap verecem,,cin malları bitarafa markalar bitarafa ,yamaha ,honda suziki, kavasaki v.b paran ve zamanın coksa cin malları bitirim,oyna dur dertleriyle,en önemlisi, güvenligide hiç arama cin mallarında

5. gueldali

gueldali Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    Hyosung Kore,Keeway Taiwan,digerleri Cin mali. Hyosung,Keeway, Regal Raptor ve Skygo Almanya 'da da satiliyor,yani gercekten satiliyor,bu iki cinli cok da vahim degil kalitede,bütcesi kisitli olanlar arasinda epey alicisi olan var burada..

6. Erdal Özgüner

Erdal Özgüner Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    hyosung' u çin mallarıyla kıyaslamak yanlış olur. gv 250 kullanıyorum çokta memnunum.

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sizin oradaki kaliteleriyle burdakiler aynı değil ama.
    Regal Raptor ve Keeway ve Skygo Alman kalitesine ve satıcının istekleri doğrultusunda üretiliyor.
    Ama bizdekiler hiçte öyle değil.Bizim milletin ne kadar gösterişe düşkün olduğunu bilen satıcılar daha çok gösteriş ve çok kalitesiz malzemeden yaptırıp satıyorlar.
    Bir örnek vereyim.Keeway ve regalin ve diğer çin mallarının TR girişi 350 USD seviyesinde.
    Peki kaça satılıyor.
    350 USD lik motosiklet vergiler vs vs ile 4500 TL ye yani 3000 USD ye satılıyor.

8. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Mesela Bursa'da üretim yaptığını iddia eden Seger üretimi durdurdu.Bu ürünü alanların sonu ne olacak meçhul.Başımızdakilerde vergileri peşin peşin aldıkları için kapanan firmalara karşı bir şey yapmıyor.Hatta yeni marka türevlerinin üremesi için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar.Sırf para gelsin mantığıyla

Siz siz olun Güvenlikten kaliteden ödün vermeyin.

Şöyle düşünün.
    Motosiklet kullanmak ve kullanmayı en ucuz şekliyle öğrenmek istiyorsunuz.
    Peki
    Sağlığınız hayatınız Hayatınız CAN'ınız ne kadar ucuz.

Lütfen bunu göz ardı etmeyin.

Kaliteye önem verin.Duygularını azcık bastırın ve iyi bir şey alın sürekli sorunsuz ve güvenle kullanın.

Bir reklamda dediği gibi
    İmaj hiç birşeydir ama susuzluk herşey.

Janjanlı çin malımı yoksa güvenliği kalitesi ön planda olan iyi bir japon alman italyan mı.

Onur Alan bunu beğendi.
  9. fuat karadag

fuat karadag Aktif Üye

alman japon veya italyan. şaşma .

10. uguripek

uguripek Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Kesinlikle katılıyorum keza aslında bu konuyuı açmamın sebebide budur. Dediğim gibi türkiye iyice çüplük haline geliyor piyasadaki ucuz markalara fazlasıyla yönelim var ama ne kadar güvenilir. yukarıda saydıkların dediğim gibi çok duymaya hatta trafikte bile fazlasıyla görmeye başladığım markalar acaba kullananların bir bildiğimi ar diye düşünüyordum. Keza bu markalar Yamaha, Honda, Suzuki, BMW, Harley, gibi markalarla karşılaştırma yapılamazlar. Ama yinede bunları almak isteyen arkadaşlar var. Maddi durum yada görüntü arkadaşları fazlasıyla etkiliyor. (Benim tercihim her zaman ilk motor olarak YAMAHA 250 Virago olmuştur örneğin hem tip hem güç açısından kontrol edebileceğim motor.düzgün sürüşü öğrenebileceğim bir motor) (Hoş Gönül INTRUDER M1800 ister amaaaaa ona gelene kadar bakalım sırada neler var :D )