Marş Problemi

Konu, 'Chopper - Cruiser Kullanıcıları' kısmında selcuk kandir tarafından paylaşıldı.

1. selcuk kandir

selcuk kandir Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda, Salcano
    merhaba salcano sm250 4 model chopperimi gecen hafta aldim. soruma gelince dun bujileri bi kontrol ettirdim ve usta degismesi gerekli dedi. Markasi bilinmez buji ile degistik bugun motorumun mars motoru donuyor viteste vurduruyorum fakat calismiyor. 2. vites 3. vites te denedim. motor calisiyor bazen ama 10 sn sonra oksuruyor :) aku yeni degismis aldigim arkadas diyor ve birde 32 a sigortam vardi bugun oda patladi ve 25 lik bulup taktim ama nafile motor calismiyor neden olabilir buji gibi dusunuyorum ama yorumlarmisiniz

2. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Akü konusunda emin misiniz? Birde kendinizi tanıtsaymışınız daha güzel olurmuş

3. selcuk kandir

selcuk kandir Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda, Salcano
    adim selcuk istanbuldan katiliyorum. Aku sifir aku bujiyi birdaha degistirdik ama motor calisirken gazi aliyor kesiyor birdaha aliyor sanki kesicide gibi vin poff vinn pofff gibi ses geliyor. sanirim karburator kirliymis ustaya verdim subap ayarlari karburator temizligi vs yapilacak umarim duzelir diye dusunuyorum

Sorunu bulduk Subaplar ayarsiz karburator ici pislik dolu buji dandik bazen ateslemiyor tum sebepler bunlarmis...

4. Bilgin Turan

Bilgin Turan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    hoş geldiniz. gecmiş olsun umarım çok masraf açmamıştır

5. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Geçmiş olsun. Tekrardan hoşgeldiniz. Biraz masraf çıkarmıştır ama ilerideki büyük masraflardan sizi korumuş.

murat acar bunu beğendi.
  6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sizler gibi ben çok zengin olmadığım için yamaha ybr 125 esd aldım. 151 bin km de sadece 4000 de yağını 8500 de bir hava filtresini, 10000 de bujisini, zamanı gelince zincir dişli takımını, devriyajni, yazlık kışlık lastiklerin değiştirip yoluma keyfle ve güvenle devam ediyorum. Fakirlik gözü kör olsun hala spop ayarı karbüratör temizliği yaptırmadan.

engin çoban ve murat acar bunu beğendi.