Marushin Tiger

Konu, 'Motosiklet Kaskı' kısmında Baris Coskun tarafından paylaşıldı.

1. Baris Coskun

Baris Coskun Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Caberg kaskim kafama biraz buyuk geldigi icin marushin tiger aldim.
    Buyrun inceleyelim;
    Kutudan cikarttigimda hafifligi hemen farkettim. 1350gr
    Cantasinda reflektorlu bir "dikkat" tabelasi var.
    Alacali bulacali, japon motifleri trafikte cok dikkat cekti. Cami acip bakanlar oldu.
    Hayatimda ilk defa ruzgar sesi yapan bir kask takiyorum, o yuzden bana ses cok geldi ama bu sesi dinlemek de sapikca bir zevk gibi. Hosuma bile gitti diyebilirim.
    40km/h'den sonra ruzgar sesi cok net duyuluyor. En buyuk artisi ruzgarin ne taraftan gelecegini onceden kestirebiliyor olmamiz.
    Cift halka(d-ring) gayet guzel babadan kalma bir teknoloji.
    Sag-sol gorusu cok cok acik.
    Asagi gorus biraz kapali.
    Guneslik yok ama 85 dolarlik 5 yildizli bir kasktan beklenecek bir sey degil.
    20km boyunca %85 nemli +2 derece havada sehir icinde kullandim ve camda puslanma olmadi.
    1 onde 2 ustte kapanabilir hava deliklerini actiginizda icerde kucuk bir firtina kopuyor.

Carpisma testleri 5 yildiz olan bir kask oldugu ve piyasadaki en ucuz kasklardan biri oldugu icin 5 yildiz da ben veriyorum. Fiyat/performans olarak caberg daha iyi bir kask ama goruntu olarak marushin tiger cabergi sollar.

berat ulaş ve muratyaman bunu beğendi.
  2. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    hayırlı olsun:) fotosuda varmı??. yada bumu??

3. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Hayırlı olsun kaskı anlattın iştahımız açıldı birde fotoğraf koysaydın görseydik...

4. Baris Coskun

Baris Coskun Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Fotografta gorundugunden daha da dikkat ceken bir kask. Ilk defa durup kaskima bakan insanlarla karsilastim. Insan altinda Hayabusa varmis gibi hissediyor :D

Turgay bunu beğendi.
  5. ANIL

ANIL Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Çok güzel bi kask güle güle kullanın allah kaza bela vermesin..kafanız yere değmesin..

6. muratyaman

muratyaman Üye

Motosiklet:
    Honda
    hocam 85 dolara + kdv varmı ve nereden aldınız kaskı bu fiyata

7. Baris Coskun

Baris Coskun Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    ingiltereden aldim. + 10 dolar kargo parasi verdim ayrica.
    Turkiyede fiyatlari farklilik gosterebilir ama yakindir diye tahmin ediyorum.

8. azigun

azigun Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    hocam bende çok üstünde durdum bu modelin..distrübitörün nakitte en son bana verdikleri fiyat 300tl oldu..öncelikle çok uygun fiyata aldığını söylemeliyim..öte yandan şöle bişey söyleyim,sharpın kask testini ilk nette bulduğumda hemen forum üyeleriyle paylaştım ama açıkçası pişman oldum neden diceksin listedeki modelleri birebir kullanınca bu testin tarafsız olmadığı kanısına vardım..
    5 yıldız verdikler lz6 rezalet bir kask..tencere taksam kafama daha konforlu olur..
    daha sonra 3 yıldız verdikleri nolan n62 120 den önce gram ses yapmıyor ve kesinlikle fiyatına göre süper bir kask..
    shoeı lere verdikleri 3 yıldız komik denilebilecek bi puan..şahsen denedim fiyatı abartılı olabilir ama gayet güzel..
    suomy 2 yıldız..buna ancak gülerim,cbr600rrlı yakın bi arkadasım suomy kullanıyor tek kelimeyle muhteşem ne buğu ne ses..
    nese fazla uzattım sanırım bunuda kask konusu tekrar gündeme gelmisken paylasmak istedim..
    tekrardan hayırlı olsun kaskın çene altı aparatı arastır distrübitörü tekay motor..balaklavayla beraber kullanırsa sese kesin çözüm bulabilirsin..saygılar..

Turgay bunu beğendi.
  9. Baris Coskun

Baris Coskun Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    azigun arkadasim, o linkte verdigin test sonuclari sadece kaza test sonuclaridir ve sharp bir sirket degil devletin bir kurumudur.
    Mesela renault clio carpisma testinden 5 yildiz almis bir aractir. 4 yildizli mercedesten bu konuda ustundur. 50yle duvara vuracaksaniz mercedesten ziyade clioyu tercih edersiniz. Bu konuyu o baslikta acikliyim, zira burada insanlar 6 aydir bu konuyu konusuyor. Anladiklarimi yazarim.

Balaklava zaten kullaniyorum. Cene alti aparatini kesin aliyorum. Tesekkurler.

10. Baris Coskun

Baris Coskun Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Cene alti aparati bu mudur?

11. azigun

azigun Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    kaza test sonuçları derken sanırım dayanıklılık testinden bahsediyosun..sharp ın bi devlet kurumu olduğunun farkındayım,bu testlerin nerde ne şartlar altında yapıldığınıda netten takip edebiliyoruz..ben bir çok marka kullandığımdan dolayı sana kişisel olarak değerlendirmelerimi ilettim inan o sharptaki elemanlarda kaskın üstüne tonlarca baskı yaparak test ettikten sonra kafalarına takıp trafiğe çıkarlarsa o zaman gerçekten değerlendirme yapmış olurlar.. ;) diyeceğim o ki ben test ettim değerlendirdim (tabi henüz 1 tonluk aracı kafamdan geçirmedm:) ) fazla takılma bu sonuçlara..
    saygılar

12. muratyaman

muratyaman Üye

Motosiklet:
    Honda
    bu kask cogu yerde 400 tl sen cok cok iyi almışın güle güle kullan bi kaç ay sonra banada alalım mümkünse 1 adet

13. Baris Coskun

Baris Coskun Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Turkiyede fiyatlar biraz abarti geldi bana. Bu kask 400tl edecek bir kask degil. Pek rahat bir kask oldugunu soyleyemem. Bana yolcu kaski olarak uretilmis gibi geldi. Iyi dememin en buyuk sebebi goruntusu ve carpisma testi sonuclari.
    2 ay sonra goruntusu batsin diyip caberg veya arai alacagima eminim cunku uzun yolculuklarda pek rahat ettirecek gibi gozukmuyor.
    1. sinif kasklara alismis birisi icin hayal kirikligi olur gibi geliyor bana. Hele 1-2 ay daha kullanayim bakalim fikrim degisecek mi..
    Fikrim degismezse Turkiyeye geldigim bir zaman getiririm, kask senindir.

14. muratyaman

muratyaman Üye

Motosiklet:
    Honda
    oke görüşürüz 2 ay sonra :))

15. Baris Coskun

Baris Coskun Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    10 gun kullanim sonunda yorumum biraz degisti.
    Belki gerisini okumazsiniz diye simdiden soyliyim. Bu kaski almayin.

Asagi gorusun az oldugunu soylemistim. Dik oturus pozisyonu olan motorlarda aynalari gormekte problem cikartiyor ama racing kullaniyorsaniz bir dert olmaz gibi geldi basta. Dun anayolda 90la seyrederken serit degistirecektim, once omuz ustunden kor noktama baktim, sonra kafami one cevirecektim ama kaskin aerodinamigi o kadar bozuk ki, kafami cevirmekte fazlasiyla zorlandim. Dun ruzgar hic yoktu, hava gunluk guneslikti.
    Simdiye kadar sehiricinde kullandigim icin bu durum dikkatimi cekmemisti.
    Sehir icinde cok hayati olan aynalari goremiyoruz, sehir disinda kafamizi oynatmaya korkuyoruz. Cok tehlikeli bir kask, canini seven almasin.
    Kask dedigin insana kolaylik saglar, zaman kazandirir. Her serit degistirmede, aynaya bakmada yarim saniye kaybettirtmez. Yolcu kaski olarak cok guzel bir kask, surucu icin tehlikeli.
    Carpisma testleri ve rahatligi gozonune alarak tekrar ARAI, SHARK, CABERG oneriyorum.

16. ibrahim KARAGÖZ

ibrahim KARAGÖZ Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    güzel kaskmış :D

17. Baris Coskun

Baris Coskun Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    kask guzel canim, bir bakan bir daha bakiyor :D
    Bundan daha cok dikkat ceken bir kask daha gordum, onda da kiz kaskin ustune 2 tane pembe ponpon koymus.
    Buna 2 tane kirmizi seytan boynuzu koyarsam o kizla kapisir ama :D

18. ibrahim KARAGÖZ

ibrahim KARAGÖZ Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    heheheheeh.süper olur..bendemi koysam :D

19. Baris Coskun

Baris Coskun Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Turkiye gibi yerde "vay satanist" diye cevirip doverler.
    Sanki Kuran'da "seytanin kirmizi kulaklari var" yaziyor. :D

20. ibrahim KARAGÖZ

ibrahim KARAGÖZ Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    yani.ama yinede ben yapmıyım burası türkiye heheheh :D