Maxi Scooter tavsiye lazım .

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında Ozgur.Bakacak tarafından paylaşıldı.

1. Ozgur.Bakacak

Ozgur.Bakacak Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Siteye yeni üye oldum.Motorsiklet konusunda deneyimsizim.Mevcut bir Mondial 150zat var.kendi kendine sinyali bozulur düzelir , kalkarken zıplama yapar , bazı sabahlar kalkarım akü bitmiş bazen akü var marş var ama çalışmıyor falan filan :))

İzmir de yaşıyorum.iş icabı hergün 30km yapıyorum.Bunun dışında haftasonları biraz mesafe yapıyorum.Zat 150 ile didime gittim geldim mesela :))

Yakın zaman içerisinde sağlam,az yakan,iri görünen,250cc lık bır scooter almayı planlıyorum.
    yamaha x max 250 (Biraz küçük ebatlı gibi sanki ? )
    kymco downtown 300 , xciting 250 (Kymco nasıl bir markadır ? servisi nasıldır )
    piaggio x evo ( Yedek parça fiyatları epey pahalıymış sanırım ? )

Sıfır almayı düşünüyorum.Sıfır almak mantıklı mı ? ve Bu tarzlar içerisinde ne öneriyorsunuz ? (Burgman için param yetmez baştan söyleyeyim.Şimdiden teşekkürler )

2. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Hoşgeldiniz ,0 km olmasa da Honda Fes 250 çok iyidir. Sürdüm, mıcırda bile çok dengelidir.

3. Ozgur.Bakacak

Ozgur.Bakacak Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoşbuldum.Önerdiğiniz cihaz benim almayı düşündüklerimden daha mı iyi onu anlayamadım ?
    Frenlere bastığım da bir tarafa yatmadan akıllıca duracak , 100km hızla giderken rüzgara rağmen savrulmayacak bir cihaz istiyorum.Honda fes 250 nın gördüğüm kadarıyla en yeni modeli 2007.
    x max 250 12.250TL
    kymco downtown 11.900TL

Özellikle bu 2 cihaz aklımda ama x max küçük gibi sanki.
    Kymco da nasıl bir markadır , yamaha honda kadar guvenılırmı.
    Kymco nun kullandığı malzeme bıraz daha dandık plastık gıbı gorunuyor ama downtown un duruşuna bayıldım.

Yardım edin açın benim ufkumu :))

4. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Lütfen imzamdaki linkleri inceleyiniz. Forum kurallarımızı okuyarak gerekli işlemleri yapınız.

5. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Aramıza hoşgeldiniz yaklaşık 1.5 yıl kadar önce mondial 150 zat tan bıkmış biri olarak bende bu araştırmayı yapmaya başladım ilk olarak kymco xctıng 250 yi bizzat yerinde inceledim kalitesi tartışılmaz ama çizgileri hoşuma gitmedi kalıplı olduğum için x max 250 yide eledim piaggio x8 x9 bu modellerden de parça fiyatları yüksek olduğu için kaçındım fes 250 nin üretimi durdurulduğu için oda mantıklı gelmedi en son 2006 vardı sanırım daha sonra sym gts 250 yi incelemeye koyuldum değişik çizgileri hoşuma gitti açıkçası stop ledleri far ledleri kaliteside kymco ile aynı derecede şu anda 30.000 km yol yapmış bir sym gts 250 sürücüsüyüm problem çıkarmıyor başınız ağrımıyor servis desen bütün suzuki servisleri emrinizde parça sorunu yok motoran zaten izmirde bizzat ordan temin edebilirsiniz sormak istediğiniz başka birşey varsa yardımcı olabilirim...

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

1- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    2- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.lamatech.com/ bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

7. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    MF ailesine hoşgeldiniz,keyifli forumlar.

8. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    250 cc için bana göre bu fiyata alınabilecek en iyi scooter.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-fes-250-foresight-ilk-sahibinden/detay

9. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    sym iyidir kymco iyidir sıfır almak daha avantajlı ama 2.el temiz makinalarda vardır

10. KayaMotor

KayaMotor Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    ramzey dusunursen maxı kasa var elımde 2007 model 1050 tl