Maxi Scooter Tavsiyesi Lütfen

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında Emre Özbudak tarafından paylaşıldı.

1. Emre Özbudak

Emre Özbudak Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Arkadaşlar herkese selam. Aranıza yeni katıldım. kısa bir süre sonra ehliyetime kavuşacağım. ortalama 3500-4500 tl . arası bütçe me uygun, maxi scooter önerilerinize ihtiyacım var. Teşekkür ederim...

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz
    Eğtimlerimize ,Gezilerimize de bekleriz.

Ehliyetinizi yeni alacağınıza göre neden ufaktan başlamıyorsunuz.Neden hemen maxi ile başlama ihtiyacınız hasıl oldu.
    "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleriniz ve full korumalı kıyafet ve ekipmanlarınız ve kafanızı koruyacak kalitede bir kaskınız hazır mı.
    Bence kendiniz örnek alın.Nasıl ki doğrumuzda koşarak yol almadıysak once emeklediysek sonra ayakta kalıp yürümeyi öğrenip sonra da koşmayı öğrendiysek bunu da öyle yapın.
    İnanın daha uzun ve çok sağlıklı bir sürücü olursunuz.

3. Emre Özbudak

Emre Özbudak Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Şenol Bey merhabalar, aslında bi süre kadar normal scooter kullandım. Ancak maxi scooterler ların şehir içi-şehir dışı kullanımının rahat olması cezbetti açıkçası. Ayrıca maxi scooter araştırırken koruma ekipmanlarınıda araştırmaktayım. En kısa sürede bu ekipmanları alıcam. Yardımlarınız için teşekkürler..

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bence sadece ekipmanlarda takılı kalmayın.
    Birde sürüş eğitiminide araştırın.
    Bakınız www.lamatech.com
    Ne kadar süre normal sukuter kullandınız 10 bin km oldu mu mesela ?

5. Emre Özbudak

Emre Özbudak Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Verdiğiniz yer İstanbul ,bana İzmir için eğitim alabileceğim yer belirtebilirmisiniz ?

6. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Öncelikle aramıza hoşgeldiniz piyasada bir çok markanın maxi scooter i bulunmakta yamaha x max 250 piaggio x8 veya x9 250 kymco x cting 250 ve sym gts 250 araştırdığım scooter modelleri yaklaşık 2 yıl önce bende sizin gibi araştırma yaparak doğru yolu bulduğuma inanıyorum..Ben 1.80 boy 87 kg ağırlığındayım rahat bir oturuş pozisyonu için hepsini denedim x max 250 nin oturuş pozisyonu beni hiç memnun etmedi ayaklarım çok geride kaldı piaggioyu parçalarının afaki fiyatları yüzünden tercih etmedim kymco x cting 250 yi bizzat silkara giderek deneme fırsatım oldu oturuşu gayet rahat kaliteside tartışılmaz gayet kaliteli bir marka bu motruda dış görünüşüne ısınamadığım için tercih etmedim (zevkler ve renkler tartışılmaz)siz daha farklı bakabilirsiniz geriyede bir seçenek kaldı sym gts 250 yi 2008 yılında sıfır olarak aldım arka stoplardaki ledleri olsun ön fardaki yuvarlak beyaz ampülleri ve oaturaklı kasası çok hoşuma gitti ve şu anda 20000 km yi geçmiş bir kullanıcı olarak motor hakkında yapabileceğim kötü bir yorum yok uludağ gezimizde birkere sigorta attı oda servis hatası olarak kayıtlara geçti bu motorun ve diğer marka ve modellerin 2. ellerini 5000 ila 5500 ytl arasında bulma imkanınız var boyunuza kilonuza zevkinize göre seçebilirsiniz ama siz siz olun alacağınız motoru yakından incelemeyi ihmal etmeyin resimde durduğu gibi durmuyor:):)şimdilik iyi forumlar...

7. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Bu arada erolcum benim motoru unuttun teşekkür ederim sana bende gayet memnunum ama marka olarak S&T Kanuni MS3 250 maxi scuter sınıfına daha giremedi galiba bilgilendirdiğin için teşekkürler

8. Emre Özbudak

Emre Özbudak Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Erol kardeşim ilgine teşekkür ederim. Ben 180 boy,82 kiloyum. Bir çok motor araştırdım. (fiyat olarak) SYM Gts 250 - SYM joyride 200 motorları görüntü, özellik olarak cezbetti. Ancak bu motorların servis-yedek parça durumu nasıl ? Bu dediğim iki motorda 2. el de sahibinden de 3000-4000 arası görünmekte. İlk motorum olacak ama biraz daha aydınlatırsan sevinirim. Teşekkürler.

9. Erol Ceyhan

Motosiklet:
    SYM
    Şimdi sym gts 250 ile joyride 200 arasında görüntü ve kalıp olarak bayağı bir fark var gts 250 daha gösterişli ve alımlı duruyor vede uzun yolda çok oturaklı joyride 200 250 ye göre daha küçük bir yapıya sahip kilo olarakta hafif ayrıca 50cc lik hacim büyüklüğü daha az gaz basmanı sağlıyor servis konusuna gelince her türlü suzuki bayisinde güzel karşılanıyorsunuz ve bütün ihtiyaçları giderilebiliyor o konuda problem yaşayacağını düşünmüyorum eğer sadece bu iki motor arasında kaldıysan hiç düşünmeden gts 250 yi önerebilirim 125 kuruş yakıyor kullanışı zevkli bagajı büyük fazla elektoniğe sahip değil dikkat çeken bi görüntüsü var bakımlarını düzgün yaptırdığın sürece arkana bakmazsın..Şu an hissettiklerini anlayabiliyorum o yüzden elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum bende bu soruları tek tek sordum eğer sormak istediğin başka soru varsa yardımcı olabilirim iyi forumlar...

10. Erol Ceyhan

Motosiklet:
    SYM
    Hakancım ben soruya bu şekilde cevap verdim sende kullandığın motorun özelliklerini memnuniyetini şikayetini dile getirebilirsin ama bana soracak olursan o paraları verdikten sonra diğer seçenekleri kullanmak bence daha mantıklı gibi nedenini ise sen benden daha iyi biliyorsun bu arada hiç aradığın sorduğun yok nerelerdesin be hayırsız hafta içi havalar iyi olucak bi istanbul turu yapalım seninle ne dersin :):)

Hakan Çıtır bunu beğendi.
  11. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Sana katılıyorum ama benim motoru sen maxi sınıfına koymadın diye söyledim tabi unuttuğunu düşünüyorum;

Aynı duygular içindeyim sende arayıp sormuyosun valla bir düzelse havalar ist turuda yaparız müthiş olur :)

12. Tayfun Seyrekbasan

Tayfun Seyrekbasan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    valla bana soracak olursanızda iki motor arasında kesinlikle gts 250 derim hem görünüş hem konfor hemde yol tutusu cok iyi bence.ama bunun yanında parcaları biraz pahalı olmasına rahmen x9 250 yede bakabilirsiniz.sonuçta italyan ve sağlam bi motor fakat dediğim gibi parcaları biraz pahalı

13. Hamdi Durukan

Hamdi Durukan Yeni Üye

Motosiklet:
    Piaggio
    Piaggio x9 250 alın ömür boyu benzinden başka derdiniz olmasın. Doldurmak dedimse öyle çok ta yakmıyor yanlış anlamayın. oldukça cimridir. 120 sabit süratle 8 saat durmadan gidersiniz. yokuşta ise sollamadık araç bırakmaz o denli çekişi güzel. Parça pakalı diyecekler. arıza yapmayınca istediği kadar pahalı olsun. Her parçasıda var yoksabile ferco 3 günde yurtdışından getiriyor. Hiçte pahalı değil.

14. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sevgili üye.
    Bir merhaba demek bu kadar mı zor.

Sadece bir merhaba.Bu kadar basit.
    Bakınız ne demişiz.

Çok az zamanınızı alsam, şu dört maddeye biraz dikkat;:cool:
    1- Kurallar. (lütfen okuyunuz, uyunuz) >lütfen beni tıkla<
    2- Kullanıcı adınız. (kimlikteki adınız!:)) >lütfen beni tıkla<
    3- Bilgileriniz. (birazcık bilgi sadece) >lütfen beni tıkla<
    4- Sizi tanıyalım. (küçücük bir merhaba!) >lütfen beni tıkla<

Anlayışınız için teşekkürler.;)
    Motosikletforum Yönetimi.

15. Tayfun Seyrekbasan

Tayfun Seyrekbasan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    hamdi arkadasım x9 arıza yapmaz diye bişey yok her motor arıza yapar kaldıki bende x9 kullandım...arıza yapmasına gerek yok bu motor hiçmi bakıma girmicek sanırım demek istediğimi anladın

16. Erol Ceyhan

Motosiklet:
    SYM
    Bir arkadaşım gilera nexus 500 ün plakalığını satın aldı civatalarınada ekstra para almışlar bilmem anlatabildim mi :):)