Megelli 125 r?

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Ahmet Yılmaz Arslan tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Yılmaz Arslan

Ahmet Yılmaz Arslan Yeni Üye

İyi forumlar herkese.
    Youtube'da 125lik makineleri incelerken oldukça dikkatimi çekti bu motor.Gerek görüntüsü gerek fiyatıyla da cezbediyor insanı..Ama; 11 hp ve 2 zamanlı olması bir dez avantaj gibime geldi.Çok benzin yer ve yedek parçası zor bulunur sanırım.Çünkü İngiliz motoru ve piyasası yok denecek kadar az.Hatta İstanbul'da hiç rastlamadım bile :)
    Diyeceğim odur ki,bu motor hakkında bilgisi olan abilerim,kardeşlerim varsa beni bilgilendirebilir mi?20 gün içinde yeni bir 125lik alıyorum,tercihimi bu yandan kullanmalı mıyım?Yardımcı olursanız sevinirim.
    Bir iki de video paylaşalım;

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Neden 2 zamanlı Motosiklet.
    Ben bir konu hakkında size bilgilendirme yapayım.
    Biz Millet olarak ne hikmetse önce görselliğe önem veriyoruz.Gözümüze hoş geldiyse almak istiyoruz.
    Bunu fırsat bilen distrubutorlerde göze hoş gelen ayrıntılara daha ağırlık verip motosiklet imal ettiriyorlar.
    Neden biz Millet olarak Önce GÜVENLİK gelsin demiyoruz bunu da anlayamıyorum.
    Biz motosiklet ile sürüş halinde iken bizi Güvenli frenajı olan frenaj sırasında sürüş dinamiği bozulmayan Motosiklet arayışında değiliz.Ben mi farkında değilim yoksa yollarımız bomboş ve Motosikletler trafikte hor görülmeyen araçlar olarak mı görülmeye başladı bu yüzden güvenliği ikinci hatta üçüncü plana atıp önce görsellik sonra hızlı olan makineleri tercih etmeye başladık.

Bu makine devrini tamamlamış bir araç
    Önce 2 zamanlı çok yakar çok yaktığı içinde parçaları çok çabuk aşınır.
    Sonra devrini tamamlamış parçalarını bulmak çok zor.
    Bulsak bile çok pahalı gelecektir.
    İllaki bu segmentte yani 125-150 cc segmentinde bir araç arıyorsak neden yeni nesil Güvenliğin ön planda tutulduğu araçlara yönelmiyoruz.Hem biz kazanaırız hemde ülke ekonomisi kazanır.
    Bence bir daha düşünün.

3. Ahmet Yılmaz Arslan

Ahmet Yılmaz Arslan Yeni Üye

Dediklerinizde haklısınız,ama biraz daha araştırma yapıp 4 zamanlı olduğunu öğrendim.28 liraya depo doluyormuş.Yedek parça ağı malesef sadece Adana Camgöz'de var ve oraya ne kadar güvenilir bilinmez.Sürekli İngiliz-İtalyan motor getirip çok satamayınca ilgilenmiyorlar bile,adamların mail adresi bile yanlış :)
    Ama gerçekten çok güzel,çok temiz bir üretim olmuş beğendim.Lakin bu motor bu ülkede alınmaz,bunu da anladım.