Mekanik onarıcı.?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında İlhan.Aydınlıoğlu tarafından paylaşıldı.

1. İlhan.Aydınlıoğlu

İlhan.Aydınlıoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Arkadaşlar bu mekanik onarıcıyı tanıdığım bir yıkama-yağlamacıda gördüm.
    Aracında kullanan bir arkadaşla görüştüm, gerçekten bu onarıcıyı kullandıktan sonra aracının performansının yükseldiğini, her gün gidip geldiği köyüne giderken çıktığı yokuşları önceden 2.vitesle çıkarken bu ürünü kullanmaya başladıktan sonra aynı yokuşları 3.vitesle hem de rahatlıkla çıktığını söyledi.(Arkadaşın aracı Transit minibüs.)
    Yalnız biraz pahalı. Bir tüpü 40 TL. otomobillerde en az 3 adet kullanmak gerekiyormuş.
    Bu ürünü bilen veya aracında kullanan varsa konu hakkındaki bildiklerini yazarsa benim gibi ilk defa görüp kullanmakta tereddüt edenler için açıklayıcı olacağını düşünüyorum.
    Arabamda kullanmayı düşünüyorum. Eğer bir faydası olmayacaksa boşuna 120 TL. vermenin bir anlamı yok.
    Bilgisi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum.

Ürün hakkında bilgi alabilmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.
    http://www.xadoturkey.com/

2. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    İlhan bey siz bu ürünü motosiklettemi kullanmaya düşünüyorsunuz?

Web sitesini inceledim, çok detaylı bilgi vermemişler yani nedir ne değildir sadece aşınan parçaların üzerinde bir film tabakası oluşturacağından söz ediliyor.

Bor minarelinden yapılan bir katkı maddesi var bu üründen çok daha faydalı bir ürün olduğu inancındayım.

Bor minarelinden yapılan ürün bir birine değen iki parça arasına girerek mikro rulman gibi çalışıp iki parçanın birbiriyle olan sürtünmesini en aza indiriyor diye biliyorum..

http://www.borpoweronline.com/

isterszeniz bunuda inceleyin ama motosiklette kullanılırmı hiç bakmadım...

3. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    ben bu tip ürünlerin yararına pek inanmıyorum. nedeni de bu kadar
    etkili bir malzeme ise neden bu kadar ucuz. yani 120 tl çok gibi
    gözükebilir ama binlerce lira verip aldığımız araçların yanında küçük kalıyor.
    hem öyle olsa firmaların teknik servisleri kesinlikle önerir, hatta ilk 2-3 sene
    kullanın der. garanti süresinde başlarına iş açılmasını istemezler.

4. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    Eskilerde diferansiyelinde boşluk olan 124 131 gibi araçlar ses yapmasın diye yağlarına talaş konurmuş-ki bi kaç kez bizde yaptık. Bitik motorlara bir kaç isminbi vermek istemediğim yağ türevi veya katkısı ekleyerek bitik motorun sıfır gibi satıldığınıda çok gördüm..

Hocam bunları neden yazdım. Ülkemizde reklam hileleri ile insanlarımız dolandırılıyorlar. Her gün bir ton yağ katkısı, nano teknoloji bor vs... diye katkılar çıkıyor... Teoride ve testlerde iyi oluyor pratikte ise verdiğiniz örnek gibi istisnai durumlarda işe yarıyor.. Nedir o istisnai durumlar? Verdiğiniz örnekte iki durum olabilir.. birincisi tamamen sizi kandırmak yada psikolojik olarak çekişin arttığını düşünen bir kullanıcıdır veya aracının motorunda sekmanlardan kompresyon kaçağı vardır ve motorun randımanı düşüktür bu katkı ile yağın özelliği değiştirilerek komresyon kaçağı azaltılmış ve çekiş artırılmıştır. eğer sizinde aracınızda kompresyon kaçağı var ise bunlarla hiç uğraşmayın özelden size bir yağ ismi yollıyım onu alın kullanın.. ama kompresyon kaçağı yok ise boşuna paralar dökmeyin... diğer özelliklerini fazlası ile castrol magnatec motor yağlarıda yerine getirmektedir..

5. İlhan.Aydınlıoğlu

İlhan.Aydınlıoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Umut bey.
    Ben motosikletten önce arabamda kullanmayı düşünmüştüm. Ama sitede motosikletlerde de kullanılabildiği bilgisi veriliyor.
    Benim anladığım kadarıyla motorda aşınan yerleri onarıyor diye biliyorum. Tabi ne kadar doğrudur bilmiyorum. Sizin verdiğiniz sitedeki ürün ile belki aynı görevi yapıyordur. Onu da bilmiyorum. Ben sadece kullanan varmıdır diye merak ettim.
    Çünkü etkisini en iyi bilen ürünü kullanandır.

Barış bey.
    Haklı olabilirsin. Eğer bu kadar iyiyse ucuz gibi görünüyor ama ürün çok küçük tüplerde satılıyor. Bir tüpte sanırım 9 ml. kadar ürün var. Miktar yönünden bakarsanız pahalı gibi.

Emrah bey.
    Doğru söylüyorsun. Öten diferansiyeller içine talaş konulduğunu biliyorum. Çünkü eskiden biz de yaptık. Ama motorlardaki uygulamayı bilmiyordum.
    Benim merak ettiğim bu kadar etkilimidir. Sanırım kullanmadan belli olmayacak.

6. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    bence bu ürünüler sadece duygusal;)