Merhaba arkadaşlar. yardıma ihtiyacım var..

Konu, 'İstanbul Avrupa Yakası' kısmında omer coskun tarafından paylaşıldı.

1. omer coskun

omer coskun Yeni Üye

Arkadaşlar iyi geceler. Ben Ömer yaşım 24
    ben bundan 2 3 sene önce motosiklet kullanmaya baslamıstım 5 6 ay kadar kullandım cbf 150 ile basladım ilk sürüşüme ve 5 6 ay kadar sadece bu motosikleti kullandım.. işler gereği kuryecilik yaptım gibi bişi ama 10-15 bin yol yaptım mı emin değilim. fakat racing motorlara karsı bi zaafım var motorla işim olmaz demiştim bundan sonra ama tekrar alevlendi bu aşkım diyelim. binmesem de sürmesem de bi 600rr almak istiyorum bu aralar.. o kadar motosikletle ilgili sorular sordum google amcaya her yol buraya çıktı bu da benim buraya üye olmam gerektiğini söyledi ve sanırım aktif bu kullanıcı olacağım..
    sadece 1 kez ve ortalama 100 mtre 600rr surdum ve diğer gün 1000rr kiraladım (600rr olmadıgından). gayet de iyi sürdüm hatta bi ara 288 kmh yaptım sabah 5-6 gibi avrupadan anadolu yakasına.. fakat ben bu işin eğitimini almak istiyorum ama yer bulamadım kimsem de yok soracak acıkcası.. en büyük korkum bozuk yollardaki virajlar. öyle ön kaldırma arka kaldırma el bırakma vs vs gibi sıkıntılarım yok fakat hızı seviyorum. bana bu işin püf noktalarını anlatabilirseniz sevinirim... şimdiden çok teşekkürler artık ben de mf ailesi üyesiyim :)) boy 175 kilo 58 (motosiklette hızlanınca bi anlam ifade edecegini sanmıyorum kilonun:)

2. omer coskun

omer coskun Yeni Üye

aslında bi kanuni-hyosung 250r eskitmek isterdim fakat buna imkanım yok bu yüzden aşık olduğum motoru istiyorum...

3. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Selam
    Öncelikle kiraladığınız motorla ve bu kadar tecrübe ile 288 yaparak ne kadar yanlış bildiğinizi gösteriyor. Üzerinizdeki ekipmanları tahmin bile edemiyorum. Öncelikle kişisel olarak motorsikletle hızı bağdaştıracaksanız pistlere yönelmenizi tavsiye ederim. Hem yeterli eğitim ve güvenlikle istediğiniz gibi basabilirsiniz. Öte yandan bu hızlarla hem kendinizi hem insanların canını lütfen tehlikeye atmayın.

Ek olarak eğitim için lamatech Rahmi Barutçu bu işte bir numara. Ancak bütçeniz nedir bilmiyorum?

Aylin Onal bunu beğendi.
  4. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Kesinlikle Armağan Bey'in bilgilendirmesine katılıyorum. Öncelikle kıyafetler, ardından eğitim ve motorunuzu almanızı tavsiye ederim.

Armağan Pekatik bunu beğendi.
  5. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    foruma hoşgeldiniz. forumda bu eğitimleri verenler hakkında bilgi var, olmadı honda kendi sitesinde bazı eğitimler hakkında ilgi veriyor. inşallah kendinize zarar vermeden başlarsınız bu işe... ama başlangıç 1000 RR değil malesef.:(

6. omer coskun

omer coskun Yeni Üye

1000rr tamamen kiralama yernde 600luk olmamasından kaynaklıydı 600rr de cidden çok hoşuma gitmişti sesi filan herseyi bitirdi beni ve sadece sürmek istedim. üzerimde dainese deri ceket elimde eldiven kafamda da kaskım vardı he dizlikleri de unutmayalım ( zaten onlar olmadan yemezdi :) ) hondanın eğitimleri kademe kademe aslında mantıklı fakat hafta içi gidemem ve ben en yakın zamanda almak istiyorum bu eğitimleri. hızı yaptıgım zaman da saat 5 6 sıralarıydı sabah istanbul avrupadan anadoluya geçiş ve ramazandı yani yollar boştu. cahildik diyelim o zamanlar için bi arkadaşım birini önerdi eğitim için. sanırım bu aralar alcam 600rr ı ve egitimi de o şekilde 1e1 almayı dusunuyorum (kendi motorumla) fakat butun etkinliklere katılmaya calıscam uzun yol şehirlerarası vs vs ne kadar cok yol gidersem o kadar tecrube edinirim en azından teşekkürler yorumunuz için :) saygılar

7. omer coskun

omer coskun Yeni Üye

son 1 kaç gündür önüme gelen tüm motor süren kişilere soruyorum alsam mı almasam mı... racing scooter enduro chopper ne gelirse hangisinin sürücüsü olursa olsun ilk başta eğitimi öneriyor herkes fakat hız yapmadan hergün özellikle akşamları yani trafiğin bittigi zamanlar çıkıp kendimi geliştirebilecegimi söylüyor. ben korktum açıkçası şimdilik motosikletten çünkü 600rr diyince herkes bi panik oluyo ama binmesem de o motoru alıcam gerekirse garajda bekletip egitimini alcam sonra bincem he bu sene olmaz seneye olur ama ilerleyen zamanlarda ben de usta bi motosiklet sürücüsü olcam :)

goksel ozdogru bunu beğendi.
  8. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Bunun sebebi 600rr in oturuş pozisyonu, şanzuman yapısı.
    Şöyle ki Racing cihaz öne kapalı bakış acısi yani gidon koltuktan aşağıda. Trafigi izlemek için Kafanı sürekli dik tutmam gerekir. Kafandaki 3 kilo kaskla belli bir zaman sonra boyun ağrısı, bel ağrısı, öne binen yükten bilek ağrısı, uzun yollarda ve sıkışık trafikte tahamulsuzluk, bi zaman sonra ileri değil yere bakarak kullanma tarzı sonuçları doğurur. alet zaten agresif gitmediği zaman alttan 100°c uflemeye başlıyor. Bu sefer sen de başlıyorsun oflemeye.
    Bunun dışında aşağı yukarı bir fazer , xj6, cbf600,r6, cbr600rr aynı cigerler ama pozisyon, sase ve sanzimandan dolayı korkulan motorlar olmuşlar. Eee bir de son hız...

goksel ozdogru ve omer coskun bunu beğendi.