merhaba arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında emre szk tarafından paylaşıldı.

1. emre szk

emre szk Yeni Üye

iyi günler arkadaşlar bi kaç konuda bilgi alacağım yeni bi motor aldım kazadan sonra ama başıma bela aldım gibi gözüküyor kalkarken 4000 devire kadar boğuluyor sonra birden uzuyor gidiyor karburtör dediler aldım değiştirdim birşey değişmedi sonra pompanın direk verdiğini gördüm benzini hiç bir şekilde kesmiyor ondan da olabilir mi ya yetiştiremiyor yada fazla geliyor hava yüzünden yakamıyor pompa mı alsam yeni zorluyor artık maddi durumumu bilgisi olan bi arkadaş varsa yaardımcı olursa sevinirim motor srad 96 model 750 cc

2. emre szk

emre szk Yeni Üye

niye benim konumla kimse ilgilenmiyor yeni olduğum için mi

3. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Emre ilgilenmemek değil, teknik bir konu olduğu için arkadaşlar bilgi verememiş olabilir. Bence iyi bir ustaya göstermen lazım.

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Yetkili servise göstermeyi denediniz mi?

5. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    emre hocam bilgimiz olmayıncada kala kalıyoruz böyle :( yardımcı olmayı isteriz ama malesef

Eren Göksel bunu beğendi.
  6. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Yetkili servis en doğrusu görmeden ve yaşamadan yorum yapmak zor

7. emre szk

emre szk Yeni Üye

serviste birşey söylemiyor birsürü masraf çıkartıyor bi problem var pompa benzini kesmiyor ondan olabilir mi iyi bi usta var mı bildiğiniz varsa bi yardımcı olurmusunuz telefon numarası felan

8. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sizde Bursa'ya yakınsınız.Yavaş yavaş gelebilirsiniz Bursa'ya.
    Bursa'da Ersan KOCAMAN ustamız var size net bir şekilde yardımcı olacaktır.
    0532 436 73 27
    Ama telefonla bilgi isterken dikkatli olun.Motosiklet tamiri telefonla yapmayı nedenleri saymayı her usta gibi Ersan ustamda sevmez.
    En ideali motosikletinizi getireceksiniz bakacak sorunu diyecek fiyatını diyecek işinize gelirse yaptıracaksınız.
    Selamlarımı iletirseniz size yardımcı olacaktır.

Bu arada Eskişehirde bir kaç arkadaşım var.Onlarda belki size yardımcı olabilir.Volkan BOZYEL ve Hüseyin Cem ERDOĞAN ve eskişehir enduro club.

9. Elbruz Dagistanli

Elbruz Dagistanli Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Bahsettigin motorla ilgili bi bilgim yok ama buna benzer problermleri Japon SS lerde Throttle Position Sensor'dan yapabiliyor. Ayrica enjectorlerde bi problem olabilir. Bazi motorlarda altta ve ustte silindir basina 2 enjektor var, belirli devirin ustunde veya %50 den fazla gaz acma algiladigi zaman usttekileride devreye sokuyo. Bu noktada bi sIkInti olabilir. Variable resonance gibi bi sistem varsa motorda buda boyle biseye sebeb olabilir. Bazi motorlar 4000, 5000 devir altinda ateslemeyi degistiriyor motor sokak surus sartlarina daha uyumlu olsun diye (Timing Retard).

Arkadaslarin dedigi gibi en iyisi servise goturmek olur. Problemi internet uzerinden bulmasi zordur bulsakta senin tamir etcek takim taklavatin yoksa zaten yinede servise gidecek.