Merhaba arkadaşlar

Konu, 'İstanbul Anadolu Yakası' kısmında Armağan Pekatik tarafından paylaşıldı.

1. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Aranıza yeni bir motor alarak katılmak istiyorum. Kartalda oturuyorum. Yazılımcıyım. 27 yaşındayım. Uzun yıllardır bisiklet kullanıyorum. 5 senelik B sınıfı ehliyetim var. Aktif otomobil kullanıcısıyım.

Lakin motor bunlara benzemez. Yol dışında çok mobilet kullanmışlığım vardı Antalyada.

Satın alacağım motorda 3 seçenek arasında kaldım.

2010 model eski kasa cbr 125 3000Kmde -- 4400 TL (yatması var, grenajda çatlak var)
    2011 model yeni kasa cbr 125 3000Kmde -- 5250 TL (yatması var, egsozda çizik var)
    Sıfır yeni kasa cbr 125 -- 5900 TL

Yeni kasası çok ama çok beğeniyorum. Satarken de daha kolay olur kanısındayım. Israrla cbr istiyorum bu konuyu çok araştırdım. Ybr istiyordum ancak sırf tipinden dolayı ve sadece haftasonları gezmek için bineceğim için cbr bana daha çok zevk verecek. İki motorunda sahibi motor ciğerine güveniyor. Henüz servise götürmedim. Kesin karar verip öyle baktırmayı düşünüyorum. Siz ne önerirsiniz?

Teşekkürler.

Düzeltme: Kıyafet için 500-750 lira arası bir bütçe ayırdım. Ayrıca ehliyetmi alınca özel eğitime de gideceğim.Kışa girerken motorlar ucuzladı gibi geldiği için bu ara almak istiyorum.

2. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.kalıcı ve katılımcı olmanız dileklerimizle.
    taklitlerim-izden sakınınız;)

300-500 tl fark ise ben olsam Sıfır yeni kasa cbr 125 -- 5900 TL alırım;)

Armağan Pekatik bunu beğendi.
  3. Armağan Pekatik

Motosiklet:
    Yamaha
    Teşekkürler fakat aradakı fark neredeyse 700 lira :(. Çok kararsız kaldım çok. Aslında düşürürüm, parçalarım belki diye sıfır almaya da kıyamıyorum.

4. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Mf ye hoş geldınız umarım kalıcı ve katılımcı olursunuz Aslında başlangıçta bana gore 2. el motor almak daha ıyı gıbıme gelıyor Sonuçta yenı baslıosunuz motoru dusurebılırsınız kuçuk kazalar yapabılırsınız yıpranması çok fazla etkılemez sızı
    sıfır motor aldıgınızda ıse kuçuk bır çızıkte bıle ıçınız daha fazla yanar :) bide rodaj var Acemı olarak rodaj ı tam yapamayabılırsınız
    Keyıflı forumlar dılerım

5. Armağan Pekatik

Motosiklet:
    Yamaha
    Kesinlikle çok haklısınız. Bu sebepten sıfırı çok düşündüm. Yoksa alırdım.

Bir şey daha sormak istiyorum. Acaba Hyosung GT250R bana fazla mı kaçar. Gerçekten spor hissettiriyor insanı. 5000 liraya 2008 model bulunabiliyor. 2006 lar için kronik prblemli olduğunu duymuştum ama siz ne dersiniz? 125cc ile 250cc arası aceminin kullanamayacağı kadar fark var mıdır?

6. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    pazarlık la ve araştırarak bu fiyatı düşürebilirsiniz.
    o kadar fiyat farkı için ben olsam 2.el düşünmem.aldiginiz 2.el motora yine aynı masrafi yapacaksınız!!yağ,yağ filtresi,hava,filtresi,kırık dediğiniz parçalar,lastikler.....

7. Armağan Pekatik

Motosiklet:
    Yamaha
    İşte bütçem 5000'i aşmak istemiyorum. O kadar para verdikten sonra dediğiniz doğru.

Peki 2008 Hyosung GT250R için ne diyorsunuz. Beni aşar mı? Bi üstte yazdığıma da cvp olması acemi için fazla mı? Ya da başka bir öneri? Mesala http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-acill-satilik-57200847/detay/ bunun için ne diyebilirsiniz?

8. Armağan Pekatik

Motosiklet:
    Yamaha
    Şenol abi o 4 maddelik hoş geldiniz yazısını yazmadan ben ona da hoşbulduk diyorum bu arada :)
    Abi o maddeleri her okuduğum forum başlığında ezberledim. Şimdi bana diyeceksin ki "anlayamamışsın hala 250lik peşinde koşuyorsun" amacım gazlamak değil ki haftasonları gezeceğim tipi güzel olsun. İlk fırsatta Rahmi hocamızdan randevu da alacağıma abi :)

Şenol SEL bunu beğendi.
  9. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Bence 250 cc fazla gelır
    Dedıgım gıbı daha ucuza 2. el bır motor al 4 5 ay bin ıyıce deneyım kazan sonradan aldıgın fıat a zarar etmeden motoru satarsın motorunu yukseltırsın 250 cc yaparsın
    zarar etmeden satılan motorlarda genelde ybr 125 ile cbf 150 oluyor :)

10. Armağan Pekatik

Motosiklet:
    Yamaha
    Anladım o zaman ucuzundan ikinci el bir cbr ile işe başlıyoruz. Abi yok ben ybr, cbf alacağıma motora binmem daha iyi :) o kadar yani. Sırf racing tarzı motor için motorlara bakıyorum yoksa çok tercih edeceğim bir ulaşım şekli değil. Dediğim gibi ulaşımdan çok gezi amaçlı kullanacağım.

Sonuçta bu iş biraz da zevk meselesi değil mi? Zevk almayacağım motora neden bineyim?

11. munir

munir Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    aramıza hoşgeldiniz

12. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Gezmek yani A noktasından B noktasına ordan C noktasına oradan D noktasına gitmek ve tekrar A noktasına geri gelmek ulaşım değilde gezmek mi oluyor.:D
    Ben siz biraz kavram kargaşasındasınız.Yürüyerek veya araçlı bir yere gidip gelmek ulaşım değil mi.

Bu yüzden gtr250 30 bg sizi ciddi zorlar.Üstelik Antalya gibi bir yerde 500-750 TL lik korumlar kıyafet içinde çok az bir rakkam ki buda korumaya fazla önemin verilmemesi.Bu sıcakta o kıyafet giyilmez anlamı çıkıyor.
    Ama siz bilirsiniz az buçuk beni takip etmişsiniz nedenlerini gerekçelerini biliyorsunuz.

13. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.

1- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    2- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız: 0 532 717 39 46 Sedat KARAYILANOĞLU veya http://www.ilerisurusakademisi.com/
    veya Serhat KILAVUZ 0536 822 55 56 dan Hocamızdan randevu alın.

Ve bu linki http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=3954&highlight=T%FCm+%FCyelerimiz+Mutlaka mutlaka tıklayın ve sonuna dek okuyun inceleyin.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

14. Armağan Pekatik

Motosiklet:
    Yamaha
    Yok abi keşke antalyada olsam. İstanbul Kartaldayım :)
    Şöyle söyleyeyim. A noktasından B noktasına gitmek eğer bir iş takibi uğruna ve planlanan zamanda ulaşmak ise evet o iş ulaşım oluyor. Lakin ben şuraları bir turlayım 2-3 saat sonra gelirim demek gezmek oluyor. Çünkü stress kullanımı, bi yere yetişmek gibi gayeler söz konusu değil. Dolayısıyla bunlar dikkat olayını arttırıyor gibi geliyor. Zaten hız sevmeyen bir adamım.

750 TL kıyafet bütçesini de sizin forumdan bakarak oluşturdum. Sizin önerdiğiniz kıyafetlerden. 300 TL civarı bir Nolan kask buldum. Yaklaşık 200 TL'ye de full korumalı ceket ve dizlik alınabiliyor. Tabi bir de eldivenle ile motosiklet çizmesi almak kalıyor. Sanıyorum 750 yeter.

Peki abi eğitim aldıktan sonra CBR 125'e okey veriyor musun? Yoksa illa önce YBR tarzı commuter mi?

15. Emrah.Mandaci

Emrah.Mandaci Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    bende senin gibi yeni bir mf üyesi olarak hoşgeldin diyorum.Tekerin her daim düz bassın(yeni öğrendim hoşuma gitti :D )

16. Armağan Pekatik

Motosiklet:
    Yamaha
    Arkadaşlar motoru daha şimdi almış bulunuyorum. Hiç bir sıkıntısı yok. Ama yinede bakım maksatlı ön ve arka dişli, zincir, yağ ve hava filtresi, buji, yağ değişeceğim. Sanıyorum bunlar 500 lira tutacak. Alamadan önce Hasanpaşada Uğurlu otomotivde Ergun ustaya gösterdim. Okey verdi. Kendisine burdan çok teşekkür ediyorum.

17. Ethem Doğru

Ethem Doğru Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    hayırlı olsun. kazasız, belasız, keyifli geziler...

18. Armağan Pekatik

Motosiklet:
    Yamaha
    Selam arkadaşlar motorumu evlilik sebebiyle satmıştım. Ama gene dayanamadım ve kendime bir 2011 apache rtr 150 aldım.
    Yakında resimlerini koyarım.
    Tekrar aranızdayım.. :D

19. Aytekin Karakas

Aytekin Karakas Üye

Motosiklet:
    Honda
    motorun hayırlı olsun arkadaşım şimdi ne aldın sen hyosung mu apache mi :D bende hafta sonları kadıköydeyim genelde gezmek takılmak istersen takılabiliriz

20. Armağan Pekatik

Motosiklet:
    Yamaha
    Hyosung'u sattım apache aldım. Haftasonları binemiyorum. Arada hafta içi işe gidip gelirken