merhaba bana da yardımcı olurmusunuz?

Konu, 'Akdeniz Bölgesi' kısmında pelin.arinc tarafından paylaşıldı.

1. pelin.arinc

pelin.arinc Yeni Üye

merahaba ben aranıza yeni katıldım. küçüklükten beridir motor kullanırım ama hep scooter tarzda. geçen sene bi kaza geçirdim. ondan beridir motordan çok korkuyordum. ama geçen trafikte bi yamaha motor gördüm ve uzun zaman sonra ilk defa içimde bi kıpırdanma oldu. ama biliyorsunuz yamahada modeller sağ tarafta. o yüzden modelini göremedim. şimdi sizden ricam. bi bayan için uygun olabilecek (boy açısından) modelleri bana söylemeniz. ybr deildi onu biliorum. tarz olarak wr250x e benziyordu ama emin olamadım. umarım yardımcı olursunuz o motoru bulmam lazım :)

2. A.HAMDİ

A.HAMDİ Organizatör

Motosiklet:
    Kawasaki
    pelin kardeşim mutlaka 250 virago imiştir
    diğerleri sana büyük olur.
    bir yamaha seven olarak onu tavsiye ederim

3. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    merhaba pelin öncelikle aramıza hoşgeldin herkes mutlaka ufak tefek kazalar geçirmiştir allah beterinden korusun :) gördüğün yamaha ybr değildi diyorsun cadde motoru tarzındamıydı yoksa cup modelimiydi (yarı otomatik) tam olarak anlayamadım eğer sende sadece dizayn olarak hoş bir izlenim bıraktıysa beldeyamanın sitesinden yamaha motorsiklet diye bak modellerden umarım tanırsın :) bayan için uygun olabilecek modeller eğer maksi scooter olarak tercih yaparsan ki bence çok ta yakışır kymco xciting 250 yada yamaha majesty modellerini incelemeni öneririm şimdiden kolay gelsin :)

4. mehmetpolat

mehmetpolat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    aramıza hoşgeldiniz size tavsiyem yamaha mt03 bu motora dikkat yüksel torklu tek silindir çok güzel bir model tam bir şehir motoru.

5. BoRa

BoRa Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Aramıza hoşgeldin Pelin..Harley'ler bayanlara çok yakışıyor.En azından benim ilgimi çekiyor :) Kullanımı sanıldığı kadar zor değil. (İlk başlayanlar için) Özellikle sportster sınıfındaki motorların kullanışı oldukça basit ve keyifli.Motor hacminin 900cc ye yakın olması gözünü korkutmasın çünkü bir racing gibi hızlanamaz.Sportster sınıfındaki modeller baya bir yere yakın oluyor.Dengesi de çok iyi..Ama Harley tarzıma uygun değil diyorsan onun yerine Ybr'de olabilir.Bir çok bayanda Ybr kullanıyor..Ama hem kullanışlı olsun hem de tarzı olsun dersen Harley tam senlik olur..

6. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Aramıza hoşgeldin Pelin kardeşim...Bence senin gördüğün motor Yamaha XT660R(X) yada XT 125R(X)....Bence en iyisi motoru yerinde görüp,üstüne oturup,hatta test sürüşü yapıp ona göre karar vermen olur...Keyifli forumlar...;)

7. pelin.arinc

pelin.arinc Yeni Üye

hepinize çok teşekkür ederim cevaplarınız için. ben beldeyamanın sitesinden falan bayaa araştırdım ama oradaki fotoları bayaa gözümü korkuttu. çok iri duruyorlar. ama tabiki en iisi gidip yakından görmek. belirttiğiniz modellere dikkat edicem. umarım bulurum o motoru

8. erenkocer

erenkocer Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kymco
    öncelikle aramıza hoş geldin pelin kardeşim bence maxsi scooter bayanlara yakışıyor bire bir canlısını görüp test edip almak daha akıllıca olur ha bide kaza yapmışsın geçmiş olsun ama iki teker üzerindeysen helede bilinçsiz sürücülerin çok olduğu ülkede yaşıyorsak bunlara her zaman hazırlıklı olmalıyız allah kaza bela vermesin kazasız ve keyifli sürüşler dilerim kask hayat kurtarır

9. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Üstüne oturup kullanana kadar öyle olur onlar...;)

10. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    yazılanların hepsi çok güzel ama pelin zannederim scooter harici motora binmemiş!!
    bu yüzden ilk motorunun 500-600 cc gibi bir motor olmasını pek tavsiye etmeyiz;)

bu yüzden max 250cc lik bir motorla başlamanı tavsiye ederim, motorun
    tipini falan pek fazla önmeseme. kullanış açısından düşük cc li naked veya
    cruiser motorları tercih etmeni öneririm.

A.HAMDİ ve Metin bunu beğendi.
  11. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    aramıza hoşgeldin Pelin mf ailesi hergün genişliyor bence en iyisi bir yamaha bayiisine ziyaret etmen böylelikle yakından incelemen diğer markalarıda gözardı etme tabii :)

12. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    bencede yamahada takılıp kalma yamaha dahil birçok markayı incele acelesi yoksa:) mutlak gönlüne uyan birini bulursun kolay gelsin..

13. huseyin.sait.61

huseyin.sait.61 Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    aramıza hoşgeldiniz pelinhanım çok geçmişolsun inşallah başka kazabela gelmez başınıza
    enkısa zamanda gönlünüzdeki motoru alırsınız inşallah