Merhaba ben gültekin

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında Gültekin yılmaz tarafından paylaşıldı.

1. Gültekin yılmaz

Gültekin yılmaz Yeni Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım Ankara Batıkent de oturuyorum,55 yaşındayım yıllarrın söndüremediği Motorsiklet Aşkı yeniden nüksetti ve motorsiklet almaya karar verdim haliyle bu yaştan sonra sağlıklı bir şekilde motora binmek için hemen ehliyete yazıldım Aralık ayı içinde teorik sonrada pratik imtihan var,bu arada Ulusan motor da başlangıç eğitimi aldım. daha önceleri scotter kullandım 36 yıldır otomobil sürerim spor otomobiller ilgi alanımdadır. Dağ sporları ile ilgilenirim.Günlük spor yaptığım için kondüsyonum iyi çok şükür,sizlerden bilmek istediğim motosiklete binmenin yaşı varmıdır.Oğlumda hyosung gt 250 R var .Tanışma mesajı biraz uzun oldu kusura bakmayın herkese iyi günler iyi bayramlar....

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.165 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Motosiklet sürmenin yaşı pek olmaz.Bursa'da 71 yaşında Yamaha XT 600 kullanan bir abimiz var.3 yıl önce Yamaha XT125 ile başlamıştı.Aldığı "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri ve yaptığı uzun yollardan sonra geçen yıl XT600 aldı ve bu yıl Doğu ve Güneydoğu gezisini tamamladı.

İstanbul'da yaşayan başka bir abimizde şu anda 78 yaşında ve GL 1800 kullanıyor.Eskisi gibi uzun km ler yapamıyor ama kullanıyor.

Aslolan aldığınız eğitim ve Motosiklettir.
    Oğlunuzun kullandığı motosiklet 30 bg lik agresif bir sport motosiklettir.Acemileri sevmez.
    Bence siz gelin bu eylemi keyle yapın ufaktan daha sakin karakterli bir motosikletten başlayın.Motosiklet sürmek oto veya diğer çok tekerli araçları sürmeye benzemez.
    Bir çok bileşenleri vardır.Bunları bilmeden uygulamadan sürüş yaparsanız çok ciddi sakatlanırsınız yada ölürsünüz.
    Bu yaştan sonra kırılan kemikleriniz kolay kaynamaz tamir de olmaz.Bu yüzden en yakın mesafeye bile full korumalı ve kaskınız kafanızda bilinçle sürüş yapmalısınız.Ve illaki "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri almalısınız.
    Motosilet sürüş eğitimi ayrı şey "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri ayrı şeydir.
    Ve bir kaç uyarı.
    Motosiklet diğer kara taşıtlarından 30 kat daha tehlikeli bir araçtır.
    Ve hiç bir koruma sizi %100 kouyamaz.Sizi sadece alacağınız eğitim ve bilinciniz koruyabilir ki o da %40 seviyesindedir.
    Çok kişi bilmez.
    Kara taşıtları ile 100 km sabit hızla giderken saniyede 27,7 metre gidersiniz.
    Kara taşıtları ile 100 km sabit hızla giderken bir olumsuzluk halinde kuru asfalta düşerseniz 65 metre sürünürsünüz.Bu sürtünme esnasında ortaya çıkan sürtünme ısısı 770 derece kadar çıkar ki kalça kemiği erime derecesi 520 derecedir.Bu yüzden her zaman full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızda kask ile sürüş yapınız.
    Ne demiş atalarımız.
    Sen deveni sağlam kazığa bağla tevekkülü ALLAH'a bırak.

Hayırlı olsun.

celal serdar çelikten bunu beğendi.
  4. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Gültekin Bey foruma hoş geldiniz..Tabii ki motosiklet kullanmanın yaşı olmaz,ben de 59 yaşındayım...Yalnız sizden farklı olarak ilk sahip olduğum araç motosikletti.(35 yıl önce)
    Daha sonra 4 ve çok tekerlekli araçları yıllar boyu kullandım..2008 den itibaren tekrar motosiklet kullanmaya başladım..
    Biraz daha dikkatli olup,eğitim de alırsanız diğer araçlardan daha keyifli bir yaşam ile devam edeceğiniz kesin..Ve motor olarak da, doğa sporlarına ilginize binaen enduro tarzı bir motor almanızı öneririm..

5. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Hoşgeldiniz. Keyifli forumlar diliyorum.

6. Gültekin yılmaz

Gültekin yılmaz Yeni Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Teşekkür ederim Arkadaşlar önerilerinizi dikkate alacağım Ehliyeti aldıktan sonra da güvenli sürüş eğitimini kesinlikle almak istiyorum. Herkese iyi forumlar....

7. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.kalıcı ve katılımcı olmanız dileklerimizle.

8. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Aramıza hoşgeldiniz ...Keyifli forumlar...

9. Gültekin yılmaz

Gültekin yılmaz Yeni Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Şenol Hocam 125 lik bir makinayı öneriyorsunuz ama ybr nin artılarını açıklarsanız sevinirim.

10. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    ybr veya cbf 150 o kadar artısı var ki.
    Mesela bir hata yaptınız düştünüz fazla üzülmezsiniz.
    Mesela size motosikletin ne olduğunu ne olmadığını çok güzel anlatır gösterir.
    Şov yapamazsınız
    Sabrı öğretir.Siz onun efendisi olursunuz o sizin efendiniz olmaz.
    Ben sadece gazete ve tv lerdeki motosiklet kaza haberlerine bakın ne canlar telef oldu derim
    24 yaşında ilk motosikleti 1000 cc olan biri geçenlerde Bursa'da telef oldu.
    Başka biri de GSX-R600 la telef oldu.35 yaşında idi.

Sabrınız yoksa bu eyleme başlamayın.Çünkü bu eylemin başı sabırdır.
    Sabrı size 30 bg lik motosiklet öğretmez ama 125-150 cc lik bir motosiklet öğretir.
    Ağlatmaz üzmez acı çektirmez ve yaşatmaz sevdiklerinize de size de.
    Ama sabırsız olursanız bilinçsiz olursanız bisiklet bile ağlatır üzer sizi

11. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ben 32 yıldır sadece Motosiklet kullanıyorum.Sporcu değilim.Askerde iken bir ara atletizmle ilgilendim ama olmadı.
    Motosiklet kullanmanın sürmenin bir sistemi var.Bu sistemi bilinçli ellerden öğrenir ve uygulamaya çalışırsanız fazla bir kondisyona ihtiyaç olmadığını görebilirsiniz.
    Ben ybr ile 23,5 saat motosiklet sürdüm Bursa'dan Mardin Midyat'a gittim hiç yorulmadım.Hiç bir sürüşümde yorulmadım.
    Sadece ybr ile değil Honda GL 1500 SE sürüşümde de yorulmadım.BMW R1150 ile yaptığım sürüşte te yorulmadım BMW K 1200 LT ile olan sürüşümde de yorulmadım.
    neden yorulalım ki.Bu aracı sırtımızda taşmıyoruz ki.
    Bir sürücü motosiklet olsun oto veya başka çok tekerli aracı kullanırken yoruluyorsa bir değil bir çok şeyi yanlış yaptığı için yoruluyordur.

12. Gültekin yılmaz

Gültekin yılmaz Yeni Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Anladım hocam teşekkür ederim.

13. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Gültekin bey motosiklet forum ailesine hoş geldiniz, iyi forumlar.