Merhaba herkese

Konu, 'Tanışma Alanı' kısmında Hüseyin U tarafından paylaşıldı.

1. Hüseyin U

Hüseyin U Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Arkadaşlar selam, uzun zamandır bu mesajı yazmak istiyordum ama kısmet bugüneymiş :)

30 yaşındayım ve Sakarya'da yaşıyorum, yaklaşık 2-3 senedir içimde büyümekte olan motosiklet sevdasını nihayetlendirmeye karar verdim. Rüyalarımda Hayabusa görmekten bıktım, zaten ancak rüyamda görürüm bir de enduro seven insanım rüyamda hayabusanın ne işi var anlamış değilim :) Haziranda ehliyetimi alacağım, o zamana kadar da güvenli sürüş eğitimlerimi almayı ve kask, mont, çizme, eldiven vb. güvenlik ekipmanlarını alarak onları da hazır etmeyi düşünüyorum. Böylece ehliyetimi emniyetten alır almaz motor bayisine gidebileceğim :)

Alacağım motosiklet ya CBF150 ya da YBR125 olacak, Honda güvenli sürüş eğitimlerinde yeterince Honda sevgisi aşılarlarsa alırım CBF'yi aksi takdirde YBR125 alırım :)

İnşallah 13 Nisan'da Honda güvenli sürüş 1 eğitimine katılacağım bugün parasını gönderdim ancak herhangi bir geri dönüş yapmadılar, çok soğukkanlı biri olmama rağmen motosiklet konusunda çocuk gibi heyecanlıyım, sabahtan beri maillerimi kontrol ediyorum cevap gelmiş mi diye. İnşallah motorumu aldıktan sonra da kapalı alanlarda olmayan, trafiğe açık yollarda verilen eğitimlere katılmak istiyorum.

Bir de sorum olacaktı, Honda güvenli sürüş okulunun telefonunu biliyor musunuz? Web sitelerinde aradım ama bulamadım, yarın eğitim ücretini ödemem için son gündü yoksa hakkım yanacak, banka havalem ellerine ulaştı mı öğrenmek istiyorum.

2. Mustafa_Karik

Mustafa_Karik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoşgeldin kardeşim, hayırlı olsun.

Hüseyin U bunu beğendi.
  3. Erhan Başımoğlu

Erhan Başımoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    aramıza hoşgeldiniz.. başlangıç olarak iyi motorlara yönelmişsiniz diğerleri gibi 600 rr felan demiyorsunuz :) gerçi bi ara hayabusa geçince cümlelerde korktum senin adına :) bankayı dert etmene gerek yok sonuç olarak elinde makbuz var.. üstünde de tarih var bi sıkıntı olmaz ...
    iyi eğitimler ...kazasız sürüşler dilerim...

Hüseyin U ve Mustafa_Karik bunu beğendi.
  4. Hüseyin U

Hüseyin U Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Erhan bey hayabusa rüyamdaydı ama dediğim gibi zaten enduro seven biriyim, yeterli tecrübeye sahip olunca enduroya yöneleceğim ama rüyamda hayabusanın ne işi var ben de anlamadım :)

Erhan Başımoğlu bunu beğendi.
  5. Doğan PARILTI

Doğan PARILTI Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Öncelikle hoşgeldin diyelim,
    Motor tercihin konusunda seninlr hemfikirim :harika: Hondanın GS1 e bende katıldım aynı düşünceler bende de uçuşuyordu bende (212) 234 66 32 bu numaradan iletişime geçtim ve bana başka bir numara verdiler ama inan numarayı hatırlamıyorum bir ara eminim yardımcı olacaklardır.Ben eğitime gittiğimde fotoğraf makinasını yanımda götürdüm ama inan heyecandan çekmek aklıma bile gelmedi 2 gün boyunca yanımda taşıdım boşu boşuna :D
    Şimdiden iyi forumlar ve paylaşımlar dilerim.

Hüseyin U bunu beğendi.
  6. Hüseyin U

Hüseyin U Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Doğan bey çok teşekkür ederim telefon numarası için.

7. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
    Rica ederim arkadaşım,seninle zaten iletişime geçecekler İstanbulun çeşirli noktalarından Servis kalkıyor telefonlaşa telefonlaşa ahbap bile olursunuz hepsi cana yakın iyi insanlar şimdiden iyi eğlenceler :)

8. Erhan Başımoğlu

Motosiklet:
    Yamaha
    bu eğitimin ücreti ne kadar ??? bende yıllardır motorsiklet kullanırım ama eğitime hiç katılmadım malesef...

9. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
    Erhancım ben 320 TL ye gittim ama sonradan 350 oldu ve şimdi ne kadar bilmiyorum tahminimce 400 olsa gerek fuardan sanki öyle hatırlıyorum.

10. Erhan Başımoğlu

Motosiklet:
    Yamaha
    peki abi bu eğitim süresi içersinde neler yapıyoruz ve ne kadar sürüyor bu eğitim.. ve bnm hangi sınıf eğitim almam lazım
    ???

11. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
    İlk defa katılacaksan ki öyle Güvenli sürüş1 Eğitimine katılıyorsungenel olarak;
    Motosiklete binmeden önce yapılacak kontroller,Motosiklet nasıl taşınır,düşülecek ise en nasıl düşülür ve düşen motosiklet nasıl ve hangi yöntem ile kaldırılır bunun teknikleri öğretiliyor.Kullanmaya başlayıncada basit kukaların etrafında dönüş nasıl yapılır nasıl oturulur nasıl binilir frenleme hangi durumlarda nasıl yapılır,yokuşlarda nasıl kalkılır gibi Temel motosikleti ilk defa kullanacakmış gibi herşey en baştan gösteriyorlar.Sana biraz sıkıcı olur gibime geliyor GS1 ama ondan sonrakileri daha zormuş.Eğitim 2 gün sürüyor, sabah 09:00 gibi başlıyor akşam 17-18 gibi bitiyor ve GS1 de kullanılan motorlar en kral motor yani CBF150 oluyor :D

12. Erhan Başımoğlu

Motosiklet:
    Yamaha
    iyide abi bunları bana neden yaptırıcaklar ki :) ben bunları zaten biliyorum bana ders verir gibi : araçları izlerken tekerlerini hizalayın ortadan gitmeyin vs. vs. şimdi hepsini yazmak uzun sürer :) ben direk 2. den başlım olursa ama tabii 2. eğitimde böyle yeni başlayanlar için gibiyse yine gitmem ....

13. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
  14. Erhan Başımoğlu

Motosiklet:
    Yamaha
    olur abi gelince konuşuruz o zaman... ben çıkıyorum abi gidim garajdan benim deli oğlanı çıkarım anca hazırlanırım :D görüşürüz abi..

15. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
    ok kardeşim görüşmek üzere :)

16. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

1- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    2- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız: http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve bu linki http://www.motosikletforum.com/threads/tüm-Üyelerimiz-mutlaka-okusun-18.3695/ tıklayın ve sonuna dek okuyun inceleyin.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

Hüseyin U bunu beğendi.
  17. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Honda eğitimlerinden ziyade likini sık sık verdiğim yerden eğitim almanız sizin çok daha yararınıza olacaktır.Özelden yazışsak daha iyi olacak bu konuyu.Ya da senol_sel@hotmail.com msn adresinden

Hüseyin U bunu beğendi.
  18. Bilgin Turan

Bilgin Turan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    aramiza hos geldin arkadasim. bede gs 2 ye gitmeyi dusunuyorum ama ne zaman bas vururum vakit bulupta belli degil

Hüseyin U bunu beğendi.
  19. Hüseyin U

Hüseyin U Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    350 TL ödedim.

Erhan Başımoğlu bunu beğendi.
  20. Hüseyin U

Hüseyin U Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    İlgilendiğiniz için teşekkür ederim Şenol bey, msn kullanmadığım için özelden mesaj gönderdim.

Şenol SEL bunu beğendi.