Merhaba

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında cagri.erarslan tarafından paylaşıldı.

1. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Konu başlığında da dediğim gibi, merhaba :)
    Uzun yıllardır motor almayı düşünen (20 senedir :D ), seneler önce tam karar vermişken mali bir sarsıntı nedeniyle hayalini gerçekleştiremeyen, 32 yaşlarında, bir IT firmasında teknik danışmanım.

Yeni işimle beraber motor sevdamın tekrar alevlenmesiyle foruma üye oldum.
    Şu an feci bir kararsızlıkla,
    Yamaha YBR 125
    KTM 125 Duke
    KTM 200 Duke
    Suzuki GW250 inazuma
    arasında gidip geliyorum.. Ama sanırım karar verememe niyelerimi ve sebeplerimi açıklamak için ayrı konu açmam gerekiyor :) onun için uzatmıyorum

2. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Motosiklet foruma hoşgeldin Çağrı.

Bu konuda forumda açılmış 10 larca konu var.Tekrar üzerine konuşmak aynı şeyleri tekrarlamak olucak.Bence daha önce açılan benzer konuları bir oku derim.Görüceksinki muhabbet ve sonuç hep aynı.YBR yada CBF de olay bitiyor.

Sen KTM 125 de demişsin. Eğer paran çoksa o da olabilir.Ancak duke 200 türkiye de yok bildiğim kadarı ile .Bazı kaynaklardan okuduğum kadarı ile KTM avrupa pazarı için Hindistanda 250 duke ürettiriyor yazıyordu.Ancak bildiğim kadarı ile tr de yok.

Suzuki Inazuma ise daha çok yeni bir model...Ama çok da güzel bir motor bence.Ancak hiç motosiklet tecrüben yoksa bu motor sana ağırlık ve güç olarak fazla gelebilir.Fakat ybr gibi bir motoru 5.000-10.000 km kullanmışlığın varsa direk Inazuma ilede başlayabilirsin.

Bahsettiğin motorların hepsi gayet güzel ve yeterliler.Alınabilecek en güzel aletler.Olay tamamiyle senin bütçende bitiyor.

3. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Üyeliğim onaylanana kadar onlara bakmıştım zaten hocam :) Özellikle Doğan beyin konusunu bana da az çok uyması nedeniyle baştan sona okudum.
    Duke 200 ise ülkemizde var. Aldığım bilgiye göre supermoto artık Duke 200 ithal ediyormuş, 125likler gelmiyormuş. Hatta Ankara'da ki Rider'ın showroom'unda da varmış. Ben akşamları geçerken kepenkler inmiş oluyor ama bugün telefon ettim, varmış. Sanırım yarın veya uygun bir zamanda gidip yakından göreceğim :D
    Inazuma konusunda da cesaretimin sebebi gene Duke 200. Bu motor da 25 PS ve newbie dostu olduğunu söylüyorlar :) Yoksa diğer konumda dediğim gibi, motosiklet tecrübem yok ve kesinlikle 250cc falan düşünmüyordum. Inazuma da 26 PS güç veriyor.
    Tabiiki diğer bir neden, 9k olan WR125x ve Duke125 yerine Suzuki'nin 250cc bir makinasını alabiliyor olmak.

4. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

:) Diğer mesajını da okudum şimdi. Sağlam araştırma yapmışsın.Evet duke 200 de gelmiş Türkiye'ye gelmiş dediğin gibi.11,500 TL iyi para. :) Ama ktm kalitesi ve duke gibi bir alet için bence fazla değil.

Sen zaten bizim sana söyleyeceğimiz herşeyi biliyorsun.Tek takıldığın nokta sanırım hangisini alsam. Eğer kendine güvenin %100 ise bence 200 duke ilede başlayabilirsin.

Enduro ya yatkınım diyorsun neden KLX ve WR 250 yi düşünmüyorsun ? Naked larıda seviyorum hevesimi alayım diyorsan ktm 200 duke ile başla bence. Ayrıca klx ve wr 250 nin yeni kullanıcı dostu olduklarını da sanmam :)

5. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.kalıcı ve katılımcı olmanız dileklerimizle.

6. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Motosikletforuma haoş geldınız keyifli forumlar

7. Serkan 06

Serkan 06 Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Çağrıcım hep söylüyorum Chopper iyidir, gel seni chopper ile başlatalım :))

8. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Suzuki inazuma'nın ekim gibi gelmesi bekleniyormuş :\

9. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Aramıza hoş geldin

10. Aytekin Karakas

Aytekin Karakas Üye

Motosiklet:
    Honda
    Merhaba neden hayalinizde bir honda yok hem.fiyatlari uygun hem servisi cok hemde honda saglam makina ayrica servisleri cok iyi hemde size deger veriyorlar

11. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    CB125 ile YBR125 arasında çok fark olmadığını biliyorum. Buna rağmen Honda CB125e baktığımda parça kalitesi ve duruşu beni tatmin etmedi. CBF'inde egzozunun yapısı (yeri, duruşu) ve bazı kronik problemleri beni honda'dan uzaklaştırdı. Elim mekaniğe yatkındır, hatta motorlarla uğraşmayı da severim ama ilk motorum olarak sorunsuz bir motor aradığımdan YBR daha yakın duruyor.
    Bakacağımdan değil ama yerini koyup 15 liralık devir göstergesini koymayan Honda'nın, CB'nin daha nelerinden kıstığını yaşayarak öğrenmek istemiyorum açıkcası :)

Ek: Hoşgeldin diyen arkadaşlar: Teşekkürler :) Umarım en kısa sürede 2 tekere kavuşurum da paylaşacak teorik bilgiden fazlasına sahip olurum :)

Omer bunu beğendi.