Merhaba

Konu, 'İstanbul Avrupa Yakası' kısmında River-Rider tarafından paylaşıldı.

1. River-Rider

River-Rider Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Herkese Merhaba;

Formu google aramalarından buldum ve paylaşımların amaca yönelik olması beni üyeliğe kadar getirdi. Uzun zamandır Artçı olarak yollarda olmak yerine, artık ben de ön tarafta olmayı tercih ettim :) Öncelikle ehliyet alıp, sonrasında bana uygun bir motor alma düşüncesindeyim. Birçok kişi tarafından bayanlara göre olmadığı söylensen de, bunu gerçekleştirmek için deli bir azmim var. Ancak bir ufak pürüz söz konusu... Boyum 158cm ve bir çok motor kullanan arkadaşıma göre bu riskli... Bu konuda fikirlerinizi almak isterim.

Herkese iyi forumlar, bol sürüşler diliyorum...

2. Erhan Başımoğlu

Erhan Başımoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    merhaba aramıza hoş geldiniz...

3. Erhan Başımoğlu

Erhan Başımoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha

Boyunuzun kısa olması risk değildir tabi yüksek bir motosiklet düşünmüyorsanız...Normal standartlarda kullanmanız gereken motosikletin ağırlığı kilonuzun iki katı olabilir...Tabi bu sizin gücünüze görede değişebilir. Vitesli motorsiklet düşünürseniz en düşük sele olarak honda cb 125 derim ki başlangıç motoru olarakda idealdir.Bu tip bir motosiklet ile kendinizi geliştirdiğinizde boyunuzun o kadarda önemli olmadığını göreceksiniz.Çünkü kullanmak istediğiniz motor için gerekirse durduğunuzda vücudunuzu bi tarafa atıp o ayağı yere basacaksınız :)

4. Savaş Gürbüz

Savaş Gürbüz Üye

Motosiklet:
    Piaggio
    merhaba,hoş geldiniz.

5. Kadir Tatlısuluoğlu

Kadir Tatlısuluoğlu Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. :)
    Sizin kullanabileceğiniz çok hoş mobiletler de mevcut.Eğer vitesli düşünüyorsanız düşük hacimli, ve sizin boyunuzda birinin kullanabileceği motorsikletler de mevcut.Ben honda cb 125 e kullanıyorum.Boyum 168 cm ve motorun üzerindeyken her iki ayağımı da rahatlıkla yere koyabiliyorum.Tahminimce siz de bu motosikleti sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz.

6. Doğan PARILTI

Doğan PARILTI Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ben ise Yamaha YBR tavsiye ederim diyecem ama sizin tarzını nedir?Racing mi seversiniz Naketmi yoksa sürüşü en kolay sorunsuz olanı mı..?
    Eğer sürüşü en kolay sorunsuz derseniz Övünmek gibi olmasın CBF 150 tabiki :D Şaka bir yana önce hoşlandığınız tarzı belirlemelisiniz :)

7. Doğan PARILTI

Doğan PARILTI Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Aklıma gelmişken belirtmeden geçemeyeceğim,mutlaka bir Motosiklet eğitimi alın hem kendinizi sınarsınız hemde eğitim sırasında diğer motorları test etme şansı bulabilirsiniz.Honda GS1 eğitiminde ben hepsini test etmiştim,yoksa acemi diye test sürüşüne bile izin vermiyorlar ;)

8. Bilgin Turan

Bilgin Turan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    hos geldiniz

9. Ersan Karagozlu

Ersan Karagozlu Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Motosiklete alışana kadar ön ve arka amortisörleriyle oynayıp, yüksekliği düşürebilirsiniz. İyice alıştığınızda, motosikleti çukurlu bölgelerde kullanıyorsanız, tekrar yükseltirsiniz.

10. Ali Hamami

Ali Hamami Aktif Üye

Motosiklet:
    BMW
    merhaba,
    aramıza hoş geldiniz.;)

11. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

1- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    2- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız: http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve bu linki http://www.motosikletforum.com/threads/tüm-Üyelerimiz-mutlaka-okusun-18.3695/ tıklayın ve sonuna dek okuyun inceleyin.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

12. Gürsu

Gürsu Aktif Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Ehliyetiniz olmadigina ve motor kullanmayi bilmediginize gore isiniz daha kolay. Eger once gidip trafige kapali alanda egitim alirsaniz hangi motora rahatlikla binebileceginizi anlarsiniz. Ayrica egitim suresince gercekten motora binebilirmisiniz bunu da test etmis olursunuz. Diger arkadaslarin da soyledigi gibi boy problem degil. Motor kullanan bayan cok. Istedikten sonra ortalama motorlarin hepsini kullanirsiniz. Hatta bir diger arkadasin dedigi gibi cok yuksek motorlari alcaltip kullanmak bile mumkun.

Ingilizce biliyorsaniz surayi tavsiye ederim :

http://www.womenridersnow.com/pages/Beginners_Guide_to_Getting_Into_Motorcycling.aspx

13. EBaşaran

EBaşaran Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Aramıza hoş geldiniz