Merhaba

Konu, 'İstanbul Anadolu Yakası' kısmında Şenay Sarı tarafından paylaşıldı.

 1. Şenay Sarı

  Şenay Sarı Yeni Üye

  Kayıt:
  2 Haziran 2009
  Mesajlar:
  8
  Beğeniler:
  8
  GEA NEDİR?
  GEA; Mitolojide Toprak Ana’dır. Ölümlü insanın hayat kaynağıdır, onun besleyicisidir.
  GEA, 1994 senesinde Yeni Yüksektepe Kültür Derneği Bünyesinde kurulmuş bir Arama Kurtarma ve Ekoloji grubudur. Ulusal ve uluslararası alanda, doğal felaketler ve ekolojik sorunlarla mücadelede canlı varlıkların hayatını korumak ve kurtarmak için, Gönüllülük ve Vatandaşlık bilinciyle hareket eden ve hiçbir kar amacı gütmeyen bir gruptur.
  GEA, Türkiye’nin ve dünyanın ihtiyaçlarına çözüm bulmak amacı ile kurulmuştur. Faaliyetlerine ilk olarak İtalya’da yangın ve yangından korunma eğitimi alarak başlamıştır. 1996 senesine kadar Kırıkkale Silah Fabrikasının patlaması da dahil olmak üzere iki yangın söndürme operasyonuna katılmıştır. 1998 Marmara Depremi’nden sonra, Türkiye’nin deprem kuşağında yer alması Arama - Kurtarma Ekipleri ihtiyacını ortaya çıkarmış ve çalışmalar depremden korunma ve Arama - Kurtarma Eğitimi yönünde hız kazanmıştır.

  GEA, bu gün Uluslararası herhangi bir operasyonda 40 ülkedeki lokal ekiple işbirliği içindedir. Pek çok ulusal ve uluslar arası ekiple birlikte çalışmalar ve eğitimler sürdürülmektedir. Bunlardan bazıları İngiliz Rapid Uk Ekibi, Almanya’dan THW, Japon Sivil Savunma Ekibi, Türkiye Sivil Savunma Teşkilatıdır. GEA’nın çalışma biçimi felakete hazırlıklı olma ve en kısa zamanda müdahale üzerine kuruludur.
  GEA ekibi Türkiye’de ve dünyada meydana gelen felaketlerde arama - kurtarma çalışmalarında bulunmaktadır. Bugüne kadar, Marmara, Düzce, Afyon, Tayvan, El Salvador, Hindistan, Bingöl, Cezayir, Sri Lanka ve Pakistan’daki afetlerde aktif olarak görev almıştır.
  Doğal Afetlerde Arama - Kurtarma, yangın söndürme, fidan dikimi ve bakımı, çevre ve doğa temizliği, okul restorasyonları ve inşası, doğa yürüyüşleri, ekoloji konferans ve seminerleri, ilk yardım seminerleri ve çalışmaları, yardım kampanyaları, kültürel ve tarihi geziler GEA’nın gerçekleştirdiği çalışmalardan bazılarıdır.
   
 2. Goktug Uguz

  Goktug Uguz Site Müdavimi

  Kayıt:
  26 Mart 2009
  Mesajlar:
  1.564
  Beğeniler:
  747
  Şehir:
  İstanbul - Bahçeşehir
  Motosiklet:
  BMW
  Kimsiniz acaba tanışıyor muyuz?
   
 3. SERVET

  SERVET Site Müdavimi

  Kayıt:
  20 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.786
  Beğeniler:
  607
  Şehir:
  İstanbul
  Motosiklet:
  BMW
  Bu GEA ıyı bır sey guzel bır kurum tanıtıp bızı adınlattıgınız ıcın saolun.Bırazda sızı tanısak actıgınız konu dahada ılgı gorecektır dıye dusunuyorum once kendınızı tanıtınız saygı deger hanımefendı.
   
 4. Erol

  Erol Admin Yetkili Kişi

  Kayıt:
  9 Ekim 2007
  Mesajlar:
  5.997
  Beğeniler:
  3.114
  Şehir:
  İstanbul-Çamlıca
  Motosiklet:
  BMW
  Şenay motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.
   
 5. ferhat_sevinc

  ferhat_sevinc Kıdemli Üye

  Kayıt:
  21 Şubat 2008
  Mesajlar:
  305
  Beğeniler:
  111
  Motosiklet:
  Yamaha
  Hoşgeldiniz...ama bize GEA nın ne olduğunu değilde kendinizi tanıtsanız daha iyi olur...
   
  birkan baysal bunu beğendi.
 6. Fatih GÜLTEPE

  Fatih GÜLTEPE Kıdemli Üye

  Kayıt:
  11 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  408
  Beğeniler:
  124
  Hoşgeldiniz iyi forumlar.