Merhaba :)

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında eren.kaan tarafından paylaşıldı.

1. eren.kaan

eren.kaan Yeni Üye

Merhaba herkese.Adım Eren.19 yaşındayım ve İstanbul'da oturuyorum.Ankara Gazi Üniversitesi'nde okuyorum.İkinci sınıfa geçtim.Boyum 1.77 kilom 88.Motorlardan çok hoşlanıyorum.Fakat henüz ne ehliyetim ne motorum nede param var:DMalum öğrenciyim.Ama bu sene çalışmayı düşünüyorum.Yarın ehliyete yazılıyorum.A2 + B alıcam.Okullar açılıncada çalışmaya başladıktan belli bir süre sonra imkanım olursa motor alıcam.Şimdi hayatımda scooter dan başka hiç bişey sürmemiş birisiyim.Scooter'ıda yaklaşık 2 hafta sürdüm.Yani baya bi acemiyim.Ama scooter'la yaklaşık 2-3 km (yada 4-5 de olabilir) bir yerden bir yere gittim.sonra da döndüm.Yaptığım en uzun mesafeydi.Onun haricinde hep kısa 1km lik mesafeler gittim.Şimdi forumda takip ettiğim ve anladığım kadarıyla önce güvenlik geliyor.Motor sürmeye başlamadan önce bütün önlemleri alıcam.kask,giysi,eldiven vs..Motor olarakta genel olarak racer a başlamadan önce düşük cc li diğer motorlarla başlamak gerekiyor.Fakat benim maddi durumumdan dolayı(ailem motor için parasal destekte bulunmuyor) alacağım motorun racer olması gerekiyor.Çünkü racer da öğrenip daha sonra racer ın 600 luk veya 1000 lik motorlarına geçmek istiyorum.Size sormak istediğim şu;
    Forumda araştırdığım kadarıyla 125 cc likle başlamamızın gerektiğini anladım fakat kawasaki ninja 150 veya 250 ile başlasam çok mu fazla riske girmiş olurum.Yani 250 ile sınırlarımı çokmu aşmış olurum.

Eren Göksel bunu beğendi.
  2. Mesut Korkmaz

Mesut Korkmaz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Hos geldin Eren,
    Sorularinin cevabi forum icinde var. ;)

eren.kaan bunu beğendi.
  3. eren.kaan

eren.kaan Yeni Üye

Bişey daha sorabilirmiyim?Hemen 600cc veya 1000cc ile başlarsam ve güvenli sürüş teknikleri alsam ve full koruma alıp yavaş sürsem yinede ölürmüyüm :D:D

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Eğitimi 600 yada 1000 le almak istiyorsun.İyi güzel.
    Öğrencisin.Çok güzel
    Ailenden ekonomik olarak yardım alamayacaksın.
    O zaman bu halde önüne iki seçenek çıkıyor.
    1- Okul hayatını bitirip bir işe atılacaksın.Bu arada askerliğinide yapacaksın.Biraz daha motosiklet duygularına gem vurup kendi imkanların olana dek bekleyeceksin ki ben bunu tavsiye derim.
    Bunları yapmayıp direk 600 veya 1000 le başlarsan ne olur.Bir merdiven düşün.500 merdiven.Bu merdiveni 2 şer 3 er çıkmaya kalkarsan ne olur çeyrek yolda kösülürsün.Ama tek tek emin adımlarla tempolu çıkmaya başlarsan sonunu görebilirsin.Bu kadar basit
    2- Yada önce bir sigorta şirketi ile görüş.Kendine çok sağlam bir hayat ve sağlık sigortası yaptır.Bu sigorta sana kesinlikle pahalıya mal olur.Sonra istediğinle başla.
    600 veya 1000 likle başlayınca ekonomiklik mi olacak.Asla olmayacak.Hatta 125 likle başlamamaktan çok çok daha pahalıya mal olacak.Ama zamanı geriye saramayacağız.

Evrensel İlgezdi bunu beğendi.
  5. eren.kaan

eren.kaan Yeni Üye

Cevabınız için çok teşekkür ederim.Çok haklısınız.Dediğiniz gibi en iyisi merdivenleri ağır ağır çıkmak.Hızlı çıkarsam hızlı inerim hatta düşebilirim.O zaman kawasaki ninja 250r ile başlamam iyi olurmu.Bide güvenli sürüş teknikleri almanın maliyeti ve yeri hakkında bilgi verirseniz sevinirim.Ayrıca konuyla ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.Sizden başka ilgilenen olmadı bu tarihe kadar.

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Rica ederim ne demek.Elimizden geldiğince canlı ve keyf alan zevk alan bilinçli Motosiklet kullanıcıları olmak istiyoruz.
    Eğitimler İstanbul'da Tuzla da Auto-Drom da veriliyor.
    Eğitimler ve Hocamız hakkında detaylı bilgi almak için bakınız: http://www.lamatech.com/

250 yerine ikinci el temiz bir race tarzı ile başlamanız çok daha faydalı olur.neden mi
    Kesinlikle düşeceksiniz.Ve 250 cc ile sert düşebilirsiniz.Hem canınız çok yanabilir hemde ekonomik olarak altından kalkamayabilirsiniz.
    125 lik 2. elle başlarsanız yine düşeceksiniz ama limitlerinizi zorlasanız bile ALLAH korusun ama canınız nispeten daha az yanar ve daha az ekonomik külfetiniz olur.Birde düşmenin verdiği o dayanılmaz gurur kıran durumu var.Bu yüzden benim nacizane tavsieym 125 cc.
    Ama 125 cc segmentinde çok fazla bir race seçeneğiniz yok.
    Honda CBR 125 R ve Yamaha YZF 125R
    Her ikisiniznde yedek parçaları pahalı.
    Ama yamahanın 2. eli honda dan daha pahalı
    Bunu ancak araştırarak bulabileceksiniz.

Bu eğitimlerin maliyeti kişiye özel eğitim alacağınız için Rahmi Hocamla size yazdığım linkteki iletişim yazan yerdeki telefondan bilgi alabilirsiniz.

Murat Koseoglu ve eren.kaan bunu beğendi.
  7. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.

eren.kaan bunu beğendi.
  8. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    foruma hoşgeldiniz şenol abinin sözlerini dinle 125 cc başla şöyle koruma ve kaskınıda al 50000 km yada 75000 km bence 250 ve üstü cc lere geçersin abilerini dinle gerçektende zamanı geriye alamıyoruz

eren.kaan bunu beğendi.
  9. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    foruma hoşgeldiniz.
    sorularınıza cevap bulmuşsunuzdur umarım.

eren.kaan bunu beğendi.
  10. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Aramıza hoşgeldin Eren...Kenardan bakılınca büyük motorları kullanmak nekadar kolymış gibi geliyor dimi...Müzkte de böyledir,çalan birini seyrederken sanki enstrumanı alıp onun gibi sende çalıvereçekmişsin gibi geliyor,halbuki onu yapanlar yapabilmek için senelerini vermişlerdir...Keyifli forumlar...:);)

11. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Eren motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

eren.kaan bunu beğendi.
  12. eren.kaan

eren.kaan Yeni Üye

Değerli abilerim.Hepinize çok teşekkür ederim.Beni bilinçlendirdiğiniz için belkide ileride yaşanıcak buyuk bir felaketi engellediniz.Sizinle konuşmadan once konuya baya bi yabancıymışım ve hiç bişey bilmiyomuşum bunu anladım.Kararımı verdim Şenol abim sayesinde.125cc honda veya yamaha alıcam.Verdiği link çok yararlı oldu.Çünkü nerede g.s.eğitiminin verildiğini bilmiyodum.Para meselesini çözdüm ve çok mutluyum.Geriye sadece ehliyet motor güvenlik onlemleri ve eğitim kaldı.Hepinize tecrübelerinizi paylaştığınız için ve konuya olan ilgi ve alakanızdan dolayı teşekkür ederim.

13. SERVET

SERVET Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Eren aramıza hosgeldın ıyı forumlar

eren.kaan bunu beğendi.
  14. erkan filizol

erkan filizol Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Eren bu forumda huzur var bilgi var paylaşım var sevgi var kısacası güzel yerdesin hoşgeldin aramıza Şimdi bende sana bir iki şey söylemek istiyorum ben 50 cc mobiletle başladım yaşım 13tü ve şuan 32 yaşındayım daha yeni 500 cc ye geçtim imkanlarımda vardı maddi manevi ama ben 50cc mobilet eskler bilir Balkan,jawa,mz,daha sonra 125cc scooter sonrasında 500 cc kısacası 19 yılda bu seviyeye geçtim ve bu yüzden kendimi çok şanslı hissediyorum acele etme 125 cc ile başla daha sonra 250 cc ye geç ve daha sonra 600 yada 1000 cc ye geç bak herşey daha güzel olacak birde sana benden bir yorum 600 cc yada 1000 cc race ye binipte ben yavaş sürerim diyen kimseye inanmam çünkü o motorun koltuğunda bir büyü var tahminim oturuş pozisyonu vede egzost sesi seni hızın üst seviyelerine çıkarıyor buda risk demek o yüzden ufak ufak yol al sonunda mutlu ol :)))) yüzünde hep gülsün motor üstünde :) benden bu kadar seçimde kararda senin kendine ii bak tekrar hoşgeldin aramıza

eren.kaan bunu beğendi.
  15. eren.kaan

eren.kaan Yeni Üye

Değerli yorumunuza çok teşekkür ederim.Artık bende sizin gibi düşünüyorum.Dediğiniz gibi çok sıcak ve çok güzel bir forum.Kimse yorumunu ve bilgisini eksik etmedi.Herkese çok teşekkür ederim.Sizinle konuşmadan once 600 veya 1000 cc seçicektim fakat aslında ne kadar yanlış adımlar atacakmışım.Bunun sizin sayenizde erkenden farkına vardım.Yaşasın 125cc.Ozaman Hemen kendime bi 125 beğenmem gerekiyor.Tabi mobiletten başlayamam ama :D :D

erkan filizol bunu beğendi.
  16. erkan filizol

erkan filizol Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    :) haklısın mobiletten başlama benim motor sevdama başlama yaşımda mobiletler önemliydi tabi devir değişti ama seçimin 125 cc olmasına sevindim

17. eren.kaan

eren.kaan Yeni Üye

Hepinizin sayesinde...
    Size göre en güzel,en havalı en güçlü 125cc lik race hangisi.Parası önemli değil.Sizce hangisini aliyim??

18. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    125 lik raceler en fazla 15 bg.Sen hangisini hoş görürsen onu al.

Ama ilk mesajınızla bu son mesajınız arasında parasal olarak bir tezat oluştu.Bilmem farkındamısınız.

19. eren.kaan

eren.kaan Yeni Üye

Çünkü mesajlarımı takip ettiyseniz görmüş olmanız gerekiyo.Parasal bi nedeni çözdüm.Ve geriye A2 ve motor kaldı.Ve sorumdada hangisinin hoş gözüktüğünü yani havalı olduğunu sormuştum...

20. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Değerli arkadaşım
    Arada kaçırmışım ÖZÜR dilerim

Hangisi sana havalı geliyorsa onu al