Merhaba

Konu, 'Akdeniz Bölgesi' kısmında Dato Mamuladze tarafından paylaşıldı.

1. Dato Mamuladze

Dato Mamuladze Yeni Üye

4 yıldır kendimi Honda Activa ile motorcu hissediyorum. Daha önce Mobilet, ondan önce de bisiklet (5/15 yaş) kullandım. Şimdi bu da kesmemeye başladı, bir arayış'a daldım ve kendimi bu harika insanların arasında buldum. Herkese Selam ediyorum. 40'ıma motor üstünde girdim(park halindeyken). Tabi bu dediğimden 40 yıllık motorcuyum anlamı çıkmaz umarım. Neyse, asıl konu motorumdu, eski motor/yeni motor, eski motor/usta eli değmiş eski motor. Hondam Aktivam 2006 model'dir. İlk yıl 4 kez düştüm. İlkinde; hafif yukarı eğimli çok tatlı bir viraj var Antalya Dedeman'a varmadan, Kırmızıgül Çiçekçilik'in önü(eski yol)ndeki viraj. Bir girişim var o viraja sanki altımda Kawasaki Kros motoru var. Sert rüzgarın da etkisiyle o güzel yeri öpmek nasip oldu bana. Ufak tekerle viraja nasıl girilir ilk eğitimimi orda tecrübe ederek aldım. Diğer 3'ü de ayrı 3 kuralı daha öğretti bana; Ayağını pedalına göre uzat, ıslak yolda sakin ol, Kararın kötüsü olmaz kötü olan kararsızlıktır. Diğer kuralları da düşmeden öğrenmeye çalışıyorum. Düş düş nereye kadar.

Bu giriş biraz fazla oldu derinlere vardık, gayri ben sadede geleyim. Siz güzel insanlarla tanışmadan evvel motoru değiştireyim, yeni bir Honda Activa alayım, diyordum. Sonra ise sitenizde okudum ki ben aslında motoru değiştireceksem, yakıt/performans/fiyat kriterini göze alarak bir üst segment diye nitelenen 150'lik (şu anda benim için makul olan bu) bir motor almalıyım, diye bir fikir oluştu bende. Suzuki An 125 biraz daha oturaklı olsa, biraz daha altımda kaybolmasa şimdi onu almıştım. O yüzden kararsızım ne yapsam ne etsem nerelere gitsem. Yoksa motora 600/700 TL harcayıp şöyle 1 sene daha mı binsem diye kafamda fikirler çatışmaya başladı. O yüzden size içimi açmak geldi, yazdım da yazdım bir fikir, bir tecrübe, bir ışık, bir yol, bir çıkaryol bulurum diye. Selam, saygı ve sevgilerimle.

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.

3. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

türkiyenin en seçkin en etkin fikirlerin oldugu formumuza hoş geldiniz,aradıgınız tüm sorularınızın cevabını bu forumda bulabilirsiniz,biraz sabırlı olursanız hoşgeldiniz mesajlarından sonra sorularınıza cevaplar yazılacaktır

4. Tayfun Seyrekbasan

Tayfun Seyrekbasan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    merhaba aramıza hoşgeldiniz keyifli forumlar dilerim

5. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.

6. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    MF ailesine hoşgeldiniz.

7. Ziya Çerezci

Ziya Çerezci Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoşgeldiniz, keyifli forumlar.

8. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Aramıza hoş geldiniz

9. ışın yıldırım

ışın yıldırım Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    aileye hoş geldiniz

10. SERVET

SERVET Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Aramıza hosgeldınız keyıflı forumlar dılerım

11. ahmet geyin

ahmet geyin Organizatör

Motosiklet:
    Hyosung
    hoşgeldiniz keyifli forumlar

12. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Dato motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

Senin artık biraz daha yüksek cc li motorlara geçmen lazım. Yamaha Xmax 250 veya Sym Gts 250 düşünebilirsin.

13. ibrahim halil

ibrahim halil Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    hoşgeldiniz aramıza eğer scuter tarzı ve 125 cc üstü düşünmüyorsanız activa veya beat idealdir derim ben

Dato Mamuladze bunu beğendi.
  14. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Foruma hoş geldiniz!..
    Erol Bey'in fikrine ben de katılıyorum..Tecrübenizi hayli geliştirmişsiniz..
    250 lik bir scooter,beklentilerinizi daha fazla karşılayacaktır..

15. Dato Mamuladze

Dato Mamuladze Yeni Üye

Bu sıcak karşılama için teşekkür ederim. Büyüklerin ellerinden, küçüklerin gözlerinden öper, sıhhat ve afiyetler dilerim. Önerilerinizi dikkatle takip edeceğimi bildirmek isterim. Acele etmeyeceğim ve sonunda sizlerin de katkısı ile en doğru kararı vereceğime inanıyorum. Bu sefer ''Ben Motorcumuyum?'' sorusunu geçip ''Evet, ben centilmen bir motorcuyum'' demek istiyorum. Bu yüzden ince eleyip sık dokuyacağım. Tabi, sadece motor sahibi olmakla değil, gerekli eğitimleri de alarak. Sitenizden bu konuda da maksimum düzeyde faydalanacağıma inanıyorum. Kalın sağlıcakla.

16. Hakkı Hızır

Hakkı Hızır Aktif Üye

Hoşgeldiniz, Antalya'da ikamet eden bir motorcu görmek güzel :) Bilirsiniz ki özellikle yaz aylarında çok sık tercih ediliyor motosiklet memleketimizde. Hatta Antalyalı motorcuların ayrı bir forumu bile var. Fakat ne o site ne de motosiklet forum sitesi yeterli ilgiyi görmüyor Antalya çevresinden. Şaşırtıcı. Ya ben rastlamıyorum pek fazla ya da herkes iyi bilgi donanımına sahip :) Böyle forumlarda konuşa konuşa bilgi edinmek cidden faydalı oluyor. Neyse, her koyun kendi bacağından asılır. İyi forumlar.

17. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    mf ailesine hoşgeldiniz ;)

18. yunus tek

yunus tek Üye

hoşgeldiniz iyi forumlar

19. Dato Mamuladze

Dato Mamuladze Yeni Üye

Çok önemli bir konuya değindiğiniz. Antalyada motosiklet çok, kullanan pek yok. çünkü motosiklet kullananlar sanki başka birşey kullanıyormuş gibiler. Sanki motosiklet kullananlar; kullanmaktan utanıyor, "işte aslında kullanmam ben bunu da şartlar gereği yoksa ne işim var BENİM motorla" havasında veya da zaten Antalya da motorlu araç kullanmak biraz Hindistan'dakine benzer, yol nedir bilmeyen insan ne yapsın motorlu araçla. Belki hemşehrilerim kızacak ama gerçek bu. Yolu bile daha yeni yapıldı ama hala yodan değil de yol olmayan kaldırımdan, tarladan veya yolun normalde acil durumlar dışında kullanılmaması gereken tarafında gider bizim Antalyalı. Yani anlayacağınız sizin saydığınız sebeplerden 2.si yerinde bir tesbit derim ben :). Şimdi ben böyle yazdım ya kendim de bu konuda çok bilinçli değilim fakat, bilinçlenmeye, birşeyler öğrenmeye ve bu kültürü solumaya çalışıyorum naçizane. Teşekkür ederim.

20. Çağrı

Çağrı Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    aramıza hoş geldin...