merhaba

Konu, 'İstanbul Anadolu Yakası' kısmında mehmetakifparildar tarafından paylaşıldı.

1. mehmetakifparildar

mehmetakifparildar Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    motosiklet forum ve degerli üyelerine merhabalar,
    ben mehmet akif parildar,1989 ankara dogumluyum,istanbul bostancı da oturuyorum...
    içimdeki motosiklet tutkusunu ve heyecanını ihtiyatla bastırıp güvenli keyifli sürüşler yapmaya aday bir kardesiniz olarak aranıza girmiş bulunmaktan mutluluk duyuyorum...henüz bir motosikletim yok fakat imkanlar dahilinde ilk fırsatta alacagım inş...o zamana kadar da arastırmaya devam...daha cok doga gezileri ve sehir içi kullanım amacı olan birisi olarak arac tavsiyelerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum...birde ekipman konusunda marka ve yer bilgileri olan arkadas ve abilerimin paylasımlarını bekliyorum....simdiden tesekkürler...

2. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    MF ye hoşgeldin mehmet..keyifli forumlar.. ekipmanlar için nette araştırma yapabilirsin yada site kurucumuz ulaş hocamdan bu konuda yardım alabilirsin.. http://www.mototr.com/

3. Berk Berber

Berk Berber Üye

Motosiklet:
    Mondial
    hosgeldin aramiza hocam

4. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Mehmet motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.157 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.lamatech.com/ bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

6. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Hoşgeldiniz.

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu linkte http://www.motosikletforum.com/show...%FCm+%DCyelerimiz+Mutlaka+okusun.%21%21%21%21 neyin ne kadar koruduğu fotolu olarak var.Korumalar olmazsa ne olacağı ayan beyan gösterilmiş.

Diğer yandan ben şahsen düşmemk için lazım olanları yapmaya çalışırım.Nasılsa illaki düşeceğim diye motosiklete binmem veya binmekten de kaçmam.
    Size hoş geldiniz dediğim satırlarda "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri veren hocamın iletişim bilgilerini yazmıştım.Ordan bu eğitimi alarak riskleri en aza indirmenin yollarını öğrenebilirsiniz.
    Yok bu eğitim beni bozar ben kendi kendime bunu nasıl öğrenirim derseniz bu mümkün değil.
    Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok.Hazır birileri keşfetmiş sizde tadını çıkarın.Eğitimlerini almaya başlayın.
    Ki bana göre herkes her motosiklet sürücüsü bu eğitimleri almalı ama birileri illaki amerikayı onlar keşfedememiş ben yeniden keşfedeceğim deyip yollarda telef olmakta.
    Ben artık o telefata acımıyorum bile.
    Bugün bir kaç forumda karşılatım akdeniz ve ege bölgesinde kasksız korumasız kaza yapmış ama hala da ısrarla mal olma özelliğini koruyan gerilerin mesajlarını.
    Ve hala daha ısrarla bu sıcakta kask ve koruma kullanmanın terleme bunalma ile ilgili salakça yazdığı mesajlarla desteklemeye çalıştığını gördüm.
    Benden değişik bir isimle onlara cevap yazdım.
    Terlemek sakat kalmaktan veya acı çekmekten çok daha iyidir diye.
    Ama dediğim gibi bu mesajları yazanlar özürlü geri zekalı.Elden fazla bir şey gelemiyor.
    Beyin yok ki yazdıklarımı anlayabilsin algılayabilsin.

8. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.

9. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    mehmet şenol hocamın verdiği linke sindire sindire bak olur mu? bunu sakın yanlış anlama demek istediğim şu..bak bak ki ne kadar önemli olduğunu gözlerine görmüş ol koruyucu ekipmanlarımızın..çünkü yolda bizim kaportamız onlar...

10. mehmetakifparildar

mehmetakifparildar Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    kesinlikle haklısınız,ben henüz bir motosiklet sürücüsü degilim ama senol beyin uyarılarına canı gönülden katılıyorum acizane destekliyorumda...cünkü senol beyin tabiriyle "maymun"lar yüzünden ben ailemi ikna edemiyorum...kendilerini sakatladıkları,öldürdükleri yetmiyormus gibi yeni baslayacak düzgün sürücülerinde önünü kesiyor bilnçsiz motosiklet kullanıcıları...motosiklet almama epey var gibi gözüküyor,motorumu almadan ekipmanlarımı tamamlayacagım sizlerinde bilgi destekleriyle...

11. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Aramıza hoş geldin