merhaba.

Konu, 'Marmara Bölgesi' kısmında Abdullah Özkan tarafından paylaşıldı.

1. Abdullah Özkan

Abdullah Özkan Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    kurallar gereği tekrardan tanıtıyım kendimi. 22 yaşındayım. bursanın orhangazi ilçesinde iznik yolu üzeri karsak köyü imamıyım. geçerken uğrayın ağırlarım:)). aynı zamanda müzisyenim. bi de motorcu olayım dedim:). hakikaten motosiikleti seviyorum. cbf150 de olsa paketöi dye dalga da geçseler çok illeri küçücük motorla dolaştım. sizler de bize yol gösterirseniz mantıklı bi şekilde cc büyütmek istiyorum.

2. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Abdullah motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

3. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    MF ye hoş geldınız umarım kalıcı ve katılımcı olursunuz keyıflı forumlar dılerım

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.165 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

5. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Hoşgeldiniz....

Daha binmek kısmet olmadı ama cbf 150 çok hoşuma giden bir motosiklet..

6. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Aramıza hoşgeldin Abdullah...Keyifli forumlar...

7. munir

munir Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    hoşgeldiniz

8. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    hoşgeldin keyifli forumlar.

cc yükseltmek istediğin söylemişsisn tarz olarak kafanda ne var ?

9. Abdullah Özkan

Abdullah Özkan Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    hoşbulduk saolun. ilk scoooterle başladım 2500 km. sonra cbf150 ile devam ediyorum 25bin km oldu. on aydır biniyorum. çalışmalarım gereği her gün yüz km yol yapıyorum yalova bursa arası mekiik dokuyorum:). kıyafetsiz zaten binmiyorum. gerekli malzemelerim mevcut. tavisyeleriniz için saolun. ben enduro düşünüyorum. genel özellikler itibariyle transalp hem cebime hem de hayatıma daha uygun görünüyo. ancak hiç sürmedim. ne dersiniz?

10. ahmet atay

ahmet atay Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    the imam filmi aklıma geldi :) hoşgeldiniz

11. HAYATİ BEDER

HAYATİ BEDER Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz, hayallerinizin gerçek olması dileği ile, yolun ve farın açık olsun

12. Abdullah Özkan

Abdullah Özkan Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    hoşbulduk saolun. bana bi yol gösterecek birilerini aramaktayım yardımcı olabilecek kimse olursa sevinirim.

13. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Transalp çok güzel motor...;)

14. bülent tenikeci

bülent tenikeci Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Öncelikle hoşgeldin meslektaşım.ben de Kastamonu Taşköprü'de vazife yapıyorum.Sen de benim gibi gezmeyi çok seviyorsun madem, yolun düşerse beklerim.Cbf yeterince kaliteli bir motorsiklettir, değiştirmek istemene pek anlam veremedim ama sonuçta tercih senin. Ben de Ybr Esd ile sıklıkla yaz-kış uzun-kısa yollarda gezerim ve bana ziyadesiyle yetiyor. İkisi de sorunsuz, ekonomik motorlardır ama Transalp tarzı motorların da kalitesi belli.ayrıca önceki mesajında ''kurye zannedilmekten duyduğun rahatsızlığı'' dile getirmişsin.Ben acizane hayatını başkalarının bakış açısına göre şekillendirmemeni, arkana bakmadan motoruna atlayıp(markası çok önemli değil) özgürlüğü doyasıya yaşamanı, diğerlerinin hakkında ne düşündüğünü tercih sebebi yapmamanı tavsiye ederim. Allah gönlüne göre versin, tekrar hoşgeldin.

Şenol SEL bunu beğendi.
  15. Abdullah Özkan

Abdullah Özkan Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    meslektaş abim. önce şey diyim. benim oralara yolum düşmüştü. 2009da nasrullah camiinde kurankursları arası hafızlık final yarışması düzenlenmişti. o yarışmada t. birincisi olmuştum. abi motorum güzel iyi gidiyo da kamyonlar fena sıkıştırıyo zor kaçıyorum. ateri oyunu oynar gibi tek can hakkım var. yanmamaya çalışıyorum. bi de 80 90 giderken pazar günleri yanımdan gruplar geçiyo içim eriyo. geçende ööle motorlara bakarken kaza yaptım. gençlik gitmeden içimde kalmasın. şimdiden yaşıyım. inşaallah bu yaz izin alabilirsem bi karadeniz turu yapcam. teker teker tanıdığım imam arkadaşları gezcem.trabzona kadar inş.size de uğrarım.

16. Abdullah Özkan

Abdullah Özkan Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    bi de bizim yalovadan yıllar önce oraya atanan bi imam abi vardı yakub aksoy. sadece kastamonuya atandığını biliyorum. beni ilk yetiştiren abi. daha da hiç haberini alamadım. tanır mısın

17. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Hoşgeldiniz.

18. Ali Emre Sakarya

Ali Emre Sakarya Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    hoşgeldiniz.
    yeni bir transalp sahibi olarak her açıdan TA yı tavsiye ederim ancak şunları da söylemeden edemem. :)

TA ağır bir motosiklet, (hatta ybr ve cbf den sonra fazla kilo farkı olmasa da çok çok ağır!) onun için motosikleti olduğu yerde manevra yaparken düşürme ihtimaliniz çok yüksek (1 ayda üçüncü etti, hadi hayırlısı), mutlaka koruma demirleri olsun ve dikkatli olmak gerek. :)
    10 senelik bir motosikletim var ama rutin bakımı dışında tık demiyor, taş gibi desem yeridir.

benzin konusunda fazla bonkör, çok yakıyor, gerçekten çok yakıyor. 14 litre ile (yedek hariç bir depo) 200, 250 km arası bir yol gidebildim en fazla. tam rakamı hesaplayamadım, yakında inşallah. yani çok çok yakıyor, bunu göz önüne alın bence.

benim de ybryi bırakıp TA ya geçmemin temel nedenlerinden birinin kamyon ve tır trafiğinin çok yüksek olduğu bir coğrafyada motosiklet sürecek olmamdı. bu açıdan, 650 cc lik v motor ihtiyacınızı her anlamda karşılıyor. kamyon sollama ya da arada kalma derdiniz kalmıyor, doğru ekipmanla görünürlüğünüz de bir hayli artıyor ve adam yerine koyulma ihtimaliniz biraz daha yüksek oluyor.

yakıt durumunu saymaz isek şöyle diyebilirim, siz hata yapsanız da o bir şekilde toparlıyor! hayatta çok az şey TA'nın verdiği zevk kadar zevk verdi bana... :)

umarım, istediğiniz motora kavuşursunuz...:D

19. bülent tenikeci

bülent tenikeci Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Türkiye birinciliğin için içtenlikle tebrik ederim. İkincisi genç ve bekar iken (yaşın ve yazdıklarından bekar olduğunu varsayıyorum ,yoksa nerde o bolluk) içinde ukte olan motoru al doyasıya gez.Ben de sen yaşındayken kıytırık MZ'lerle, Jawa'larla cedelleşiyorduk(o yıllarda piyasa motoru onlardı)Yalnız dikkat et büyük motorun kazası da büyük oluyor ve kaza konusunda ybr veya cbf kadar toleranslı değiller.Tura çıktığında,yolun düştüğünde beklerim, önceden mesaj atarsın.Son olarak bahsettiğin şahsı tanımıyorum, başka ilçede olmalı.

20. Abdullah Özkan

Abdullah Özkan Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    saolun abiler tavsiyeleriiniz için.