Merhabalar,aranıza yeni katıldım

Konu, 'Tanışma Alanı' kısmında Hakan Yıldız tarafından paylaşıldı.

1. Hakan Yıldız

Hakan Yıldız Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Öncelikle herkese merhaba,siteye yeni üye oldum.

13 ocak 1994 doğumluyum ve motor almak istiyorum.Bundan dolayı önümüzdeki hafta A2 ehliyeti için sürücü kursuna başvuracağım büyük ihtimalle.Nisandaki sınava yetişmek istiyorum.

Vitesli motor kullanmayı bilmiyorum ancak daha önce arkadaşlarımın scooter'larını trafik olmayan alanda kullanıyordum.Şimdi de bütçeme uygun scooter arayışları içerisindeyim,bütçem 2000 lira ve bu doğrultuda açılan konulara bakıyorum :).

Forumda gerçekten çok yararlı bilgiler var,yazan kişilere çok teşekkür ederim.
    Konuyu açıp bir merhaba demek istedim :D.

Herkese iyi günler.

2. Ethem Doğru

Ethem Doğru Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    Hakan, Mf 'a hoş geldin. keyifli forumlar. eğer ileride vitesli motosiklet kullanmayı düşünüyorsan, Ybr 125 veya Cbf 150 ile başlamanı tavsiye ederim. ederim.

Hakan Yıldız bunu beğendi.
  3. Hakan Yıldız

Hakan Yıldız Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Sağolun Ethem abi hoşbulduk :).Aslında ileride vitesli birşeyler kullanmak isterim ancak şuan için ybr 125 ve cbf 150 bütçemin biraz üstünde gibi,biraz da ondan dolayı scooter almak istiyorum :D.Aslında enduro'lara merakım var ancak scooter olayını daha sorunsuz ve masrafsız olduğunu düşündüğümden dolayı scooter'e yöneldim.Genelde Japon öneriyorlar okuduğum kadarıyla ondan dolayı bazı modelleri elemeyi düşünüyorum,ayrıyetten İzmir'de uygun birkaç tane Piaggio var onlara da bakmayı düşünüyorum.

4. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Hakan motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

5. Hakan Yıldız

Hakan Yıldız Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Teşekkürler :).

6. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Aramıza hoş geldin 125 cc yada 150 cc tavsiye ederim

7. Hakan Yıldız

Hakan Yıldız Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Teşekkür ederim,motor araştırmaları içerisindeyim hala :).Bugün bir arkadaşımın söylediği şeyler aklımı karıştırdı;vitessiz motor mu olur,scooter yerine başka birşeyler al gibi şeyler söyledi :D.Tabi arkadaşımın motor konusunda pek bilgisi yok ancak yine de hafif beni etkilemedi değil,vitesli olsa daha mı eğlenceli olur ki acaba :)?

8. Ethem Doğru

Ethem Doğru Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    bu senin tercihin olacak. ister scooter, ister motosiklet. aklın çok karışmasın. seni mutlu edecek bişey düşün. ama bence motosiklet al.

9. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Hoşgeldin. Keyifli forumlar.

10. Hakan Yıldız

Hakan Yıldız Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Scooter'ları seviyorum,çok hızlı gitsin yarışayım gibi bir merakım da yok.Tin tin gitse bile bana yeter,mutlu olurum kullanmaktan :D.Arkadaşımın bir scooter'ı vardı 50'lik 40 km'yi zor görüyordu ama onda bile eğleniyordum.Birkaç kere de vitesli denedim ancak hiç vites attırmadım,yavaş yavaş gidip geldim o güzeldi :).

Teşekkür ederim :).

11. Ali Atalay

Ali Atalay Üye

Motosiklet:
    Honda
    o zaman sana honda today önereyim kardeş :) 60 kadran var 55 km rahat yapar yokuş aşağı 56-57 fln arkadaşınki gibi değil yani ikinci el 2000 tl ye temiz yeni model bulabilirsin bi bak derim ben kullanıyorum oldukça memnunun(hız istemem dediğin için bunu öneriyorum)

12. Hakan Yıldız

Hakan Yıldız Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Öneriniz için teşekkür ederim ama arkadaşım biraz aklımı karıştırdı açıkcası :).Bir de motor alırsak annemi de işe bırakacağım ondan dolayı 2 kişiyi çekebilecek ve çok küçük bir şey olmaması gerekiyor malum benim boyum 1,87 annem de 1,70 :D.Ehliyet işi için de haftaya gidip başvuracağım sürücü kursuna,başvurduktan sonrası da kendisi gelir sanırım.

Şu Mondial zat 150 büyüklük ve fiyat olarak çok uygun ama okuduğum kadarıyla hiç kimse önermiyor,ondan dolayı onu da listeden atmış olduk :).Arkadaşımda Bisan Senator var,onun da fiyatlarına baktım oldukça uygunmuş.Senator hakkında ne düşünüyorsunuz,bu kadar ucuz olmasının bir sebebi vardır sanırım ? :)

13. Hakan Yıldız

Hakan Yıldız Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Mondial Zat 150'yi ciddi anlamda öven,beğenenler var;bir de kesinlikle alma diyenler var.Ne yapsam bilemedim sonuçta fiyatı da uygun ve büyük.Neyse ben araştırmaya devam edeyim :).

14. Ali Atalay

Ali Atalay Üye

Motosiklet:
    Honda
    bak kardeş şimdiye kadar 1 kez çinli motora bindim ramzey 125 kalipso modeliydi 1 tur attım çok aşırı ondan inip benim honda todaya bindim sonrasında sanki ferrari onun yanında :) çinliler çok sorun yaptığı söyleniyor sana birde suzuki an125 önerebilirim fiyatı çok fazla değildi sanırsam 2500 falan olması lazım ortalama (2.el) 125 cc 2 kişiyide rahat götürür yani ama çinlilere hiç bulaşma deniliyor internette çok sorun yapıyormuş benim hondanın 3.cü sahibiyim 3 yıldır bende 8 bin km kadar kullandım 1 kez sorun yapmadı değiştir yağı koy yakıtı aradada filtre tamamdır bu kadar :)

Hakan Yıldız bunu beğendi.
  15. Hakan Yıldız

Hakan Yıldız Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Suzuki'yi de görmüştüm İzmir'de 2-3 tane ilan vardı :).Benim de okuduğum kadarıyla öyle,Çinlilere hiç bulaşmayın diyorlar ve Japon,İtalyan vs. öneriyorlar.Benim işimi bu tarz bir motor güzelce görür zaten :).

16. Ali Atalay

Ali Atalay Üye

Motosiklet:
    Honda
    sonuçta binecek olsan sensin ancak 50 lik motor bile oldukça keyifli yani scooter en kolayı viteslilere bindim bir kere zealsun mu neydi markası müthiş titreşimli bel ağrısna iyi gelir :) bas gazına gitsin scooter gibi yok :D

17. Hakan Yıldız

Hakan Yıldız Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Asya,Kuba ve Motoran hakkında ne düşünüyorsunuz,Türkiye şartlarında alınabilecek motorlardan mıdır?Fiyat açısından uygun geldiler de :).

Kuba ile ilgili bir konu buldum fakat çok yorum almamış:
    http://motosikletforum.com/showthread.php?t=8457

18. Ali Atalay

Ali Atalay Üye

Motosiklet:
    Honda
    geçenlerde mühendislik hocası bir söz söyledi derste bi fransız yazarmı ne benim ucuz mal alacak kadar param yok demiş :) seninkide o durum çinlileri dediğim gibi kullanmadım ancak kullananlar hiçde memnun değiller yani farkındaysan eski modelleri hurda oldu 2006 model çinli bulamazsın bile hepsi 2008-2009 modeller onlarda 1-2 seneye yok olup gider zaten :) karar senin istediğini al bi sadece fikir sunuyoruz burda :D

19. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    hakan kardes oncelıkle foruma hoş geldın
    ben 2 aydır arastırıorum bende motor alacagım ılerleyen vakıtlerde arastırmamda edındıgım bılgılere gore çin malı falan urasmıcaksın
    alacaksın ybr 125 ı tırın tırın gezeceksın :D

20. Hakan Yıldız

Hakan Yıldız Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    İngilizler söylemiş diye biliyorum ben de onu :D.Öneriniz için çok teşekkür ederim,söylediğiniz herşeyi dikkate alıyorum ve seçimimi etkiliyor :).

Hoşbulduk hocam sağolun :).YBR ile gezmek çok eğlenceli olur olmasına da bütçemi aşıyor ondan dolayı yönelmek istemiyordum ancak söylenenler neticesinde vitesli motor da aklımın bir köşesinde duruyor,uygun bir ybr fırsatı görürsem kaçırmayayım o zaman :D.