merhabalar Motosiklet Forum ailesi...

Konu, 'Marmara Bölgesi' kısmında hakan demirkapı tarafından paylaşıldı.

1. hakan demirkapı

hakan demirkapı Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    merhabalar Motosiklet.forum ailesi... yakın zamanda keşfettiğim iki forumdan birine geçenlerde kayıt oldum, şimdi sıra burada. biraz uzun bir mesaj olacak sanırım; şimdiden belirteyim. :rolleyes:
    adım hakan, yaş 35. Bursa'da yaşıyorum, hayatımın asıl hedefi ve arzusu gökyüzü-uçmak olan, gezmeyi, yüzmeyi, fotoğraf çekmeyi çok seven ve bir gün dünyayı dolaşmayı isteyen (ama gitgide bunun imkansız olduğuna inanmaya başlayan) biriyim. önce turizm sonra işletme mezunuyum ama tekstil sektöründe çalışıyorum. 15 yaşımdan beri türlü araç kullanmış (scooter dahil) ama motosiklete uzaktan bakmayı tercih eden biriyken; her nasılsa birden "ben aslında motorcu olmak için doğmuşum" fikrine kapılıp son 1 yıldır bu konuyu hayatımın merkezine koymuş haldeyim. motoshow09 motorcu olmaya kesin karar verdiğim andır. önce motosikletin ne muhteşem birşey olduğunu sonra da eğitimin şart olduğunu kavradım, ama satın alma ve kullanma kısmına gelemeden sayısız engelle karşılaştım. (hepinizin yaşadığına emin olduğum şeyler-başta aile tepkisi, ama çevremdekiler bunun geçici bir heves olacağı konusunda fena halde yanıldılar). uzun araştırmalardan sonra en beğendiğim tarza (chopper/cruiser) en uygun modelin Regal raptor 250 olduğuna karar verdim. bir süredir de bisan roadstar 250 ile arasında kararsızım. fakat sizden model tavsiyesi istemiyorum (şimdilik). onun yerine bana EĞİTİM hakkında söyleyeceklerinizi merak ediyorum.
    benim esas derdim A2 ehliyetine kayıt için geçen dönemi kaçırmak ve 4 temmuz dönemine kalmakla başladı. bilgi tazelemek için motor derslerine giriyorum, sınav 4 temmuz, direksiyon 20 gün sonraymış, ehliyetin elime geçmesi ağustos sonunu bulacak...(bu nasıl saçma uygulamadır böyle) ve Türkiye'de yağışlar başlayacak, benim gibi ilk vitesli motor tecrübesini yaşayacak biri mecburen uzak duracak, motor 1-2 hafta kullanılıp depoya kalkacak.:(

şimdi hala okuyorsanız eğer şunu soracağım: ehliyeti almadan motoru almak (haziran başında almayı planlıyorum) sonra arada öğrenme maksatlı kullanmak ne kadar doğru? ceza yeme ihtimali zaten kötü, bir kaza/sakatlık riski yüksek ama bir yerden başlamak zorundayım. ne önerirsiniz bana?:confused:
    bu arada birkaç forumdan bazı eğitim bilgileri aldım (mesela honda, vespa gibi kurumlar hakkında) ama ya bütçesi, ya da zamanlaması uygun değil. (para değil de zaman sorunum var). özellikle Bursa'da olup da bana yol gösterecek birileri varsa çok memnun olurum. hem başlangıç motoru, hem donanım, hem eğitim hakkında söyleyeceklerinizi de merakla bekliyorum ama öncelikle eğitim...
    ilk mesajımın uzunluğu için bağışlayın ama uzun süredir araştırma yapıp da hala tatmin olamadığım için herşeyi bir arada sormaya kalktım. umarım aranızda kabul görürüm. hepinize iyi sürüşler...

2. SERVET

SERVET Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Aramıza ve MF aılesıne hosgeldınız

3. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    hakan aramıza hoşgeldin dikkat mf bağımlılık yapar ;)

4. Turgay

Turgay Site Müdavimi

Motosiklet:
    Regal Raptor
    Aramıza Hoş geldiniz, regal raptor e-250 iyi bir seçim olacaktır. Aradığınız ve merak ettiğiniz birçok konuyu forumumuzda bulabilirsiniz. İyi vakit geçirmenizi dilerim...

5. ANIL

ANIL Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Aramıza hoşgeldiniz,Keyifli forumlar dilerim..Bursa'ya selamlar..;)

6. fuat karadag

fuat karadag Aktif Üye

aramıza hoşgeldin .mf bağımlılık yaparmı evet bana yaptı.

7. Murat Koseoglu

Murat Koseoglu Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    aramıza hoşgeldiniz forumlarda paylaşımlarınızı bekleriz ..

8. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    aramıza hoş geldin . sağ üstte arama motorun dan pek çok bilgiye ulaşabilirsin. ben regal almanı tavsiye ederim. eğitim için (bursa da varmı bilemiyorum) honda yı önericem ama zaman diyorsun. ama bir bilen de eğitici olurmu bilemiyeceğim
    korumalar için:
    kask % 100
    mont % 99.9 (korumalı)
    dizlik %99.8 lazım

9. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Aramıza hosgeldin Hakan...Ehliyetsiz trafikte motorsiklet kullanmanı önermem,hem çok riskli hemde cezalar çok fena...Trafiğe kapalı alanda kullanacak isen başka...Gönlün hangi motora ısındıysa onu al derim...Keyifli forumlar...;)

10. İsmail Kurt

İsmail Kurt Aktif Üye

Motosiklet:
    Keeway
    aramıza hoşgeldin

11. hakan demirkapı

hakan demirkapı Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    hepinize teşekkürler... uzun tanışma yazısı için tekrar affedin, ama sonuna kadar okumanıza ve değerlendirmelerinize sevindim.
    MF bağımlılığı konusunda haklısınız, zaten birkaç gündür takip ediyordum kayıt için ancak fırsatım oldu. motosiklet ve motorcu kültürünü üst düzeyde temsil ediyorsunuz; bunun bir parçası olmaya özendim gerçekten. bir an önce motora ve ehliyete kavuşmayı diliyorum, tek söylenebilecek ya sabır...
    eğitim için Honda'yı seçeceğim büyük ihtimalle ve yıllık iznimden bir bölümü kullanacağım, az önce yeni kayıtların başladığını öğrendim temmuz sonuna kadar...
    forumda fazlaca konu başlığı/alt başlıklar var; muhtemelen aradığım bazı cevaplar bir yerlerde yazılıdır göksel beyin dediği gibi.(korumaları motordan önce alacağım dediğiniz gibi). regal raptor'u araştırırken ilk turgay Bey'in motorunu görmüştüm; çinliler sonunda düzgün birşey yapmış dedim... (geçen hafta bir arkadaşımın tanıdığı regal'ini şanzıman derdinden bıkıp neredeyse bedavaya elden çıkarınca kafam karıştı-bir de diğer forumda virago klonları çok övülüyor yine kararsız kaldım). ehliyetsiz kullanma konusunda haklısınız ama motoru istanbul'dan alacağım büyük ihtimal (2.el beğendiklerimin çoğu orada). muhtemelen kargoyla getirteceğim. Bursa'da evin önünde uygun bir alan olsa da trafik işliyor, acemiliği atacak kadar kullanabilsem yetecek. neyse yine çok uzattım galiba...

12. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Hakan motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

13. ahmet geyin

ahmet geyin Organizatör

Motosiklet:
    Hyosung
    bende 10 dakika önce üye oldum size en basit tavsiyem ehliyet almadan motor almayın derim çünkü dayanamaz kullanırsınız ve ceza yeme olasılığınız yüksek.ancak oturduğunuz bölge kırsal bi kesimde kullanırım kendimi kontrol ederim diyosanız birazda risk alarak motoru alın derim eğitime gelince en önemli olay dikkat bence gerisi 2. planda geliyo .benim şimdilik size tavsiyem bu kadar tekrar hoşgeldiniz

14. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    motorunuz alınca tam yogun trafige cıkmadan kullanın ehliyeti beklemenin bir anlamı yok bende sizin gibi yok ehliyeti almadan elimi surmem diyordum baktım ki trafikte gunluk kullanan insanların bile %60 ında ehliyet zaten yok e dedim ben alt tarafı evimin civarında surecem ne diye bekliyim. suan 1-2 haftadır kullanıyorum cunku kullanmak zorundayım 2. egitime gtmek icin biraz yol yapmam gerekiyor en azından 1. egitimdekileri uygulama babında. dedigim gibi yogun yollara cıkmayın ama keyfinizden de uzak kalmayın

15. Mesut Korkmaz

Mesut Korkmaz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Hoşgeldiniz...

Bir eğitimci olarak "Eğitim şart" diyorum. Ben de motorumu almadan önce eğitimimi tamamladım, sonra da gittim motorumu aldım. Normal işlem sırasını izlemekte fayda var diye düşünüyorum.

hakan demirkapı ve Recep Varlı bunu beğendi.
  16. Erdal Özgüner

Erdal Özgüner Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Hakan kardeş foruma hoşgeldin iyi bir katılımcı olacaksın sanırım, meraklı ve yazmayı seven birisin, kafana takılan, öğrenmek istediğin çok şeyin cevabını burada bulacağına eminim.

hakan demirkapı bunu beğendi.
  17. hakan demirkapı

hakan demirkapı Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    sağolun erdal bey, farkettiğiniz gibi ben yazmayı gerçekten seviyorum. en büyük hayallerimden biri kitap yazmak; ama zor iş gerçekten. yıllardır üzerinde çalıştığım 3 büyük roman ve biri bunlardan biriyle ilişkili onlarca hikaye/senaryo var. ilgilenen için söyleyeyim; bilim/kurgu ve fantastik konularında yazıyorum. olur da burada bu konularda meraklı birileri çıkarsa bayağı memnun olucam.
    bir de üniversite yıllarında Selçuk Turizm öğrencisi 3 arkadaş Bianchi ile Batı Türkiye turu (1.Çanakkale'den Datça'ya ve 2. Datça'dan Silifke'ye) yapmak için görüşmüştük ama kısmet olmadı. neyse artık bunu motorla yaparım inşallah...
    bir de maşallah forum bayağı geniş aradığımı bulmak zor olabiliyor; ama geç olsun güç olmasın değil mi? Tüm faydalı bilgiler için MF üyelerine teşekkürler...