Merhabalar :)

Konu, 'İstanbul Avrupa Yakası' kısmında Umut Şahin tarafından paylaşıldı.

1. Umut Şahin

Umut Şahin Yeni Üye

Merhabalar,

Ben Umut ŞAHİN. 19 yaşındayım. İstanbul Avrupa yakasında Bakırköy'de kalıyorum. Foruma katılma amacım geçen ay bir arkadaşımın cruıser tarzı motoruna artçı olarak binip 1 saat kadar üzerinde kaldıktan sonra hissettiğim rüzgarın bana verdiği histir. Henüz ehliyetim yok. En yakın sürede ehliyetimi almayı planlıyorum. Gerekli bütün eğitimleri alarak hayatımı riske etmemek konusunda da kararlıyım. Ve bu süre içinde alacağım motor konusunda karar vermek istiyorum. Cruıser tarzı ve sağlam bir motor istiyorum. 3 bin lira kadar param var. Motor alana kadar 2 bin kadar biriktirebilirim. Yani 5 bin lira üst limitim var. Araştırmalarım sonucu kanuni ya da çin malı motorlara güvenilmeyeceğini öğrendim. Başlangıç motoru konusunda önerilerinizi bekliyorum.

Saygılar.

2. Savaş Gürbüz

Savaş Gürbüz Üye

Motosiklet:
    Piaggio
    merhaba,
    bütçeni oluştururken,öncelikle kıyafetlerini tamamlaman önemli,kask,mont,eldiven,korumalı pantolon,ya da dizlik koruma,bot.Bunlar olmazsa olmazlar.
    Bunları tamam ettikten sonra kalacak bütçene göre,motor bakman daha doğru.Cruıser tarzı motorda olsa,ilk başta mutlaka düşük cc bir motorla başla,250cc .
    Fazla ağır olmaz,fazla gazlamaz.Kafandaki bütçene yakın,Daelim Daystar 250, Hyosung GV 250,Keeway 2 modeli var,land cruıser 250 ,Super shadow 250,Kymco Venox 250,
    ama mutlaka bunlara otur mümkünse dene ondan sonra karar ver,forumda kullananlar varsa daha iyi fikir verebilirler.

3. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    kardeş aramıza hoşgeldin, keyifli forumlar.

4. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Hoşgeldiniz. Şimdiden kazasız belasız sürüşler