merhabalar

Konu, 'Marmara Bölgesi' kısmında Tolga OFLU tarafından paylaşıldı.

1. Tolga OFLU

Tolga OFLU Yeni Üye

ben kocaelinde yasıyorum size bir sorum olucaktı yanı sızın tecrubenıze dayanarak.Öncelikle kendımden bıraz bahsedıyım yaklasık 5 sene once A2 ehliyetimi aldım hıc kendı motorum olmadı fakat kuzenımın chopper ı vardı bu motor yaklasık 6 ay bende kaldı ve ben kullandım bu sure boyunca ayrıca honda egitim merkezındende guvenlı surus 2 egıtımını aldım sımdı sorum su ben motorsiklet alıcagım fakat ıyı bır karar vermek ıstıyorum sonucta benı asan bır sey alıp pısman olmak ıstemıyorum kafamda 4 motor modelı var acaba sizce hangısı alarak baslamalıyım

1-Honda CBR 600F
    2-Yamaha FZ6 Fazer
    3-Ducati monster
    4-Yamaha MT-03

hangısını secmelıyım yukarıda bahsettıgım tecrubemle sımdıden cok tesekkur ederım cevabınızı bekliyorum bu arada aranızda olmak guzel :)

2. Tayfun Seyrekbasan

Tayfun Seyrekbasan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    merhaba tolga aramıza hoşgeldin keyifli forumlar dilerim.bu arada kullandın chooper kaç cc idi bu çok önemli bi nokta.artı 6 ay çok fazla bi deneyim sayılmaz bana sorarsan.bana sorarsan daha düşük cc li bi motor ile baslagıç yapman senin için cok daha iyi olacaktır

3. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.
    ilk iki motor arasında bir seçim yapmanızı öneririm.

4. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    MF ailesine hoşgeldiniz.

5. Tolga OFLU

Tolga OFLU Yeni Üye

tesekkur ederım arkadaslar sagolun goruslerınız benım ıcın onemlı yardımınız ıcın tekrar sagol.

6. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Bencede ilk iki motor arası olabilir.
    Dikkatli ol kullanırken

7. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    hoşgeldiniz , bence honda yada yamaha tercih edin derim

8. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    6 ay çok çok az bir zaman.+ Honda G2 eğitimi ile Honda Cbr 600F, Monster,FZ6, MT03 size çok büyükve çok çok erken..Bu araçları kullanabilmek için en az 100 bin km herşartta araç kullanmış olmanız gerekir.Bence siz Motosikleti çok basite alıyorsunuz.Sakın bunu yapmayın.Motosiklet sizi hafife alabilir bunu kulak ardı etmeyin.
    Honda G2 de sadece kapalı alan eğitimleri aldınız.Trafikte araç kullanmadınız o eğitimlerde.6 ayda kaç bin km yaptınız ki.20 bin km olmuşmudur.Her hava ve yola şartında motosiklet kullanma şansınız imkansız.
    Bence siz 5. şıkkı öncelikle düşünün ve www.lamatech.com burdan Ara-Kontrol ve ARA-yol eğitimleri alın.Rahmi hocam derse ki size tamam istediklerini alabilirsin o zaman al.Salt Homda G2 kapalı alan çalışmalarıyla buna kalkma.
    Artı en yakın yere bile full koruma kıyafet ve ekipman ve KASK kullanın.