Merhabalar

Konu, 'Marmara Bölgesi' kısmında Tayfun.İnce tarafından paylaşıldı.

1. Tayfun.İnce

Tayfun.İnce Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Merhaba Saygı Değer motosikletçi abilerim. aranıza yeni katılıyorum. ismim tayfun ince 19 yaşındayım tekirdağ'ın çorlu ilçesinde yaşıyorum. şu son 1 yıldan beri sadece hayallerimi süsleyen şey motor oldu. ama şu anda hala bi motor sahibi değilim ama en kısa zamanda bi motor almayı düşünüyorum biriktirdiğim paralarla :) hayalim büyük motor honda cbr 600 rr mesela ama ilk önce onu kullanmam için küçükten başlamak istiyorum. ybr 125 gibi mesela ama onu da alamıycam büyük ihtimal geçen bi tanıdığın ramzey QM 125T-10E bu modelini kullandım hoşuma gitti şimdilik beni kesiceğine inanıyorum hevesimin ileride ne olur bilemem. sizce de başlangıç için uygunmudur.? şimdiden çok teşekkürler iyi günler diliyorum.

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.

Yamaha ybr 125 den şaşma derim.Ben 155 bin km dir sorunsuz kullanıyorum.Sorun yaşamak istemiyorsan ybr 125 al derim.Para ve zamanın çoksa çinlilerden şaşma

Ama önce bir kaç hatırlatma
    Full koruma kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve en kısa mesafeye motosiklet gidecek olsanız bile kullanın.Yani kolunuzda değil kafanızda olsun.

Bazı kalaslar (siz bunu terstende okuyabilirsiniz) gibi KASK'ı koluna takıp motosiklet kullanmayın.
    Siz kaskını koluna takanların ne olduğunu bilmiyor olabilirsiniz.ben söyleyeyim.Onlar yollarımızın şempanzeleri.Yollarda maymunluk yapıp bizleri eğlendirsin dersler çıkarsınlar diye bu görevi onlara verdik.

Ben biliyorum gerek yok yada oraya vereceğim parayla kendim daha iyi öğrenirim demeyin.Bilmediğiniz şeyi nasıl öğreneceksiniz.

Size yakın bir "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimi veren kişi ile görüşüp eğitim alın trafiğe öyle çıkın.
    Size tavsiye edeceğim adres: www.lamatech.com.
    Bu linkten iletişim bölümünden Rahmi BARUTÇU nun telefonları alıp eğitim için randevu alın.

3. Tayfun.İnce

Tayfun.İnce Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    evet abi çok haklısınız motor aldığım zaman mutlaka gelicem gezilere çok güzel oluyo onlar. dediğiniz gibi bilmediğiniz bişeyi nasıl öğreneceksiniz şimdi bi otomotik işte o dediğim ramzey kullanmak var yani sonuçta bas gaza gitsin birazda direksiyon ve soğukkanlılıka olur ama vitesli de yine hiç kullanmadım ama daha farklıdır yani. koruma konusunda da çok haklısınız burda çoğu hatta kimse de kolunda bile kask takan görmüyorum yani hiç takmıyolar bence çok tehlike daha önce kaza yaptığım için araba ve motorla o yüzden şu anda daha dikkatli davranmaya çalışıyorum. sizin dediğiniz yamaha ybr 125 i araştırıcam umarım babam da destek verir ve alırım çok istiyorum. şu anda b ehliyeti alıyorum direksiyon sınavı kaldı bi tek. a2 yide hemen arkasından almayı düşünüyorum allahın izniyle. bu arada ilginize ve yorumunuza çok teşekkür ediyorum.

4. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Aramıza hoş geldin uyarıları dikkate al bence güzel kardeşim bunlar iyiliğimiz için

5. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    MF ailesine hoşgeldin tayfun..bende kırklareli / vize de yaşıyorum çorluda güzül motor grupları olduğunu duydum örneğin "gaz kesmez" diye bir grup cbf 150 kullanıyorlar..yapılan tüm uyarıları dikkate al..bence merağını biraz daha ertele ve ehliyet full koruma sonra motor almanı tavsiye ederim. eğer yolun vizeye düşerse bir çay içmeye beklerim :)

6. Tayfun.İnce

Tayfun.İnce Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    öncelik le hoşbulduk abilerim. tabikide onur abi yolum düşerse inş :) evet aynen gazkesmesler diye bi grup var o tür motor kullanıyolar bi de hyosung gt250 falan da görmüştüm aralarında. bu arada bugün biraz araştırdım ve honda cbr 125r ta karar kıldım büyük ihtimal inş onu alıcam çok hoşuma gitti tip olarak yani ama performans işte onun harici yine iyidir diye tahmin ediyorum sonuçta honda yani hayat onda :) ama tabi sizin de düşüncelerinizi almak isterim bu konuda. iyi günler şimdiden teşekkürler.

Onur Filiz bunu beğendi.
  7. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Aramıza hoşgeldin.Keyifli forumlar.

8. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    cbr 125 güzel motorsiklet racing görünümlü...kullanan varmı forumda bilmiyorum ama bu konu hakkında daha tecrübelı olanlar war onlar sana daha ıyı bılgı vereceklerdır...

9. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoşgeldiniz.

10. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.

11. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Tayfun motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

12. Ali Capaci

Ali Capaci Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Hosgeldiniz.