Mf forum edirne gezisi

Konu, 'Marmara Bölgesi Gezi ve Turları' kısmında Hakan ERSOZ tarafından paylaşıldı.

1. Hakan ERSOZ

Hakan ERSOZ Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    evet arkadaşlar çatalca gezisinden sonra şunu fartk ettim millet yol yapmaya aç ve eylül ayında son turlarımızı yapalım diyorum :)

edirnede ne y apacağız diyenler için;

Selimiye Camii başta olmak üzere Eski Cami, Üç Şerefeli Cami, Ali Paşa Kapalı Çarşısı ve II.Bayezit Külliyesi’ni mutlaka ziyaretleri. Edirne Arkeoloji Müzesi ile Türk İslam Eserleri Müzesi’de Edirne’nin tarihsel derinliğini merak eden varsa oralarada gideriz.

İnce ince dilimlenmiş Edirne tava ciğeri muhteşem bir tat. İster az pişmiş, isterseniz çıtır kıvamda servis ediliyor. Öte yandan Edirne köftesinin de hakkını yememek lazım. Harcı ve lezzeti ile Edirne’ye özel bu köfteyi tatmamızda fayda var. Ayrıca Selimiye Camii avlusunda geleneksel Osmanlı macunu alıp ziyaretimizi tatlandırabilir, Edirne badem ezmesi, deva-i misk şekeri ve beyaz peynir falan filan:D

gelelim yol planına;

istanbul civarı için mahmutbey gişelerinden girip edirneden direk çıkılabilir 230 km

marmara bölgesinden gelmek isteyenler için E-5 üstünden malkaraya kadar gidilip ordan hayrabolu uzun köprü üzerinden edirneye geçiş yapılabilir yol uzayacaktır ama yol üstünde ki tarihi kentleride gezmiş oluruz.

keşan ve çevresinden gelecekler içib uzunköprü istikametinden havsadan girilir ve edirneye varılabilir

yani her yol edirne :D

tarih olarak kesın bir şey söylemek yanlış olur gelmek isteyenlere ortak bir tarihte karar kılınıp yola çıkmak en doğrusu hadi bakalım MF ailesi gösterin cesaretlerinizi :D

1.hakan ersöz
    2.murat kılınç
    3.
    4.
    5.
    6.

boş kalan yerlere isminizi yazın:D

2. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    hakan dostum konuyu tekrar düzenlermısın buyuk harflerı ufaltarak yazmanı rica etsem ;) biliyorsun büyük harf bağırmaktır..

Hakan ERSOZ bunu beğendi.
  3. ahmet geyin

ahmet geyin Organizatör

Motosiklet:
    Hyosung
    hakanım yemek konusunda çok detay vermişsin branşın galiba.neyse umarım bu gezi gerçekleşir ben ismimi yazıcam ancak şimdiden açık kapı bırakıyorum izinle alakalı sorun olursa diye.

4. ahmet geyin

ahmet geyin Organizatör

Motosiklet:
    Hyosung
    hakan ben fikrimi söylemek istiyorum.istanbul civarı ve çerkezköy saray tarafı bence sarayda buluşupo kırklareli üzerinden gidilmeli.göktuğun da dediği gibi küçük cc ler otobanda zorlanır kopan gider toplu bi sürüş olmaz.gerekirse eski yoldada sayıya göre cc lere ayrılıp 2 gurup yapılır.

5. Hakan ERSOZ

Hakan ERSOZ Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    teşşekür hepinize onur tekrar yazmak zor geldi boyutlarını ufalttım sorun yok herhalde artık zor okunuyorlar:D:D

6. Hakan ERSOZ

Hakan ERSOZ Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    kesinlikle güzel olur zaten dediğim gibi maksat gezmek biz muratla otobandan gideriz siz dağ yollarından ama bir şekilde orda buluşup güzel vakit geçiririz:D

7. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    edirneye gidince yapacagım tek şey meriç kenarına motorumu çekip ayaklarımı uzatıp geçmiş yıllarımı anmak :)

8. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    :D :D hakan kötü adamlar arasında yer alıcaksın bak :D neyse ben düzenleme yaptım dostum

9. ahmet geyin

ahmet geyin Organizatör

Motosiklet:
    Hyosung
    ya illa otoban dan gidicen yani ha ne adamsın bi rahat durmuyon.ya bi katılım belli olsun onu çözeriz.ama sen daha şimdiden illa otoban diyon sen dur bakalım en son fikrini söyle yok öyle basıp gitmek. yarın gir otobana gel çerkezköye yada çorluya bekliyom bişeyler içeriz tekirdağ sahil falan yaparız. güzel bi gitarist arkadaşımız var orda sahilde bi gitar çalar bize hem biraz hızını almış olursun hadi bakalım varmısın.al sana otoban.bu arada göktuğ eski günleri anacam diyo ne alaka meriç nehri ve göktuğ varmı fikrin.göktuğ cevap bekliyorum merak ettim.

10. öner coskuner

öner coskuner Site Müdavimi

Motosiklet:
    Suzuki
    Niye cok mu balik yakaladin mericte??:)

11. ahmet geyin

ahmet geyin Organizatör

Motosiklet:
    Hyosung
    anlaşılan edirne gezimiz zor görünüyo baksanıza daha 3 kişide kaldık.uzak diyosanız alternatif fikirlerede açığız değerlendiririz.

12. Hakan ERSOZ

Hakan ERSOZ Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    ne yazıkki bu forumla alakalı bir sorundan kaynaklanmakta yapacak bısı yok bizim forum anca evlerinin önündeki kebapcıya gitsinler:DD

13. Goktug Uguz

Motosiklet:
    BMW
    Forum uyuşuk abi yapacak bisey yok. Diger topluluklar haftanın birgun toplantı yapıp 30 kisi katılım gosterirken senede yapılan 3-4 geziye bile 15 kisi bulunmuyor.

14. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    katılıyorum sana hakan malesef :)
    göktuğ ne yapılmasını öneriyorsun arkadaşım daha fazla bir katılım söz konusu olması için

ahmet abi ali ve ben vardıyamızdan dolayı gelemıycez 12-8 çalışıp işten çıkıp yola koyulmak pek sağlıklı değil malesef :( risk alırız hemde büyük risk alırız diğer arkadaşlar murat abi aptullah abi diğer ahmet abi felan bunlara bilgi versenız belkı katılım olur .. bu arada ali motor alıyor :) BMW bozdunuz çocuğu pis kirli BMW ciler :D :D

15. Goktug Uguz

Motosiklet:
    BMW
    Valla Onur ne yapılmasını onerecek bir durum yok burası boylegelmiş böyle gider. Çünkü buranın formatı ayrı.

16. öner coskuner

Motosiklet:
    Suzuki
    Alternatif,diyecem ama pek yakin degil,atlayin gelin Cuxhaven e kuzey buz denizi sahillerini gezdireyim size.:)hakan gelirde.....üc kisiyi tamamlayabilirmisiniz bilmem...

17. Goktug Uguz

Motosiklet:
    BMW
    ben varım +1

öner coskuner bunu beğendi.
  18. Erdal Özgüner

Erdal Özgüner Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Vayyy be, biz daha İstanbuldan çıkamadık Göktuğ ile Hakan kuzey buz denizi sahillerini görmeye gidecek:D:D tabii + 1 kişi daha bulabilirlerse:D
    Öner arkadaşım sen ara sıra camdan yola doğru bakıver:D bu iki delinin ne yapacağı belli olmaz:D

Hakan ERSOZ ve öner coskuner bunu beğendi.
  19. öner coskuner

Motosiklet:
    Suzuki
    Buyrun hepinize kalacak yer buluruz....:)

20. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    :D :D öner abi buraları çok gezdık oralar kalmıştı :D :D ama hakanla göktuğdan korkulur walla :D