michelin motorsiklet lastikleri

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında necdet buz tarafından paylaşıldı.

1. necdet buz

necdet buz Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    www.buzmotor.com michelin motosiklet lastikleri ithalatçı firma sökme takma balans hizmetleri kabataş şube 02122520659 bostancı şube 02163809296 izmir şube 02324623685

2. Turgay

Turgay Site Müdavimi

Motosiklet:
    Regal Raptor
    Arkadaşım Tuba'nın CBF 150'sinde kullanıyoruz. Yol tutuşu harika, gerçekten mükemmel bir lastik michelin. ;)

tubasu bunu beğendi.
  3. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    Hocam sizden bir pirelli almıştım 130 luk.... pirelliden memnunum açıkçası ancak tabi michelin in kalitesi tartışılmaz ancak bozuk yollarda pek randımanlı değil onuda kabul etmek lazım..

4. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Fiyatlarına baktım bana çok pahalı geldi..Belki motor lastiği çoktandır almadığımdandır!...

5. Federal779

Federal779 Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Alırız ..herzaman ihtiyaç.

6. polat

polat Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Honda
    Pilot power 2 ct aldık 190/55/17 bir adet istanbul şubesinden dedimki allah kahretsin bune böyle nasıl bir lastik bu....
    Sonra iki takım ikide arka aldık bir sezonda 6 lastik gitti 2 motosiklet için
    10 üzerinden 10 ıslakda ayrı tutuyor
    kuruda ayrı virajı zaten harika ayrıca ilk kalkış soğuk felan dinlemiyor hemen tekere geliyor makina
    tekerde bir başka harika Racıng ciler haberiniz olsun

Sanem, fanuc ve Turgay bunu beğendi.
  7. tayga berat kılıç

tayga berat kılıç Aktif Üye

çok kıyak olduu!

fanuc ve berk.menekse bunu beğendi.
  8. necdet buz

necdet buz Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    belliki uzun zamandır lastik almamışsın ama çakma çin malları hariç emsallerinden ucuz oldugunu iddia ediyorum kalitesi adı üstünde michelin:) kazasız sürüşler

o.somuncu bunu beğendi.
  9. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    Arkadaşlar michelin in bazı özellikleri vardır. bunlarıda yazmak lazım diye düşündüm yorumları okuyunca.

Arkadaşlar michelin in lastilerini yarış arabasından şehirlerarası yolcu otobüsüne kadar bir çok araçta kullandım. kendi görüşümce genel özelliklerini yazıyım isterseniz.

Michelin in özellikle pilot ve energy serisi lastikleri yumuşak hamurlu lastiklerdir. Hatta bunun en güzel kanıtı bir pirellinin otomobil lastiğine 32 psi hava bastığınızda lastik odun gibi dikilirken michelin lastikleri ise yanakların daha esnek olmasından dolayı aynı hava basıncında inikmiş gibi durur. Şimdi bu hamurunun yumuşak olmasının avantajı nedir?

İlk olarak yoldan kaynaklanan titreşimleri diğer lastiklere göre daha fazla absorve eder ve titreşim azalır. yola daha rahat oturduğundan lastikten kaynaklanan sesleri azaltır. virajlarda lastik yüzeyinin daha dengeli olarak yola basmasını sağlar ve virajlarda yol tutuşunu artırır. Acil bir durumda frenleme mesafesini kısaltır.

Michelin in genel özelliği budur. eğer kuru asfalt ve düzgün zeminde kullanıyorsanız vasıtanızı otoban gibi çok kullanışlı bir lastiktir. Eksilerine gelirsek;

- Hamuru yumuşak olduğundan örneğin bir pirelliye göre daha çabuk aşınır.
    -Bozuk yollarda hızlı seyir etme durumunda yanaklarda balon denilen durum meydana daha çabuk gelir. çok ani frenlemelerde kızaklama durumlarında lastiğin bir yüzeyi eğer araçta abs yoksa çabuk silinir ve yolda giderken ses hatta titreşim yapmaya başlar..

Bunlar çoğu lastik için böyledir. bu sebeple lastik seçiminde tek marka takıntısı yerine amacınıza uygun lastik seçimi önemlidir. Örneğin ben otomobilimde michelin kullanırken motoruma pirelli aldım. Çünkü dağda bayırda gezmeyi seviyorum ve michelin beni kaldıramaz. ancak sırf asfalt kullanımı yapacak bir arkadaş içinde michelin in üstünlüğü tabiki tartışılmaz..

o.somuncu ve Barış bunu beğendi.
  10. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    ben buz motordan 1 ay önce aprilia caponorduma michelin anykee serisini aldım %70 asfalt,%30 toprak özelliği olan güzel bir seri çok memnunum ve çok rahat tutuşunda ve seyrinde keyif ve güven veriyor :)

11. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Arkadaşlar benim motorum eski bir model..Lastik ebatları Michellin listesinde göremedim..Ön:3.25/19 Arka 3.75/18 bu ebatlara hangi ölçüler uyar?..Necdet Bey açıklarsa ve MF üyelerine de bir iskontosu olursa :)lastiklerimi değiştirmeyi düşünüyorum..(Turing motorlar için)

12. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    Buz motorda yardımcı olurlar sıkıntı duymazssın hocam

o.somuncu bunu beğendi.
  13. Ozgur Baglama

Ozgur Baglama Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    buz motor bu sene fuarda olacakmı acaba ?

14. gokhan_candan

gokhan_candan Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Arkadaslar ufak bir not lastik alirken %100 uretim tarihine bakin raftaki urunu almayin...

Turgay ve o.somuncu bunu beğendi.
  15. necdet buz

necdet buz Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda