Mick Doohan “Sokaklar Yarış Alanı Değildir”

Konu, 'Motosiklet ve Trafik' kısmında Özgür tarafından paylaşıldı.

1. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Güzel bir pazar sabahı.Hava kuru ve güneşli.Aileniz henüz uyumakta ve siz 2 arkadaşınızla sözleşmişsiniz ” sabah saat 08:00 de uyan, Riva’ya kahvaltıya gidelim,bizimkiler uyanmadan 11:00 gibi döneriz”. O kuru ve güzel virajlarda motosikletinizin yeni lastiklerini test etmek ve birazcıkta arkadaşınız ile hafiften yarışmak çok zevklidir.Bunu birçoğunuz yaşamışdır.

Fakat atladığımız bir konu varki çok çok önemli ! Sokaklar yarış alanı değildir. Nedenmi ?

Çünkü o pazar sabahı trafikde sizden başka bir Allahın kuluda olmasa çevremiz tehlikeler ile dolu.MotoGP veya benzeri yarışlarda pistlerde düşen sürücülerin kaçış alanı denen bölümlerinde ne var ? Kum, lastik bariyerler vs. Sokaklarda ne var ? Kaldırım, otobüs durağı, trafik tabelası, otoyol bariyeri veya bir uçurum.

1994 1998 seneleri arasında 5 kez Dünya Şampiyonu olmuş sürücü Mick Doohan çok güzel bir kampanyaya soyunmuş. ” No Place To Race ”

Sokakların asla yarış pistleri gibi olamıyacağını ve bizim belkide göremediğimiz tehlike ve tuzakları çok güzel video montajları ile gözümüzün içine sokuyor.

Fotoraflara bakın ve Videoyu seyredin.

Sonrası size kalmış…

2. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Video da burda!

3. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Güzel Bir çalışma profesyonellik bu olsa gerek yarışma işine hep karşıyım bence çok tehlikeli

4. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    daha dün akşam, otomobilimle eve doğru giderken, sol şeritteydim, sağ şerit boş ve ben de yavaş yavaş gidiyordum, aynaya bakıp şerit değiştirmeye başladım ki, eğer tekrar aynama bakmasaydım sanırım o motosikletliyi öldürecektim ve sanırım ben de zarar görecektim.
    inanamadım o ne hızdı, 2 saniye oldu olmadı, aynama ikinci bakışımda o farları görmem ile adamın sağımdan geçişi bir oldu. eğer 2. kez aynaya bakmasaydım önüne kırmış olacaktım. O yolda hız limit 60, benim gittiğim hız yaklaşık 65-70, motosikletli en az 160 :( kim suçlu. çarpmış olsam görmedim diyecektim. ama gerçekten de görmemiş olacaktım :(

5. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Çok geçmiş olsun, aynalara pek güvenmemek gerekiyor. Bir saniyeliğine de olsa kafanızı döneciginiz yere çevirerek bir göz atın arkadaşlar.

6. Emre PALAK

Emre PALAK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Biliyorsun Özgür motosikletler çok çabuk ivmelenebiliyor bu nedenle aynaya atılan tek bakış bazen yeterli olmayabiliyor. Aslında biz otomobil sürücülerinin rüzgarımızı kestiklerini bilmeden yanımızdan geçmesine kızarız hadi onlar bilmez. Peki motor sürücüleri hızları, atiklikleri ve boyutları nedeniyle zor görüldüklerini bile bile neden daha fazla farkedilmemek için çaba harcarlar.

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Şu anda Bursa'da hava sağanak yağışlı.Hani nerede bu adrenalin sever kardeşler.Hani nerde yarışçılar.Kuru havada ne var motosiklet kullanmaya.
    Erol hocam hatırlar.Rahmi hocam düz ve kuru yola motosiklet kullanmayı neye benzetmişti.Nasıl örnek vermişti.

Adrenalin mi buyur adrenalin hası şimdi bu hava ve yollarda.

öner coskuner bunu beğendi.