Milas-Alanya-Milas Gezisi 1220 km

Konu, 'Akdeniz Bölgesi Gezi ve Turları' kısmında Hakan KIRÇIL tarafından paylaşıldı.

1. Hakan KIRÇIL

Hakan KIRÇIL Üye

Merhaba iki teker tutkunu Dostlar , ben Celal YILMAZ. Hakan KIRÇIL hocam ile uzun zamandır yapmak isteyip de çeşitli nedenlerden dolayı gerçekleştiremediğimiz Milas-Alanya-Milas gezisini en sonunda şartların olgunlaşması ile yapmış bulunmaktayız.
    Bu gezimizi 26.03.2011 tarihinde , Cumartesi, Pazar ve pazartesiyi kapsayan 3 günde gerçekleştirdik . Siz Değerli iki teker tutkunu Dostlarımız için bol bol fotoğraf çekmeye çalıştık…
    Geziden önce Demir Atlarımızın bakımını kendimiz yaptık. Bu bakımda motor yağlarını ,hava filtresini değiştirdik Ve daha sonra zincirleri gazyağı ile güzelce temizleyip sonra zincir spreyi ile güzelce yağladık. Daha sonra depolarını doldurdurup lastiklerin havasınıda ayarladıktan sonra sabaha hazır bir şekilde bırakıyoruz. Sabah bunlarla uğraşıp zaman kaybetmek istemiyoruz.
    Güzergahımız;
    Gidiş:
    MİLAS-Muğla-Kale-Tavas-Acıpayam-Korkuteli-Antalya-Manavgat-ALANYA
    Dönüş:
    ALANYA-Manavgat-Antalya-kemer-Kumluca-Finike-Kaş-Kalkan-Fethiye-Göcek-Ortaca-Köyceğiz-Ula-Muğla-MİLAS

Sabah 6.10’da kontağı çeviriyorum buluşma yerine Hakan KIRÇIL hocamın evine.Oraya vardığımda saat 6.15 olmuştu. Hakan hocamı alıp bilinmezlere doğru gazı açıyoruz…
    Biraz geç kaldığımız için buralarda fotoğraf çekemiyorum ama Milas’ı tepeden gören enfes bir manzarası olan boğa yokuşundan ilk kareleri alıyorum.
    İşte bu benim. Üzerimize daha iyi görünebilmek için reflektörlü yelekler giyiyoruz. İşimizi şansa bırakmak istemiyoruz…

Buda benim Demir Atım İsmi Gölge…

Hakan hocam ile bir motosiklet forumunda tanıştık. Kendisi iyi bir eğitimci. Hakan hocamdaki bu motosiklet sürme ruhu beni de etkiliyor. Hocam her daim yola çıkmaya ve gaz açmaya hazır.
    Hakan hocam ile tanıştıktan sonra sık sık buluşup geziler yaptık. Hava şartları gezilere izin vermediği zamanlarda oturduk tavşan kanı çaylar eşliğinde motosiklet üzerine uzun uzun tatlı sohbetler ettik. Bu sohbetlerde zamanın nasıl geçtiğini bile anlayamaz olurduk…
    Hakan hocam motosiklet konusunda kendisini geliştiren , edindiği bilgi ve tecrübelerini benimle paylaşan güzel bir insan

Hakan hocamın demir Atı , biz ona yavru enduro diyoruz…

Demir Atlar artık beklemek istemiyorlar gözleri hep yollarda , özgürce gaz açmak, rüzgarı Demir bedenlerinde hissetmek istiyorlar…

Yatağan’da Hakan hocamı bekliyorum, neden bu kadar geride kaldıki?? Aksine hep o beni beklerdi.Açıkcası biraz tedirgin oluyorum!..

Bi bakıyorum geliyor ne olduğunu sorduğumda , En son fotoğraf çekildiğimiz Boğa yokuşunda kaskını çamura düşürdüğünü ve onu temizlemekle uğraştığı için biraz geç kaldığını söylüyor.Aman kötü bişey olmasın da …

Durmuşken bir iki karede biz çekinelim

Biraz yol aldıktan sonra Hakan hocam sinyal veriyor ve kenara çekip duruyor. Dedim neden durduk , oda bana Celal 10 bin km oldu dedi. Bizde o anı ölümsüzleştiriyoruz…

Bende fotoğraf makinasını çıkarmakla uğraşıyorum. Bu arada bir hatırlatma yapayım tarihi sarı rakamla yazılan fotoğraflarda saat yanlış bilgilerinize…

Heyt bee…

2. Hakan KIRÇIL

Hakan KIRÇIL Üye

Muğladayız , rakım 625 . Sola dönersek merkeze gidiyoruz biz buradan sağa dönüp yolumuza Antalya istikametinde devam edeceğiz

Hakan hocamın objektifine yansıyanlar

Küçük bir mola veriyoruz. Saat 7.45 olmuş. Muğla’yı arkalarda bıraktık artık

Aynı anda birbirimizi çekmişiz

Full korumayız botlar,montlar,pantolonlar… Doğrusu da bu çünkü biz motora uzunca yıllar binmek istiyoruz , canımız değerli….

Biz motosiklet tutkunları için yolda olmak neşelenmemiz için yetiyor da artıyor bile haksız mıyım değerli dostlar…

İçim içime sığmıyor, bomba gibiyim

Fotoğraf çekilirken, bizi böyle reflektörlü filan görenler polis sanıp yavaşlıyor , korna çalıyorlar… Seviyorum yurdumun insanını…

Hakan hocam her daim uçmaya hazır

Demir Atlarımızı da çekelim yoksa alınıyorlar

3. Hakan KIRÇIL

Hakan KIRÇIL Üye

Gideceğimiz istikamet

Hakan hocamda yakın çekim denemeleri

Hakan hocam hadi gidek artık , yollar bizi bekler diyor

Vatanımın her yeri başka bir Cennet . Çam kokuları arasında , şehrin gürültüsünü arkamızda bırakmak ne güzel

Burası Boynuzcuk Geçidi. Rakım 1010 olması sizi şaşırtmasın , donduk soğuktan . Yok böyle bir soğuk

Bizim Küheylanlar bekler bizi

Hakan hocamın motorunda yok yok. Elcik ısıtmadan çakmaklığa kadar her şey tamam , o yüzden yavru enduro diyoruz. Yalnız geldiğimiz güzergahın çok soğuk olması nedeniyle elcik ısıtmaları son kademesinde çalıştırması aynı zamanda güvenliğimiz için lambalarında yanması akünün bitmesine sebep oldu. Ayak marşı ile çalıştırdık , lambaları kapatmak zorunda kaldık ve elcik ısıtmayı da 1. kademeye aldık ki akü eski haline dönsün

Saat 8.48 oldu. Hakan hocam güzel bir manzara görüp motoru kenara çekiyor , tabi arkasından bende

Bu ne güzellik böyle , Yarabbim burası neresi…

Bu güzel yeri keşfettiği için Hakan hocamda şampiyonluk coşkusu objektiflere böyle yansıyor

Burası harika bir yer. Bu arada hocamda karizma çıkmış haa..

4. Hakan KIRÇIL

Hakan KIRÇIL Üye

Benim neşem yolda olmaktan ötürü hep yerinde , buda fotoğraflara yansıyor tabi

Çayın önüne mini bir set yapıldığından dolayı çam ağaçları sular altında kalmış

Tavşan gibi çıkmışım. Hakan hocam poz verme konusunda harika

Hazırız , her şey yolunda işareti

Vee Kale’deyiz. Nüfüsu 7.700 . Biz aslında Muğla’yı geçtikten sonra Köyceğiz , Ortaca,Fethiye güzergahını kullanarak Korkuteli’ne sapacaktık. Yalnız o yolu geçmiş bulunduk. Artık dönmekte istemedik ve Kale, Tavas’tan devam ettik Korkuteli’ne.
    Pek poz verme konusunda iyi değilim sanki. Sonradan bakınca kendi fotoğrafıma güldüm Vallaha ne yalan söyleyim…

Kale civarından birkaç kare alarak objektiflerimizi sevindiriyoruz

Kale’yi arkada bıraktıktan sonra güzel bir manzara görüyor Hakan hocam ve sinyal verip yolun karşısına geçiveriyoruz

Dağlarda kar var. Hava zaten buz gibiydi. Bu arada sat 10 olmuş.

Manzarayı görürüz de resim çekilmez miyiz hiç,

O ne bakış öyle hocam. Bu bakışlardan ileride de göreceğiz

5. Hakan KIRÇIL

Hakan KIRÇIL Üye

Vay vay rahata bak

Arkamızı yasladık Garlı dağlara

Baktım bi ara Hakan hocam kayboldu, nerede nerede derken bi baktım ki çıkmış tepeye bir yeri işaret ediyor. İşaret ettiği yerde de Garlı dumanlı dağlar var. Korkutuyor beni proğramı mı değiştirdi diye??

Baktım Gölge huysuzlanıyor , dedim ne meraklıymışsın resim çekinmeye . Tabi bunları içimden söyledim. Nede olsa istese bu geziyi cehenneme çevirir. Hemen birkaç kare alıveriyorum ve ekliyorum lafımı olur aramızda diyerek!...

Ooo baktım bizimki poz üzerine poz veriyor , çattık dedim

Ben bıktım çekmekten , o bıkmadı poz vermekten

Hakan hocam iniyor artık

Neşemiz yerinde çok güzel bir gezi oluyor. Sadece hava biraz sert…

Nereye bakıyorum böyle , acaba isteyip de başaramadığım hayallerime mi???

Fotoğraf makinamın deklanşörü ile hayatı ölümsüzleştirmeye devam

6. Hakan KIRÇIL

Hakan KIRÇIL Üye

Karşılıklı fotoğraf çekilmeler

Ne güzel bir yer değimli

Dedim ne var şu tepede , ben de bi çıkayım da geleyim

Ve yollar bizi bekler diyip devam ediyoruz. Yollar yılan misali kıvrıla kıvrıla uzayıp gidiyor

Uzaktan Acıpayam görünmeye başladı yavaş yavaş

O kadar gördüğümüz güzel manzara karnımızı acıktırıyor ve yolda gördüğümüz ilk marketin önüne yanaşıyoruz.
    Bu marketten tahmin ettiğiniz üzere bisküvi veya tost almayacağız. Biz bunun yerine mangal yapacağız. Olur mu demeyin ,Hakan hocamda hazır mangal vardı. Bende yola çıkmadan bir gün önce sucuk almıştım . Bi ekmekle birde içecek kalmıştı onuda bu marketten hallettik. Güzel bir yer bulup orda yaparız diyoruz

Ooo Hakan hocamın elleri dolu , yardım edeyim hemen

Tabi bizim karnımız acıkırda Demir Atların acıkmaz mı?? Huysuzlanmaya başladılar . Tamam dedik hadi sizinde Garınlarınızı doyurak.
    Yola çıkalı 220 km olmuş , saat 11.15 yolumuz çok daha

Hakan hocamın motoru ise 223 km gösteriyor. Bende motosikletlerimize dönüp hanginiz yalan söylüyor diye sordum. 3 km fark etmişti yani küçük bir yalandı ama önünü şimdiden almamız lazımdı. Gölge gözlerini kaçırıyordu benden , yoksa dedim …

Hakan hocam ile hız göstergeleri doğru gösteriyor mu diye yaptığımız karşılaştırmada , benim motor 7-8 km fazla gösterdiği ortaya çıktı. Hakan hoca arabayla ölçmüş daha önce, göstergem doğru diyor. Gölgeye bakıyorum gene gözler başka yerlerde , egzosdan ıslığa benzer sesler . Yani anlamak zor olmadı. Benim gölge meğersem kendini fazla yormayım diye fazla gösteriyormuş.
    İki motoru yakıt olarak karşılaştırdığımızda ybr 125 ve kanuni windy s 125, 220 km de benim motor 2-3 TL kadar fazla acıkmış. Ben 25 TL koydum , Hakan hocam 22 TL.

Bizi görenler 2 defa değil 3 defa dönüp bakıyolar ne düşünüyolar bilmiyorum artık.
    Hakan hocam bomba gibi her daim

7. Hakan KIRÇIL

Hakan KIRÇIL Üye

Vee 248 km sonra güzel bir piknik alanı görüp hemen sapıyoruz.
    Bu arada yolda giderken saate bakmak mont ve eldiven ikilisi yüzünden imkansız olduğundan bende böyle bir çare buldum, nasıl ??

Artık biraz dinlensinler

Dağlar hep karlı

İsterseniz son durumu almak üzere Hakan Hoca’ya bir bağlanalım:

Videoyu izlemek için aşağıdaki resme tıklayınız.

Eee hazırlıklara başlayalım artık mangal için

Bıçak biraz körmüş, sucukları parçalasa da görevini yerine getirdi

Bahsettiğim hazır mangalımız bu

Güzel ve şirin bir piknik alanı , masalar filan…
    Hakan hocam en karizmatiğinden bir poz daha veriyor

Piknik alanında kareler

Hakan hocam bu işi biliyor

Hocam burada sucuğun daha iyi nasıl pişirileceğini anlatıyor

Neşemiz yerinde , çok güzel bir anı daha ölümsüzleştiriyorum makinamın objektifiyle

8. Hakan KIRÇIL

Hakan KIRÇIL Üye

Hocam çevirmeye başladı

Hocam sucuklar yanıyor, bi sucuklara baksak

Ooo ne güzel Vallaha su da var daha ne olsun. Yalnız suyun rengi bembeyaz olduğu için içmek istemedim

Of of of … yemede yanında yat dedikleri bu olsa gerek

Hakan hocam bayağı bir acıkmış.

Beni sormayın zaten

Burada 1,5 saat oyalanıyoruz. Hakan hocam programın gerisinde olduğumuzu, böyle giderse geç saatlerde Alanya’ya varacağımızı söylüyor. Hocam bu konularda tecrübeli olduğu için hemen hazırlıklara başlıyoruz gitmek için. Kaptan o

Çavdıra geliyoruz. Küçük bir yer. Durmadan yola devam…
    Garlı dağlar gene önümüze dizilmiş. Bu işte bir yanlışlık mı var?? Biz Alanya’ ya gidiyoruz ama karlı dağlar çoğalıyor???

Saksağanlı Beli’ndeyiz. Yükseklik 1550 m. Saat 2 olmasına rağmen yükseklikten dolayı çok soğuk. Çivi gibi soğuk derler ya işte bunun için söylemiş olsalar gerek

Bomba gibiyiz halen. Hakan hocamın maşallahı var zaten

Aldık arkamıza gene başı garlı dumanlı dağları

Tabi ilk uzun yolculuğum olduğu için zirveye çıkmış edası var bende

Motorum Gölge bile verdiğim bu pozu görünce başını diğer tarafa çeviriyor

9. Hakan KIRÇIL

Hakan KIRÇIL Üye

Fotoğraf çekmek için bol bol mola veriyoruz. Saat 3’ e yaklaştı. Güzel bir manzara görüyoruz ve hemen duruyoruz. Manzara tek kelimeyle harika o yüzden bunu anlatmaya kelimeler yetmeyeceğinden siz değerli dostları makinamızın objektiflerine yansıyanlarla baş başa bırakıyorum

Biz bu fotoğrafları çekerken iki kişinin bize doğru geldiğini gördük. Biz kim olduklarını merak ederken , keçilerini otlatan çobanlar olduğunu gördük ve tatlı bir sohbet başladı. Biz nerden gelip nereye gittiğimizi söyledik o da oğluyla beraber keçilerini otlattığını söyledi.
    Yüzlerinde temiz havanın verdiği bir canlılık , yanaklarında da kırmızılık vardı. Şehir gürültüsünden ve telaşından uzakta yaşamalarını , her şeyin doğalını üretip yemelerini , kısacası onların yaşamını kıskanmadım değil…

Konu konuyu açtıkça açıyordu ve bize şu karlı dağı gösterip yazları oraya yaylaya gittiklerini ve yazıda orada geçirdiklerini oraya sürüyü önlerine katıp yürüyerek bir günde vardıklarını ve yaylada evlerinin olduğunu anlattı. Artık çadır kültürünün de azaldığından bahsetti. Ben kendi adıma ,gösterdiği yaylaya yürüyerek gitmeyi gözüm kesmezdi heralde…

Ve geldikleri gibi gözden bi çırpıda kayboluverdiler , yurdumun o güzel insanları

Biz birkaç kare daha alıyoruz bu güzel yerden

Burda ne için orayı işaret ettiğimi bilmiyorum

Gölge ve ben

Hakan hocam harika zaten tek kelimeyle.
    Bir daha buraları görmek dileğiyle arkamızda bırakıyoruz

Hakan Hoca’ya bir kulak verelim bakalım nereye varmışız?

Videoyu izlemek için aşağıdaki resme tıklayınız.

Biraz rahatlayalım yavaş yavaş

Saçlarıda düzeltelim

10. Hakan KIRÇIL

Hakan KIRÇIL Üye

Tamam poz vermeye hazırım

Evet nereye doğru gülümsüyorum

Hakan hocam galiba burada biraz daha sola doğru gitmemi söylüyor

Demir Atlarımızın keyfine diyecek yok

Gölge biliyor bu işi , öğretmiyor da bana

Yine bir forumda tanıştıımız Fatih kardeşimiz Antalya’ya bizi karşılamak için gelmiş ( yaklaşık 130 km ). Nerede olduğumuzu soruyor ve bize yolu direk takip etmemizi , yolun kenarında bizi beklediğini söylüyor ve şehrin kalbine doğru ilerliyoruz

Vee Fatih kardeşimiz ile buluşup yüzyüze de tanışıyoruz. Biraz beklettiğimiz içinde kendisinden özür diliyoruz.
    Kendisi çok cana yakın iyi birisi. O anlarda karelerimize böyle yansıyor

Ve o hareket işte , her şeyin yolunda olduğunu gösteriyor

Tabi bizim Demir Atlarda buluşup tanışıyor

Fatih’e burada nereyi gezebileceğimizi soruyoruz ve oda bizi Düden Şelalesine götürüyor. Jeton ile giriliyor . Kişi başı 3 TL

Aşağıya doğru iniyoruz merdivenlerden

11. Hakan KIRÇIL

Hakan KIRÇIL Üye

Birkaç resimde burada alalım

Aman hocam dikkat et düşeceksin

Şimdi Hakan Hoca’nın Fatih kardeşimizle Düden Şelalesi üzerine yaptığı söyleşisi ile sizleri baş başa bırakıyorum. :D :D :D

Videoyu izlemek için aşağıdaki resmi tıklayın.

Şelalenin suyunun bakım nedeniyle kesildiğini öğreniyoruz. Şansa bak , üzüldük ama yapacak bişey yok

Bu anıda ölümsüzleştirdik bu kareyle

Çok güzel bir yer

Fatih bir şeyler anlatıyor Hakan hocaya

Harika bir manzara, yalnız şelalede bir aksaydı demeden edemeyeceğim

Tabi mutluluğumuz yüzümüzden okunuyor ,başarmışlığın vermiş olduğu o neşe…

Şu yeşilliğe bi bakın

12. Hakan KIRÇIL

Hakan KIRÇIL Üye

Fatih iyiki bizi buraya getirmiş

Oradaki mağaradan bir görüntü

Yorumsuz

Ortalığa ışık saçıyorum bakın , haksızmıyım??

Saçlarımız açılmış sağdan soldan , iyi oldu gördüğümüz

Güzel bir kare

Hocamın sol tarafında akması gereken bir su var ama kesmişler. Olsaydı güzel bir görüntü olurdu

Hakan hocam bana bişeyler söylüyor, nasıl çekmem gerektiği hakkında olabilir

Ooo çok güzel bir resim , çeken arkadaşı kutlamak lağzım

Hakan hocamdaki, fotoğraf çekerken ki ciddiyete bakın

13. Hakan KIRÇIL

Hakan KIRÇIL Üye

Fatih yorulmuş sanki , aslında tam tersi olması gerekmiyor muydu??

İşte o hareket , buradayız , hazırız, bomba gibiyiz

Ve buradan da ayrılma zamanı geliyor yolumuz bitmedi daha. Forumlardan tanıştığımız Acil112 nickli arkadaşımız kısa süre önce talihsiz bir kaza yaşamıştı ve bacağını kırmıştı. Bizde iki teker tutkunu Dostumuza geçmiş olsun demek için 5 dakikalığına Manavgat’a uğruyoruz. Ama sözde 5 dakika.

Motosiklet üzerine sohbet sohbeti açıyor. Baktık zaman nasıl geçti anlayamadık. Emin kardeşimiz ve ailesi çok sıcak kanlıydı. Tabi bu arada meşrubatlar geliyor , pastalar geliyor artık kalkalım diyoruz. Ama Emin kardeşim çay koyduklarını ve hazır olduğunu söylüyor ve bizde bunun üzerine kırmak istemiyoruz .
    Bu fotoğraftaki Emin’in kardeşi Erdoğan ve Emin’in tatlımı tatlı oğlu Emir

Her şey için Emin kardeşimize ve Ailesine çok çok teşekkür ettikten sonra onlarıda Milas’a davet ederek yola düşüyoruz. Hedefimiz Alanya.
    Vee Alanya’ya varıyoruz. Metro alışveriş merkezinin otoparkında , Hakan hocamın arkadaşı Rıza abiyi beklemeye başlıyoruz. Rıza abi bizi buradan alıp yer ayırttığı pansiyona götürecek.
    Beklerken birkaç resim çekelim diyoruz

Ve büyük insan Rıza abi de geliyor. Çok neşeli ve sohbeti tatlı biri. Alanya’da inşaat mühendisliği yapıyor. Daha sonra kendisi kameraya geçip bizleri çekmeye başlıyor:

Videoyu izlemek için aşağıdaki resme tıklayın

Bizi pansiyona yerleştirdikten sonra pastaneye götürüyor. Sağolsun Fatih kardeşimizde bizi yalnız bırakmıyor

Dostlarımızla ertesi sabah buluşmak üzere ayrılıyoruz ve biz pansiyona dönüyoruz. Duş alıp günün yorgunluğunu atıyoruz.
    Çekildiğimiz fotoğraflar üzerine Hakan hocam yorumlar yapıyor

14. Hakan KIRÇIL

Hakan KIRÇIL Üye

Vee sabah uyanıyoruz , kendimizi Alanya’nın sahiline atıyoruz. Rıza abi arıyor nerdesiniz diyor. Yerimizi söylüyoruz

Bende görüntü alırken gayet ciddiyim. Baksanıza…

Çok derin bakmışım , o an neler düşünüyorum acaba…

Hep gözlerim uzaklarda bişeyler arıyor

Hakan hocam nereyi çekiyor öyle

Hımm anlaşıldı

Sahilden görüntüler

Hakan hocamdan karşı ki tepeye zoom çalışmaları

Heyt bee

Bu fotoğrafı çeken arkadaşı kutlamak lağzım…

Ve ufukta biri göründü

Ooo büyük insan Rıza abi geliyor

15. Hakan KIRÇIL

Hakan KIRÇIL Üye

Bu günü motorla değil de arabayla gezelim diye kararlaştırıyoruz.

Biz kardeşiz fotoğrafı

Bir baktım siyah güzel bir köpek ; denizde yüzmeye niyetlenmiş, biraz giriyo sonra yanımıza geliyo sonra tekrar bir deneme daha gene yanımızda . Tanıyı koydum intihara meilli …

Çok şeker ama

Sezona hazırlık başlamış Alanya plajında. Küçük küçük kumdan tepeler oluşturulmuş. Bunları görevliler yayma çalışması yapıyordu

O ney Rıza abi ve Hakan hocamın da gözleri ufukta…

Sahibi anlamış olacak ki köpeği tutmuş kolundan uzaklaştırıyor sahilden…

Arabaya doğru ilerliyoruz istikamet kahvaltı

Rıza abi kahvaltı için bizi buraya getiriyor

Kahvaltı tabağımız

16. Hakan KIRÇIL

Hakan KIRÇIL Üye

Sahanda yumurtamızda hazır

Çok acıkmışız her objektif patladığında ağzım dolu …

Rıza abi bir şeyler işaret ediyor ama anlamıyorum

Garsonu çağırıyorum ve kuş sütümüz daha gelmedi diye fırçalıyorum

Her şey çok güzeldi ama servis biraz yavaştı
    Rıza abinin arabayla gezeceğiz ya , arabayı inceliyoruz.
    Bu arada Fatih arkadaşımız bizi arıyor ve 5 dakika sonra yanımızda olacağını söylüyor

Vee Fatih kardeşimizde geliyor

Gezimizi başlatıyoruz , ilk önce yürüyerek sahile inelim diyoruz

Sahilden güzel bir kare . Nasıl güzel bir karpostal olurmu bu görüntü.
    Karpostal çalışmalarına devam

Cafe tarzı , ahşaptan yapılmış bir yer. Dikkatimi çekti

17. Hakan KIRÇIL

Hakan KIRÇIL Üye

İlerleyen saatlerde yukarıdaki Alanya kalesine çıkacağız. Tabi arabayla

Fatih kardeşim ile bir anı daha ölümsüzleştiriyoruz

Alanyanın sahilinden bir kare

Karpostal çalışmalarına devam , bu nasıl

Burası kızıl kule. Eski zamanlarda kulenin dikey doğrultuda görünen çiziğe benzeyen yarıklardan , düşmanlara ok atılırmış. Yarıkta duran savaşçı bedeni görünmediği için isabet alıp ve yaralanması bu sayede zor olurmuş. Kare tarzı o büyük deliklerdende düşmanların üzerine kızgın yağ dökülürmüş

Gözler ufukta

Vay vay vay güzel kare

Bir anı daha ölümsüzleştirdik

Kızıl kulede eğiklik mi var yoksa , Rıza abi sağa doğru eğildiği için mi öyle çıkmış

Az sayıda turist vardı , tabi sezon daha açılmadı. Yazın bu kadar rahat gezebilirmiydik buraları acaba

Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü !
    Kız kardeşimin gelinliği , şehidimin son örtüsü ,
    Işık ışık , dalga dalga bayrağım !
    Senin destanını okudum , destanını yazacağım

18. Hakan KIRÇIL

Hakan KIRÇIL Üye

Sahildeki restaurantlardan bir kare

Ooo kaptanın keyfi yerinde . Oradaki kendini izleyen turistlere aldırmadan , aynı zamanda kareleride süslediğini bilerek yemeğine devam ediyor

Güzel bir kare. Eskiden burada görünen 5 kapılı yerde teknelerin tamir ve bakımı yapılıyormuş. Yanlış duymadıysam eğer

Güzel bir kare daha

Biz kardeşiz fotoğrafı

Yukarıdaki Alanya Kalesinin eteklerindeki , güzel ve büyük evler

Genel bir görünüm. Daha fazla araya girmeyerek siz değerli Dostlarımızı , hayattan ölümsüzleştirebildiklerimizle baş başa bırakıyorum

Rıza abi ile Hakan hocanın dostluğu taa üniversite yıllarına dayanıyor , Eski dostlar yani…

Karpostal çalışmalarına devam

19. Hakan KIRÇIL

Hakan KIRÇIL Üye

Benim ilk kez Alanya’da gördüğüm kiralık kontörlü bisikletler.Bunların üzerinde bulunan yer belirleme sistemi sayesinde kaçırılamıyor

Bu makinadanda , gideceğin güzergahı ve bırakmak istediğin istasyonu seçiyorsun ve kart ile de ödemeyi yapıyoruz

Sahilden bir kare

Karpostal çalışmalarım . Sonradan fark ettim korsan bayrağını

Hakan hocamın karpostal çalışması

Sahilden bir kare daha

Alanya’nın sahilinde ilerlerken ; kenarda bayanların el işi , göz nuru eşyalarını burada sattıklarını gördük . Böylelikle ev ekonomilerine de katkıda bulunuyorlar. Ne güzel . Fiyatlarda uygundu.
    Yurdumun yürekli Anaları

Sahilden karelere devam

Sahilde bulunan küçük bir bahçede objektiflerimizden nasibini aldı

Yukarıdaki Alanya Kalesi’ne gitmek için arabaya doğru ilerliyoruz

20. Hakan KIRÇIL

Hakan KIRÇIL Üye

Hakan hocam ile gezdiğimiz yerler ve ertesi günkü Milas’a dönüş için kullanacağımız güzergah üzerine konuşurken

Alanya Kalesi’ne girelim girmeyelim diye düşünürken , giriş ücretinin 15 TL olduğunu öğrenince vaz geçiyoruz. Dört kişiyiz 60 TL vermeyelim diyoruz . Birde zaman sıkıntımız var tabi
    Bizde surlarının orada fotoğraf çekelim diyoruz , yalnız bir motosikletlinin hızlı bir şekilde yanımıza geldiğini görüyoruz . Oranın görevlisiymiş ve bizim hepimizden toplam 2 TL alıp gözden kayboluyor . Ayak bastı parası gibi oldu…

Yılların eskitemediği şu surlar nelere tanıklık etti kim bilir

Bir tanede biz kardeşiz fotoğrafı çekelim dedik

Surlardan bir kare

Biraz aşağıya iniyoruz

Buradanda güzel kareler yakalamaya çalışıyoruz

Fatih kardeşimiz burada güzel bir anı daha ölümsüzleştirmiş.

Hakan hocam ; Rıza abinin fotoğrafını çekerken , Fatih’te hepimizi birden almış objektife