Mısır-Türkiye gemi & feribot seferleri

Konu, 'Uluslararası Gezi ve Tur Organizasyonları' kısmında ünal ü tarafından paylaşıldı.

1. ünal ü

ünal ü Yeni Üye

Selamlar herkese
    1 ağustos'ta Doğu anadolu-suriye-ürdün-mısır gezisine çıkıyorum tek tabanca:cool:
    yol hakkında her türlü bilgiye ihtiyacım var özellikle mısır Türkiye gemi feribot ulaşımı gibi.konu hakkında bilginizi paylaşırsanız çok sevinirim.
    ilginiz için şimdiden çok teşekkür ederim.

hacimoto@hotmail.com

2. Tamer Atay

Tamer Atay Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Ürdünde Akabeden feribota binecek ve mısırın Nuweybia limanına gideceksiniz. Buradan 2 yol var kahireye ulaşmak için . Üst yol kısa ama ıssız bir yol. Keyifli olan Sharm el sheikh yolu. Hem mısıra gidip sharmda ras mohammede didip dalış/şnorkel yapmamak olmaz . Sharm ile kahire yaklaşık 600 km ama çok düzgün bir yol. sık sık denetim var. Hız sınırı yok. Gideceğin rotada motorun için tamirci bulamayabilirsin. Sharmda Honda Atv leri tamir eden birileri varmış. Bu yüzden motorun ihtiyacı olan şeyleri yanında taşımalısın. Mısır Türkiye arasında feribot seferi yok. İtalya, Kıbrıs rum kesimi, ve sanırım yunanistana feribot varmış. Ama çok ayrıntılı bilgi edinemedim. Şimdilik benden bunlar başka bilgiye ulaşabilirsem yazarım. Akabeye kadar her ayrıntıyı yazmaya çalışacağım. saygılarımla.

ünal ü bunu beğendi.
  3. Gürsu

Gürsu Aktif Üye

Motosiklet:
    Hyosung