Mondial 100 Loyal Bir Bayan Için Nasıl Bir Model

Konu, 'MONDIAL' kısmında Esra G. tarafından paylaşıldı.

1. Esra G.

Esra G. Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar,
    Tuzla - Mecidiyeköy arası kullanmak için Mondial 100 Loyal Modeli nasıl uygun mudur?
    Ne kadar yakar? vs. Yorumlarınızı bekliyorum.

Ekli Dosyalar:

2. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Esra Hanım önce sizi tanısaydık...

Şenol SEL bunu beğendi.
  3. Esra G.

Esra G. Yeni Üye

Olur. Tuzlada oturuyorum. Evliyim, 9 aylık bir oğlum var. Bilgisayar Mühendisiyim. Motor almayı düşünüyorum çünkü otobüste yolculuk etmek mesafeden dolayı sıkıntı yaratıyor. B tipi ehliyetim var fakat motor için ayrıca bir kursa gitmek ve A1-A2 belge almak gerekiyor sanırım. Pek bir bilgim olmadığından siteden yararlanıyorum. Sizlerin de beni bilgilendirmenizi umuyorum tabi :)

4. Oktay Karateke

Oktay Karateke Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Merhaba Esra Hanım foruma hoş geldiniz.
    İstanbul'dasınız ne güzel diğer illerde bulunanlardan çok daha fazla imkana sahipsiniz.
    Motor sürebilmek için öncelikle A2 Motosiklet ehliyetine ihtiyacınız var ülkemizin ultra süper ehliyet kursu veren kurumları ve bunları denetleyen onaylayan memurları olduğu için bu yeterli demek isterdim ama tabi ki öyle değil. A2 Motosiklet ehliyetinizi aldıktan sonra güvenilebilir bir güvenli sürüş eğitimi veren şahıs ve ya kurum bulmanız gerekiyor aksi taktirde ailenizi (oğlunuzu) çok üzebilirsiniz. Eğitim işini de hallettikten sonra motosiklet mağazasına gidip kendinizi sağlama almak amacı ile Kask, dizlik, bot, vs gibi donanımlarla donatıyorsunuz bunu da tamamladıktan sonra yukarıda göstermiş olduğunuz scooter tam size göre :) İyi forumlar dilerim.

Saygılarımla
    Oktay Karateke

5. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Esra Hanım teşekkürler.

Oktaycım en önemli noktaları söylemiş başlama için. Forumda eğitim konularını araştırırsanız daha detaylı bilgilendirmeleri bulabilirsiniz.

Motor konusuna gelince eğer imkanınız elveriyorsa (ekipman be eğitimler düşündüğünüz motordan daha maliyetli olacaktır) honda veya yamaha'nın scooterlarını tercih etmeniz ve araştırmanız motorınızun ömrü ve sizin rahatınız için daha yerinde olacaktır.

Foruma hoşgeldiniz.

6. Bilgin Turan

Bilgin Turan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Hoş geldiniz. Oktay ve ismail gerekli aciklamalari yapmis zaten. O scooterin fiyatinin en az iki kati masrafiniz daha var guvenlik icin. Ayrica o bahsettiginiz yolda kucuk kalabilir ve sizi tedirgin edebilir. En iyisi egitim alın oncelikle sizi daha iyi bilgilendireceklerdir.

Esra G. ve İsmail bunu beğendi.
  7. Admin

Admin Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz Esra hanım.

8. Esra G.

Esra G. Yeni Üye

Gerçi ben kendim de ufak tefek bir insanım 160 boyum yani kilom da az. Büyük modellere baktım fakat devrilirse nasıl kaldırırım :)

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Site adminlerinden Erol Demirtaş hocam da da o kadar boy var be BMW R 1200 Gs kullanıyor.Diğer yandan eğitim aldığınızda motosikleti düşürdüğünüzde 300 kusur kg lik motosikleti nasıl kolayca kaldırıldığını hayretle görüyor ve öğreniyorsunuz.Ama "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerinde öğrenirsiniz.Sürücü kursları adı altında faaliyet gösteren karhanelerden değil.

Mesut Nalbantoğlu, Esra G. ve İsmail bunu beğendi.