Mondial 125 KV hakkında bilgisi olanlar yardım edebilirler mi?

Konu, 'İstanbul Avrupa Yakası' kısmında emre orhan tarafından paylaşıldı.

1. emre orhan

emre orhan Yeni Üye

şehirde trafiğe takılmamak motor kullanmaya karar verdim ama biraz kaygılıyım çünkü ilk defa şehir içinde motor kullanıcağım. Motosiklet kullanmak zor mu ilk sorum bu ; biraz araştırma yaptım ve başlangıç için Mondial 125 KV almaya karar verdim fakat doğru tercihi yapıp yapmadığımdan emin değilim ; bir de bu motosiklet 100 km de ne kadar yakıyor ?Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.157 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.lamatech.com/ bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

Not:Alacağınız araç ekonomik çözüm olmaz.Hem yakıtta vede özellikle de yedek parça servis ve işçilikte
    Hiç motosiklet tecübeniz yoksa daha ekonomik bir yol tarif edeyim size.
    Gerçi yukarıda yazdım.Eğitim alın sonra trafiğe çıkın.Böyle her bakımdan çok daha ekonomik olur.
    Ayrıca Motosiklet kullanmanın zorluğu kolaylığını teorik olarak ben anlatabilirim ama Neden derseniz sürüşünüzü görmeden kimse bu aklı vermez size.
    Siz daha ekonomik olan yolu seçin."Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini verdiğim adresten alın.

3. emre orhan

emre orhan Yeni Üye

çok teşekkür ederim önerileriniz için eğitim i mutlaka alacağım

4. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    MF ailesine hoşgeldiniz,keyifli forumlar :) bu ne böle şenol hocam Mondial 125 KV patlaması yaşıyoruz forumda :D

emre profilindeki bilgilerinde eksiklik mevcut sanırım ;) bunlarıda en kısa zamanda tamamlaman gerekmektedır bırde tanıtım msjında senle alakalı pek bır bılgıye raslayamadım..senide tanısak nasıl olur acaba..

yakıt konusuna gelınce 125 cc moıtor ne kadar yakacak max 3 lt yaksın..

5. Ulas.Bayir

Ulas.Bayir Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    ya bu patlamaya sebeb olanlardan biri de benim çevreden ve motor tamircilerinden sorup soruşturmalrıma göre 125KV için çok olumlu yorumlar aldım fakat buradaki arkadaşlar arasında direk tecrübesi olan yok sanırım bu motor hakkında ama beklemekteyiz :)

6. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    ulaş sanırım kullanıcısı yok ee buda demek oluyor ki artık senin tecrübelerini dinleyeceğiz :) bizlerle sen bilgi paylaşacaksın :)

7. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Bende motor tamircisiyim motor aksamı olarak bütün scooterlarla aynı zorlanırsa bozulur.Kısa şase olduğu için seri ve atiktir.Motosikletin boyutu küçüldükçe işçilikte zorlaşır.Arka fren balatası için işçilik 30 tl isterlerse şaşırma.Sürücüleri genelde motosiklete yeni başlayan zengin tipler veya bayanlardır.Orjinal halinin arkasına benzin deposu olduğu için çanta takılmaz.İkinci el piyasası 600 den başlayıp 1200 tl ye kadar uzar.Motosiklet 80 i geçmiyor diye tamircilere gitme karbüratörünü değiştir derler birazda noksanlık varsa 70-80 liraya üzerinde made in japan yazan çin malı karbüratörü takarlar.Tecübe ile sabittir(3 motosiklette aynı sorun var) hiç bir işe yaramıyor hemde randımansız çalışyor.
    Varmı başka sormak istediğin bir şey ?

8. Ulas.Bayir

Ulas.Bayir Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    kardeşim verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim bende motor camiasına bu motorla yeni girdim şuan için motordan çok memnunum aldığım yorumlarda fiyat ve performan olarak değerlendirirsek gayet olumlu bakalım level 2, level 3 seviyesine geçmeye karar verdiğimde hangi motoru alacağım tabiki bunu forumla paylaşırım sizin tecrübelerinizden faydalanmak isterim. ;)