Mondial 125 Mt Kilometre Tablası

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında bcşgl tarafından paylaşıldı.

1. bcşgl

bcşgl Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Merhabalar, yakın bir süre önce 2005 model bir Mondial 125 MT satın aldım. Motorun tüm solan grenajlarını, plastik aksamlarını değiştirmek istedim. Bazı parçaların orjinal olmamasından dolayı boşluklar çirkin görüntüler oluştu bir iki parçada. Bu yüzden kilometre tablasını değiştirmedim. Yetkili bayisinden almama rağmen uyuşmayan parçalar olduğundan dolayı güvenemedim alışveriş yaptığım yere. Tavsiye edebileceğiniz orjinal yedek parça satan veya orjinal scooterından parça satmak isteyen birileri varsa benimle iletişime geçebilirler.. Öncelikli olarak plastik aksamlar.. / kırık çatlak olmadığı sürece solmuş plastik aksam kabul edebilirim. Şimdiden teşekkürler.
    cem.sengul@msn.com

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
  3. osman yazıcı

osman yazıcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    bence motoru değiş,honda spacy ,fızy... hiç sorun yaşama

4. bcşgl

bcşgl Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Şenol bey cevabınız için teşekkür ederim fakat "rialli" bildiğim kadarıyla yan sanayi parça temini yapıyor ve aldığım parçalar rialli olduğu için uyuşmadılar.

Tabi gönül ister ki spacy alıp tatlı tatlı gezinmek :) bütçemi mondiale göre ayarlamıştım öğrenciliğim boyunca da kullanacağım gibi görünüyor.

5. murat acar

murat acar Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    yerin neresi bikmiyorum ama istanbul anadolu yakasindaysan dudullu imamhatip lisesinin yaninda cin mali yedek parca satan bir toptanci var.orda aradigin herturlu malzemeyi bulabilirsin.

6. osman yazıcı

osman yazıcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    hondanın ikinci elini bile alsan bence çin malından daha iyi
    bütçene göre muhakkak vardır ikinci el motorlar,veya bütçeni zorla biraz daha
    allah kaza bela vermesin sağlıklı günler iyi seneler dilerim

7. bcşgl

bcşgl Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Antalyada yaşıyorum zaten bu tür sıkıntılar da bu yüzden. İstanbul ile bağlantı kurabilirsem araştıracağım teşekkürler.
    Aslinda vardı Osman bey, fakat mondialle tanışmam yamaha model scooter almaya gittiğimde gerceklesti. İkinci el bilindik marka scooter alıp bakım bile yaptiramayacağımı anlayınca mondial tercih ettim. 2004 model bir yamaha scooterın egzozunun 800 tl olmasi ürküttü beni. Acikcasi benim gibi yeni baslayan birine cin model bir scooter bence ideal.. Bir ust seviyeye gecerken zorlayacagim kendimi :) Nacizane görüşleriniz için teşekkürler, iyi seneler.

8. osman yazıcı

osman yazıcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    allah kaza bela vermesin,her şey gönlünce olsun

9. murat acar

murat acar Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    Ozaman ya bayii ne fabrikasindan istedceksin,yada elindekilerle idaere etceksin.

10. osman yazıcı

osman yazıcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    bütçene göre kendine ayar ver,akıllı ve dikkatli ol,her zaman aramızda gönlümüzde ol
    allah kaza bela vermesin,her şey gönlünce olsun,kafana takılan yardımcı olabileceğimiz,bilgimiz dahilinde bir şeyler olursa yardımcı olmaya çalışırız,kurallar çerçevesinde yazabilirsin